Ktoś posiada, miał ktoś do czynienia? Wrażenia, opinie, uwagi?
Szukaj
Ktoś posiada, miał ktoś do czynienia? Wrażenia, opinie, uwagi?
wygodne i drogie... jak Cie stac to na pewno warto
Sam nie posiadam Tempura, ale mialem przyjemnosc polezec na takim w ich pokazowej kabinie.
Ostatnio edytowane przez swider ; 25-08-2011 o 16:52 Powód: ort. „napewno”
no właśnie, mało jest informacji od użytkowników, a opinii wystawianych przez "specjalistów", sprzedawców pełno.
Cena jest lekko mówiąc zaporowa, ale podobno, tylko podobno, ma to swoje uzasadnienie. Chciałbym jedynie potwierdzić tą opinię u kogoś, kto takiego używa.
Aby się w końcu wyspać i funkcjonowac za dnia bez bólu w plecach musiałbym ze dwa lepsiejsze szkła opchnąć![]()
jako jeden z wielu również nie spałem na tych materacach a jedynie leżałem.
Jedno trzeba podkreslić że one są całe z pianki termoelastycznej, spałem na podobnym materacu i zrezygnowałem z materaca piankowego jako całości.
Jest bardzo wygodny ale... dla ludzi którzy maja bardzo spokojny sen i leżą w jednej pozycji lub dwóch przez cała noc...
po kilku minutach materac idealnie dopasowuje się do kształtu co powoduje powstanie niecki w nim...
jeżeli masz dość dużą wagę około 90-100 kg to przewrócenie z pozycji na wznak do pozycji bocznej sprawia wrażenie wychodzenia z dołka. Może materace tempura sobie z tym lepiej radzą ale ja osobiście wolę warstwę pianki termoelastycznej z pianką wysokoelestyczną.
śpię na materacu imperium zmysłów i są one bardzo wygodne
bóle pleców zniknęły po przebudzeniu a cierpnięcie rąk się zmniejszyło...
Podpis zgodny z regulaminem forum
z mojej strony (jako uzytkownika, nie specjalisty) moge Ci polecic Hildinga
Spie na podobnym, ale duzo tanszym materacu o nazwie Memopur. Waze 120 kilo i spi mi sie bardzo dobrze, wyrazna poprawa w stosunku do normalnego materaca. Rano nie wstaje juz polamany jak paragraf. Jesli jest do zdobycia w Twojej okolicy, polecam, za te pieniadze trudno o cos lepszego. Osobiscie jestem zdania, ze lepiej czesciej materac wymienic, niz spac wieki na jakims kosmosie bo szkoda wydanych pieniedzy![]()
Ja posiadam Tempura i powiem jedno: zrobiłem sobie krzywdęTe materace są genialne. Miałem problemy z bólem krękosłupa w okolicy lę∂źwiowej - od prawie pięciu lat poszły w niepamięć. Gdzie ta krzywda? Jako, że dużo jeżdżę - śpię w hotelach. Niestety tak dobrze jak w domu nie mogę spać już nigdzie...
![]()
Odnośnie wypowiedzi kolegi wonito: nie wiem na jakim materacu spałeś ale w przypadku tempura nie ma mowy o żadnym wygrzebywaniu się z niecki. Jest niewiarygodnie wygodnie. I twardawo raczej. Po pięciu latach nie zmieniły się aspekty użytkowe materaca: tzn nie ma wgłębień, wyleżeń, przebarwień itp itd.
Do materaca proponuję 'wycisnąć' od sprzedawcy poduszkę. Równie genialna jak materac.
Spiritwood, ile ważysz i o którym Tempurze piszesz?
Słyszałem że tempury mają największą gęstość pianki z dostepnych na rynku
ja spałem na jakimś 16 centymetrowym całym z pianki termoelastycznej nie pamiętam czyjej produkcji ale
jedynie przestrzegam przed tańszymi piankami termoelastycznymi...
Co do porównania materacy sprężynowych do piankowych to wydaję mi się że jesli mówimy o materacach w cenie około 1500 do 2000 za 90 cm to dużej różnicy nie ma...
jak pisałem śpie na materacu który jest z pianki wysoko elastycznej z dwoma warstwami pianki termo elastycznej i również w jakim hotelu bym nie spał jest... znacznie mniej wygodnie... co raczej cieszy
ja kupowałem z pianki bo mam regulowane rusztowania pod materacami i wolałem kupić dwie 90tki niż jedną 180tkę.
ps.
i za każdym razem jak sie kładę wieczorem to mam wrażenie że oddaję swój kręgosłup do szufladki w której czeka specjalnie wyprofilowana poduszeczka skrojona na specjalne zamówienie właśnie dla niego![]()
Ostatnio edytowane przez wonito ; 26-08-2011 o 10:34
Podpis zgodny z regulaminem forum
Skontaktuj się z nami