Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25
  1. #11
    k|muzyk
    Gość

    Domyślnie

    Cybermar dzięki za wiare w ludzi.

  2. #12
    Rozmowny Awatar km79
    Dołączył
    06 2006
    Miasto
    Bilgoraj - Burton on Trent
    Posty
    298

    Domyślnie

    Bez obaw wysyłaj aparat do Serwis Nikon Polska Sp. z o.o. ul. Postępu 14
    D600 +N35 +N50 +N70-210
    D810 +S24
    fr

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez km79 Zobacz posta
    Bez obaw wysyłaj aparat do Serwis Nikon Polska Sp. z o.o. ul. Postępu 14
    albo... imbusik i do dzieła
    Świat jest pełen niezwykle ostrych, technicznie doskonałych lecz gówno wartych zdjęć
    D750+M50

  4. #14
    k|muzyk
    Gość

    Domyślnie

    ... wolałbym jednak nie gmerać w aparacie będzie trzeba wysłać do Nikona

  5. #15

    Domyślnie

    Panowie, druga strona wątku a dopiero jedna osoba przeczytała opis problemu ze zrozumieniem a druga poradziła serwis Jeżeli kolega pisał, że aparat jest po gwarancji tzn że mimo wszystko miał czas na zaznajomienie się z jego obsługą - zwłaszcza, że pisze gdzie ustawiał ostrość i którymi polami. Pytanie tylko czy bodziak jest po gwarancji producenta czy po okresie rękojmi, bo jeżeli to pierwsze to zawsze można jeszcze skorzystać właśnie z rękojmi. A usterka wybitnie wygląda na niezgodność towaru. Osobiście polecałbym się skonsultować jeszcze ze sklepem w którym dokonano zakupu w sprawie rzeczonej niezgodności, a wtedy - serwis i ewentualne roszczenia rozwiązania problemu. Życzę powodzenia! Napisz jak rozwiązano problem bo jestem ciekaw
    Pozdrawiam
    D800 + D300 + N 14-24 f/2.8 + N 70-200 f/2.8VR + N 50 f/1.4 G + N 10,5 f/2.8 + SB 900

  6. #16
    k|muzyk
    Gość

    Domyślnie

    Skubi dzięki za radę aparat jest po okresie gwarancji ale rękojmia jeszcze jest...

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybermar Zobacz posta
    no bez jaj, autor watku majac taka szklarnie + operuje pojeciem BACK FOCUS , a wy mu o przekradrowaniu / polach ostrosci. Troche wiary w czlowieka. ja nie wierze, że nie ma aż tak podstawowej wiedzy . (POZA TYM autor pisze ze "na kazdym zdjeciu ustawil ostrosc na modela" - tak ze czytajcie dobrze posty.
    Zobacz zdjęcie 2 i 5.
    moim zdaniem autofocus jest w pozycji AF-A. Tyle.

  8. #18
    k|muzyk
    Gość

    Domyślnie

    Elanek jeśli chodzi Ci o automatyczny wybór pól ostrości AF to po raz kolejny powiem Ci, że nie od wczoraj używam aparatu!
    Zazwyczaj używam: tryb pojedynczego wyzwalania migawki; AF-S tryb pojedynczego AF; trybu M lub A.
    Praktycznie odkąd kupiłem D90 (ponad rok temu) zrobiłem wiele zdjęć i mam na koncie kilka sesji więc uwierz, że zdążyłem się zorientować jak się go obsługuje...

    P.S.
    Swoją drogą nawet jeśli używałbym trybu AF-A to nie powinno robić takich problemów bo przy statecznych, nieruchomych obiektach (a za takich możemy uznać pozujących modeli) automatyka AF zachowuje się jakby pracowała w trybie pojedynczego AF-S, natomiast dopiero gdy zauważa ruchome obiekty automatyka AF powinna zadziałać jak dla ciągłego AF-C.
    Mam nadzieję że opisałem już wystarczająco problem ...
    Elanek może jednak wiesz co moge dalej zrobić (przy założeniu, że dobrze obsługuję aparat)?
    Ostatnio edytowane przez k|muzyk ; 24-08-2011 o 11:28

  9. #19

    Domyślnie

    przepraszam zatem za sugestie
    pokombinuję w domu

  10. #20

    Domyślnie

    Moim zdaniem prosta sprawa.
    Mail do serwisu z załączonymi kilkoma nefami z różnych obiektywów z ww problemem i czekamy na zaproszenie po puchę do kalibracji.
    No chyba, że jesteś hardcorowcem i załatwisz sprawę imbusem
    Ja bym słał do serwisu.
    nic...

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •