Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 46
  1. #1

    Domyślnie Komputer do obróbki zdjęć

    Witam,

    chcę zakupić budżetowy stacjonarny komputer - jako działalność poboczna na tym komputerze chciałbym obrabiać zdjęcia. Czy ktoś mógłbym mi powiedzieć czy konfiguracja typu

    core 2 duo (2 lub 2.3 ghz)
    ram 2gb
    karta graficzna zintegrowana lub jakaś tania

    Czy pozwoli mi w miarę wygodnie obrabiać zdjęcia w photoshopie cs5/camera raw - zdjecia to rawy z d90 więc niezbyt wiele megapixeli. Do tej pory photoshop śmigał w firmie na o wiele lepszym sprzęcie, ale jeśli będzie taka możliwość to chciałbym go przenieść na ten domowy komputer. Testowałem już na laptopie ze starym procesorem Pentium i wiele nie brakowało do w miarę przyzwoitej pracy na pojedynczym zdjęciu.

    Słyszałem już wiele sprzecznych opinii więc byłbym wdzięczny za opinie kogoś, kto ma w miarę zbliżony sprzęt.

    //edit
    Zapomniałem dopisać, że system to win xp
    Ostatnio edytowane przez hadwao ; 12-08-2011 o 11:36 Powód: uzupełnienie postu

  2. #2

    Domyślnie

    intel duo e2200 @ 2.2ghz, 1gb ram, integra intela jakaś, CS5 da się włącza się długo - obrabiać się da, ale bez rewelacji(pojedyncze foty ) Lightroom już nie daje rady raczej.

  3. #3

    Domyślnie

    a gimp? Ile kasy z PS zostanie na lepszy komputer...
    D800 || D810
    Samyang 14 F2.8 || Sigma 24-35 F2 || Sigma 85 1.4 A || Tamron 70-200 F2.8 G2
    https://wedd.photo/

  4. #4

    Domyślnie

    Chcesz tanio to daj sobie spokoj z win xp. Zainstaluj sobie Linuxa (moze byc jako drugi system) do tego Raw Therapy + Gimp, za darmo i legalnie a reszte kasy wydaj na sprzet. Kompa niech Ci zlozy ktos kto ma pojecie i dobierze kompatybilne, stabilne podzespoly.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hadwao Zobacz posta
    Witam,

    chcę zakupić budżetowy stacjonarny komputer - jako działalność poboczna na tym komputerze chciałbym obrabiać zdjęcia. Czy ktoś mógłbym mi powiedzieć czy konfiguracja typu

    core 2 duo (2 lub 2.3 ghz)
    ram 2gb
    karta graficzna zintegrowana lub jakaś tania

    Czy pozwoli mi w miarę wygodnie obrabiać zdjęcia w photoshopie cs5/camera raw - zdjecia to rawy z d90 więc niezbyt wiele megapixeli. Do tej pory photoshop śmigał w firmie na o wiele lepszym sprzęcie, ale jeśli będzie taka możliwość to chciałbym go przenieść na ten domowy komputer. Testowałem już na laptopie ze starym procesorem Pentium i wiele nie brakowało do w miarę przyzwoitej pracy na pojedynczym zdjęciu.

    Słyszałem już wiele sprzecznych opinii więc byłbym wdzięczny za opinie kogoś, kto ma w miarę zbliżony sprzęt.

    //edit
    Zapomniałem dopisać, że system to win xp
    Jeśli tak to testowałeś, to nie wiesz co to jest przyzwoita praca z plikami graficznymi (zdjęcia, wektory itp.) Windows XP podchodzi pod dziesięcioletni system, to tak jakby zapytać rajdowca czy będzie "przyzwoita" jazda na silniku, który 4 lata temu przestał obsługiwać cztery czegoś tam (czytaj 4 GB ramu), pewnie będzie przyzwoita, zapytaj go! No i pewnie monitor z tzw. "firmy" też przeniesiecie, bo nie szkodzi, że to "bańka" 17' przecież działa i nic złego z nią się nie dzieje, nie? Byle taniej!
    W ogóle, ta konfiguracja którą podałeś to albo jakaś kpina, albo prowokacja!
    P.S
    Moja pięcioletnia córka na lepszym sprzęcie gotuje potrawy w "Cooking Mama", ale skoro kupiliście PS5 etc, to chyba zainwestujecie w sprzęt, nie?
    Pozdrawiam
    "Slajd to slajd"- Wiktor Wołkow

  6. #6

    Domyślnie

    moze to zabrzmi banalnie, ale zainwestuj w Macbooka Pro. Koszt na firme szybko sie zwroci. Kazdy kto uzywa maca dluzej niz 6 miesiecy powie ci ze z oprogramowaniem biurowym raczej nie ma problemow na systemowe jabluszko. Natomiast praca na plikach jest nie prownywalnie lepsza. Popracuj z plikami z 5d mkII albo D3S to zobaczysz. Najlepiej porownaj jak masz kogos kto pracuje na macu. 17 lat siedzialem na PC. Przesiadlem sie bo w pracy dostalem nowego kompa (Macbooka - mydelniczke). Przestawilem sie w 3 dni a oprogramowanie do pracy znalalzem w kolejne 2-3 tygodnie. Teraz w zyciu bym nie zamienil na PC.

  7. #7

    Domyślnie

    taxman77: nie tak emocjonalnie, nie wszyscy mogą sobie pozwolić na duże wydatki. Chociaż przyznam, że przyzwoity PC można kupić za ~1 000 pln, do tego monitor dla amatora za 800 + kalibracja tegoż ~200, Linux i Gimp powinny wystarczyć do 99% zapotrzebowania, jak nie Gimp to Pixel ~250 pln, razem 2250 pln i jest przyzwoity sprzęt z dającym duże możliwości oprogramowaniem, a to mniej niż nowy Photoshop
    D800 || D810
    Samyang 14 F2.8 || Sigma 24-35 F2 || Sigma 85 1.4 A || Tamron 70-200 F2.8 G2
    https://wedd.photo/

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr Szmidt Zobacz posta
    moze to zabrzmi banalnie, ale zainwestuj w Macbooka Pro. Koszt na firme szybko sie zwroci. Kazdy kto uzywa maca dluzej niz 6 miesiecy powie ci ze z oprogramowaniem biurowym raczej nie ma problemow na systemowe jabluszko. Natomiast praca na plikach jest nie prownywalnie lepsza. Popracuj z plikami z 5d mkII albo D3S to zobaczysz. Najlepiej porownaj jak masz kogos kto pracuje na macu. 17 lat siedzialem na PC. Przesiadlem sie bo w pracy dostalem nowego kompa (Macbooka - mydelniczke). Przestawilem sie w 3 dni a oprogramowanie do pracy znalalzem w kolejne 2-3 tygodnie. Teraz w zyciu bym nie zamienil na PC.
    Nie czytales co kolega napisal albo masz trudnosci w zrozumieniu.

    "Witam,

    chcę zakupić budżetowy stacjonarny komputer"

  9. #9

    Domyślnie

    szybkie dyski, dobry zasilacz i dużo ramu to podstawa.
    Z6, Z6II, 35 ART, 50Z 1.8, 85 1.4G

  10. #10

    Domyślnie

    chcę zakupić budżetowy stacjonarny komputer - jako działalność poboczna na tym komputerze chciałbym obrabiać zdjęcia.
    Albo jedno, albo drugie. Jezeli ma byc budzetowy, to na rzeczy wazne przy obrobce zdjec ciezko przeznaczyc pieniadze. ( SSD czy nawet raid 1, 4+GB szybkiego RAMu, konkretny procesorm CUDA). Jezeli ma to byc sprzet budzetowy, to powinien sie zamykac w ok 1.5k PLN, jezeli to ma byc sprzet o dobrym stosunku jakosc/cena *do obrobki zdjec* to koszt bedzie powyzej 2-3k PLN. Musisz powiedziec jaki dokladnie masz budzet, oraz co w nim chcesz miec. Imho nie oplca sie kupowac sprzetu starego technologicznie, szczegolnie jezeli zamierza sie na nim pracowac. Wydajac wiecej kasy na sprzet, oszczedzasz czas, bo obrobka plikow graficznych bedzie szla sporo szybciej i jednoczesnie wygodniej. W przypadku zastosowan komercyjnych to sie zwraca.

    btw, core 2 duo? To ktos to jeszcze sprzedaje? 2GB RAM? tyle starczalo jakies 5 lat temu.
    d70s + N18-70 + N55-200

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •