Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Talking Nikon Coolpix s9100

    Witam wszystkich ! Właśnie trzy dni temu zakupiłem owy aparat . Widzę że mało tu recenzji i opisów na jego temat :/ Wiec chciałbym rozruszać trochę to forum Coolpixowe . Na razie jestem w fazie testów i będę uzupełniał ten temat w miarę postępów z zapoznawaniem się z aparcikiem, oraz porównywał go da innych aparatów lub aparatu które używałem do tej pory . Moim kompaktowym ulubionym aparatem do tej pory był Olympus SP-550 Uz (of corse nie będę porównywał go do lustrzanek typu Canon Eos (który tez posiadam) bo to nie ta liga). Uprzedzam szyderców co do Olympuska ze większość zdjęć robiłem tym aparatem w trybach manualnych bo z myślą o bardziej zaawansowanych użytkownikach był stworzony ten aparat, i zdjęcia robił jak na owe czasy prześliczne na dużym zoomie. Nikona s9100 ( i jako następce Olympusa) kupiłem jako dodatek do Canona Eosa.Czekam także na wasze opinie tyczące się es;ki 9100.

    -------------------------------------------------------

    Trzy dni testów ( hymm z tego to jakieś chyba z 10 godzin bo praca nie pozwalała na więcej)

    Pierwsze wrażenia:

    Po rozpakowaniu i zapakowaniu 8 gigowej karty pamięci:

    Jakość wykonania ideał, materiały wysokiej klasy, trzyma się świetnie w ręce. Małe gabaryty aparatu a 18 krotny zoom optyczny powala na kolana .
    Rozdzielczość wyświetlacza to poezja -> żyleta !!! . Pierwszy test jaki wykonałem to zdjęcia w trudnych warunkach (czytaj nocne sesje) . Bo dla mnie główną miarą oceny aparatu jest jakość zdjęć wykonywanych w warunkach nocnych bez lampy ( takie zdjęcia maja swój klimat i najbardziej są wymagające dla optyki jak i matrycy zastosowanej w aparacie oraz algorytmów jakie są zastosowane w danym aparacie). Jak sami powinniście wiedzieć zdjęcia w piękny słoneczny dzień (jeśli chodzi o kompakty) to test bez sensowny. Większość kompaktów radzi sobie z tymi warunkami świetnie i tylko małe detale (co może dla niektórych są ważne) różni je od siebie.
    Oczywiście w miarę testów będę też i opisywał te tematy ale teraz wróćmy do sesji nocnych.

    ------------------------ to się wytnie , podczas następnej aktualizacji tematu -----------------------------------
    (dalsza część opisu i testów już niebawem, mogę jedynie powiedzieć że nikon s9100 zjada konkurencje na śniadanie jeśli chodzi o zdjęcia nocne (tak zachwalane Sony Cyber-Shot DSC-HX9V i Sony Cyber-Shot DSC-HX5V) ilość szumów i jakość zdjęć zostawia konkurencję w tyle) Czekajcie na kontynuacje testów i przykładowe zdjęcia !
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  2. #2

    Domyślnie

    Co do sesji nocnych jeszcze chwile poczekajcie na razie mamcie przykładowe zdjęcia z wykorzystaniem zoomu.

    Zdjęcie numer jeden :

    http://img37.imageshack.us/img37/6189/dscn0147k.jpg

    Jest to zdjęcie przedstawiające miejsce z którego będą robione następne foty z wykorzystaniem zoomu optycznego, zdjęcia są robione z reki z wykorzystaniem tematu "portret" w formacie 16 na 9 (16:9)

    Zdjęcie numer 2 (mały zoom )

    http://i52.tinypic.com/2wfijcm.jpg

    Zdjęcie numer 3 (średni zoom format 4:3)

    http://i56.tinypic.com/eukcab.jpg

    Zdjęcie numer 4 (duży zoom ale nie maksymalny ;P )

    http://i53.tinypic.com/k0rclh.jpg

    No i panorame z tego miejsca zrobiłem na szybkiego w trybie Easy (Łatwym)

    http://i56.tinypic.com/a9my0.jpg

    I dla ciekawskich zdjęcie portretowe zrobione w ruchu bez zoomu z ręki i z bliska :

    http://i54.tinypic.com/iwirrt.jpg

    Modelką do wyżej wymienionej prezentacji była moja czteroletnia córka Paulinka :P
    Funkcje jakie posiada ten aparat i możliwości opisze wkrótce .

    Tutaj macie przedstawiony ranking 10 najlepszych aparatów z mega zoomem według PC Lab z wyczerpującymi testami . S9100 zajęła chwalebne 2 miejsce zaraz po Canonie ( i to tylko dla tego ze nie posiada GPS;a chyba hahaha ;P )

    http://www.pcworld.com/reviews/colle...megazooms.html
    Ostatnio edytowane przez Ciekawski Benek ; 16-08-2011 o 17:14

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o sam aparat to w skrócie mogę opisać to tak (po niezbyt długim aczkolwiek wyczerpującym zapoznaniem się z aparatem):

    Aparat ten nie posiada manualnego sterowania co wcale nie znaczy że jest nam to potrzebne, automatyka sprawuje się tu świetnie co powinno zadowolić nawet bardziej zaawansowanych pstrykaczy.

    Co do wyboru jakie możemy tu ustawić ręcznie to pomiar balansu bieli i czułość. Choć i tu świetni aparat dobiera sam te wartości.

    Na plus należy też dodać 18'sto krotny zoom optyczny jak na aparat który możemy spokojnie schować do kieszeni. Wyświetlacz aparatu to po prostu majstersztyk, widać tu technologie 21'wszewgo wieku.

    Jakość zdjęć w warunkach nocnych powala na kolano do tego mamy jeszcze dodatkową możliwość polepszenia tych zdjęć za pomocą oprogramowania jakie jest dodane w aparacie i korzystania z takich funkcji jak D-Lighting i Szybki retusz które rozjaśniają nam fotografowaną scenę i wyostrzają kontrast miodzio !!!

    Co do dłuższego otwarcia migawki. Nie mamy tu możliwości regulacji tej opcji, ale możemy regulować jej czas otwarcia poprzez wybranie odpowiedniego tematu lub zostawić ten wybór aparatowi i też na tym polu automatyka aparatu spisuje się wyśmienicie .

    Jakość zdjęć jak na kompakt rewelacja, daje tu o sobie znać świetna optyka stosowana w aparatach Nikona. Posiłkując się tu porównaniami różnych testów i swoim własnym doświadczeniem. Zdjęcia robione za pomocą S9100 mają taką samą jakość jak większy i droższy P7000 i Canon PowerShot G12 , przewyższają znacznie
    Sony Cyber-shot DSC-HX9V czy też Sony Cyber-shot DSC-HX5. Jeśli chodzi o Canon PowerShot SX230 HS to w porównaniu do s9100 można napisać na plus minimalnie lepszy balans bieli ale to i tak nie zawsze. Co do Lumixów Tz 18 i 20 nie mam tu zdania, ponieważ nigdy nie trzymałem ich w ręku ani nawet nie widziałem u znajomych zdjęć robionych za ich pomocą .

    S9100 to moim zdaniem najszybszy aparat kompaktowy na świeci jeśli chodzi o moment włączenia go do momentu wykonania zdjęcia. Super sprawa dla paparazzi ;P

    S9100 oferuje nam mnogość wyboru jeśli chodzi o zdjęcia seryjne . Mamy tu takie opcje jak:

    1.Seria 16 zdjęć : wykonuje 16 zdjęć z szybkością 30 klatek na sekundę
    2.60 sekund i 120 sekund : co do pierwszej zostaną zarejestrowane 25 klatek z szybkością około 1/60 s lub większą , a co do drugiej opcji to zostanie zarejestrowane 50 klatek na sekundę z szybkością 1/125 na sekundę lub większą
    3. Tryb BBS najlepsze zdjęcie : Jest to funkcja przydatna przy dużym zoomie i bez lampy (i nie tylko) , po wciśnięciu migawki aparat wykonuje nam serie pięciu zdjęć i najostrzejsze z nich aparat zapisze na kartę pamięci.
    Ta funkcja wymiata.

    I jeszcze szereg innych opcji jeśli chodzi o zdjęcia seryjne. Wszystkiego nie będę tu opisywał.

    Funkcje panoramowania obrazu możemy wykonać na dwa sposoby Łatwym i Zaawansowanym. Sposób Łatwy wygląda identycznie jak w produktach Sony, pstrykamy przeciągamy aparatem w wybranym kierunku odległość 360 lub 180 stopni i finito panorama zrobiona.

    Jeśli chodzi o aparat jako kamerę to tu mogę powiedzieć wielkie wooooow !!!!! Jakość filmów rewelka, w warunkach nocnych ustępuje tu tylko Soniakowi. no ale czymś ten Soniak musi nadrabiać, jak nie zdjęciami to chociaż na polu obróbki obrazu filmowanego w czasie rzeczywistym :P
    S9100 formatów i sposobów rejestrowania obrazu ma całe mnóstwo wymienić choćby tu można tryb full HD oraz np rejestrowanie obrazu w zwolnionym tempie z prędkością 240 klatek na sekundę itd itp

    To jak na razie tyle. W miarę potrzeby uzupełnię (lub sprostuję po waszych uwagach) i rozszerzę wyżej wypocony opis :P

    Zapraszam wszystkich do dyskusji na temat tej zabaweczki !!!

  4. #4

    Domyślnie

    Dobry ten opis ,zaczynam myslec o tym aparaciku
    Niemniej poczekam na dalsze przemyslenia !
    NIKON

  5. #5

    Domyślnie

    Bardzo rozbawił mnie test PClaba.pl który jako jedyny nie rekomendował S9100 Nikona. Zresztą jak większość ich testów jest robione chyba przez osoby nie mające pojęcia o fotografii. Tu podaje linka do tego ich nowego śmiesznego testu (no ja jestem amatorem co do testowania ale ci panowie to już tragedia)

    http://pclab.pl/art42299-44.html

    W odpowiedzi na ich błazenadę umieszczę tu skrótowy opis z najlepszego moim zdaniem portalu testującego aparaty

    http://www.dpreview.com

    A oto on:

    Oceny według znakomitego dpreview.com:

    1.Canon SX230 HS uzyskał notę 77%
    2.Nikon Coolpix S9100 uzyskał notę 75%
    3.Sony Cybershot DSC-HX9V nota 75% (nie za jakość zdjęć ;P )
    a daleko w tyle jest
    ..... Samsunga EX1 z notą 73%

    dpreview.com staty:

    Metering / exposure:
    Best of the bunch: Canon SX230 HS, Nikon S9100, Sony HX9V
    Middle of the road: Panasonic ZS10
    Bottom of the class: Pentax RZ10, Samsung WB210

    Color/White Balance
    Best of the bunch: Canon SX230 HS, Nikon S9100, Sony HX9V
    Middle of the road: Pentax RZ10, Samsung WB210
    Bottom of the class: Panasonic ZS10

    Auto focus
    Best of the bunch: Nikon S9100, Panasonic ZS10
    Middle of the road: Pentax RZ10, Sony HX9V
    Bottom of the class: Canon SX320HS, Samsung WB210

    Lens performance
    Best of the bunch: Panasonic ZS10, Sony HX9
    Middle of the road: Canon SX230 HS, Nikon S9100
    Bottom of the class: Pentax RZ10, Samsung WB210

    Noise / noise reduction
    Best of the bunch: Canon SX230,
    Middle of the road: Samsung WB210, Sony HX9, Nikon S9100
    Bottom of the class: Panasonic ZS10, Pentax RZ10

    Image quality
    Best of the bunch: Canon SX230 HS, Nikon S9100
    Middle of the road: Panasonic ZS10, Sony HX9V
    Bottom of the class: Pentax RZ10, Samsung WB210


    Joint winners: Canon SX230 HS and Nikon S9100 !!!!!!!!!
    W podsumowaniu eksperci opisali żę idealny aparat kompaktowy to:

    Połączyć siły Canon SX230 HS and Nikon S9100 , obiektyw firmy Nikon (i w aparacie korekcji CA), ekran LCD i szybkość, i łączą je z doskonałą jakością obrazu firmy Canon, AWB i systemem pomiarowym i wbudowany odbiornik GPS.

    Orginalny tekst:

    "Picking a winner from such a varied field is very difficult, so we've opted to do the same thing as we did in last year's travel zoom group test, and pick two. The Canon Powershot SX230 HS and Nikon Coolpix S9100 in combination do exactly what we think cameras of this type should. They provide enormous versatility, meaningful manual control (in the case of the SX230HS), and good image quality, in relatively small, eminently portable bodies. If we could combine the strengths of the two into one camera, we'd take the Nikon's lens (and in-camera CA correction), LCD screen and speed, and meld them with the Canon's excellent image quality, reliable AWB and metering systems and built-in GPS."

    Całość testu w języku angielski znajdziecie pod tym linkiem: (zresztą nic lepszego w sieci nie ma :P )

    http://www.dpreview.com/reviews/Q311...ZoomGroupTest/
    Ostatnio edytowane przez Ciekawski Benek ; 20-08-2011 o 02:07

  6. #6

  7. #7
    ouinon
    Gość

    Domyślnie

    Witam serdecznie wszystkich to mój pierwszy post.
    I mam pytanko do Benka i nie tylko być może już ktoś to przetestował.
    Czy masz/macie już jakieś doświadczenia z tym kompaktem odnośnie czasów naświetlania tz fotografie np. Jadącego auta,pociągu, biegnącego człowieka itp.
    Cokolwiek w ruchu jak uważasz jak ten aparacik sprawdzi się przy fotografiach wymagających krótkiego czasu naświetlania ?

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez ouinon ; 01-09-2011 o 04:16

  8. #8

    Domyślnie

    Wkrótce postaram odpowiedzieć ci na nurtujące pytanie. Chwilowy brak czasu . Do testu postaram się dodać zdjęcia. Pozdrawiam

    Co mogę na szybkiego ci polecić do przeczytania to portal dpreview.com. Moim zdaniem najlepszy portal o fotografii i aparatach .
    Już wyżej o nim pisałem. Tutaj - > http://www.dpreview.com/reviews/Q311...Test/page4.asp. Masz opis aparatu w porównaniu z innymi i tam testowanymi , jest wyraźnie napisane że aparat świetnie jak na kompakt radzi sobie z wysokimi czułościami iso czyli z tym o co pytasz ;P Ma niski poziom szumów.
    Ostatnio edytowane przez Ciekawski Benek ; 04-09-2011 o 03:55

  9. #9
    ouinon
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedz no i czekam na teścik.
    I jeszcze małe sprostowanie nie chodziło mi o czułość iso.
    Interesuje mnie jak radzi sobie ten aparacik z ruchomymi obiektami a wiec jaki program użyć by zdjęcie było ostre na przykład dziecko w ruchu w pomieszczeniach gdzie wiadomo czas naświetlenia będzie niski by fotografia była prawidłowo naświetlona,no a jeśli niskie to może być problem z ostrością ?

    Pozdrawiam.

  10. #10

    Domyślnie

    Do wszystkich czekających na moje odpowiedzi związane z aparacikiem ! Jako że mój brat wybrał się na trochę do Afryki pozwiedzać i popracować ;P Pożyczyłem mu aparaty fotograficzne w tym i opisywany tu Nikon. Chwilowo nie jestem w stanie rozbudować tego tematu jak i odpowiedzieć na prywatne wiadomości. W fotografii najlepszą odpowiedzią są zdjęcia a nie suchy opis ! Więc sami rozumiecie. Ale obiecuje że do tematu wrócę .

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •