Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Czarnogóra / Montenegro

    Jako, że wciąż szukam atrakcyjnego (również cenowo, a z tym w obecnym sezonie wyjątkowo ciężko :/ ) miejsca na letni wypoczynek, potrzebuję Waszej pomocy.
    Czarnogóra to maleńkie państewko, ale z pewnością jest tam sporo malowniczych zakątków, które warto odwiedzić. Co więc warto zobaczyć przede wszystkim? Na jakie wycieczki fakultatywne się wybrać? Może ktoś z Was pamięta przykładowe ceny niektórych produktów? Na co zwracać uwagę, czego unikać... Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  2. #2

    Domyślnie

    Risan, Perast, Kotor, Budva, sv. Stefan, monastyr Ostrog, kanion rzeki Piva. To wszystko objechalem motocyklem w maju. Nie było ludzi, pogoda zmienna, ale raczej ciepło. Noclegi ok. 30 euro za 2 osobowy pokój raczej bez względu na standard ( od luksusu do nory ).

  3. #3

    Domyślnie

    A jak kształtują się ceny typowych produktów? Przykładowo - pizza w knajpie, woda, cola, lody... pamiętasz może?
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  4. #4

    Domyślnie

    pizza w knajpie - nie rob tego na jedna pizze idzie chyba z kilo soli strasznie slone pizze robia w wiekszosci miejsc
    woda - to samo co w PL
    cola - maja lokalna - tez dobra - cene z PL
    lody - zalezy gdzie ;p

    Polecam Stary Bar ale przy zachodzie slonca i wieczorem - dosc droga szama
    Virpazar - niedaleko stolicy - najlepsza szama w calej czarnogorze - taka knajpa przy wodzie - najwieksza w miescie - koniecznie sprobuj małych kiełbasek (!!!!!) BEST

    droga widokowa Bar-Szkoder tez jest czad, a po drodze lokalni sprzedawcy win, suszonych i wedzonych fig
    polecam tez u nich kupic papryczki pepperonczino 9czy jak to sie tam pisze) w sloiku za 2/3 E - miazga - lepsze niz we wloszech

    no i arbuz za 0,1 E za kilo arbuza za 2 euro nie uniesiesz sama

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez br3 Zobacz posta
    Polecam Stary Bar ale przy zachodzie slonca i wieczorem - dosc droga szama
    Virpazar - niedaleko stolicy - najlepsza szama w calej czarnogorze - taka knajpa przy wodzie - najwieksza w miescie - koniecznie sprobuj małych kiełbasek (!!!!!) BEST

    droga widokowa Bar-Szkoder tez jest czad, a po drodze lokalni sprzedawcy win, suszonych i wedzonych fig
    polecam tez u nich kupic papryczki pepperonczino 9czy jak to sie tam pisze) w sloiku za 2/3 E - miazga - lepsze niz we wloszech
    ale w jakiej miejscowości te knapy?!
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  6. #6

    Domyślnie

    Byłem w lipcu. Ceny zasadniczo podobne jak u nas. Paliwo - diesel - 1,28€.Ciekawostka - cena paliw jest chyba regulowna centralnie, bo jest taka sama na wszystkich stacjach (i zmieniła się w tym samym dniu na wszystkich stacjach). Lokalne piwo Niksićko (baaardzo dobre) w butelkach 2 litrowych z plastiku (mnie ten plastik w smaku nie przeszkadzał) od 1,65 do 1,80 €. Gałka lodów (dla mnie takie sobie w smaku) 0,50 - 0,70 €. Ser żółty Gouda (ser a nie wyrób seropodobny) 7 - 9 € za kg. Lokalna szynka wędzono/suszona (coś jak parmeńska) 9 - 11 € za kg (bardzo dobra). Polecam także koniecznie do spróbowania: burek (rodzaj buły z ciasta francuskiego z mięsem - najlepszy, serem - średni, ziemniakami - nie jadłem) - cena 1,20 - 1,50 €; wszelkie temtejsze fast-foody, czyli do sporej buły włożone z pomidorem, ogórkiem, cebulą a czasami i z ajvarem czewapi - to takie "kiełbaski" z mięsa mielonego grilowane, lub pljeskawica - to taki rodzaj dużego, płaskiego kotleta z mięsa mielonego też grilowanego.
    Co zobaczyć - jest to tak nieduży kraj, że można zobaczyć dużo. Tak jak Koledzy wcześniej pisali - polecam Bokę Kotorską (miasta Kotor, Budva, Perast), Jezioro Szkoderskie (początek zwiedzania może być w miejscowości Virpazar). Sv. Stefan - mała, spokojna mieścinka, ale na samą wyspę gdzie jest hotel ochrona nie wpuszcza (nie bardzo wierzę w opowieści, że komuś udało się nałgać ochronie i na wyspę jednak wszedł).
    Jeżeli mogę jeszcze pomóc, to pytaj.
    Na świecie ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.

    http://marchewkowakuchnia.wordpress.com/

  7. #7

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za cennik To wbrew pozorom dosyć istotne informacje I za polecane potrawy! Dobrze wiedzieć, co można zjeść w nowym miejscu, bo czym nie będzie sensacji żołądkowych Wybieramy się - niestety autokarowo - do miejscowości Ulcinj. Zastanawiam się, jak wygląda na miejscu wypożyczenie auta - ile lat trzeba mieć skończone (w Polsce w większości przypadków jest to wiek 24 lat) i jak to wygląda cenowo, bo może warto wziąć z wypożyczalni samochód na dzień, dwa i wybrać się do tych ciekawszych, wymienianych przez Was miejsc, niż decydować się na wycieczki fakultatywne.. Jutro zakupię mapę i przewodnik i pozaznaczam sobie wszystkie miejsca -raz jeszcze dziękuję za informacje!
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  8. #8

    Domyślnie

    Byłem w Ulcinj-u dwa razy. Nie powiem Ci czy jest jakaś wypożyczalnia samochodów ponieważ zawszy byłem swoim autem. Bez samochodu ciężko będzie się dostać na wielką plażę chyba że jeżdżą jakieś lokalne busy. W mieście masz trzy plaże , mała plaża piaszczysta, skalista i plaża tylko dla kobiet (tam nie byłem ). Miasto ożywa po 20.00 zamykają wtedy ruch samochodowy chyba do 24.00 albo do 1.00. Otwarte są wtedy wszystkie bary, dyskoteki itp.
    Jeżeli chodzi o żarcie to ceny nie odbiegają od cen w naszym kraju, są tanie markety sieciowe więc nie ma problemu z cenami. Najlepsza knajpa z rybami i owocami morza, według mnie to Amfora prowadzona przez dwóch braci. Stołowałem się tam prawie codziennie, nigdzie nie jadłem tak pysznych ryb jak w tej knajpie.

  9. #9

    Domyślnie

    to jeszcze pytanie natury techniczno-informatycznej: czy w jakiś miejscach publicznych można złapać internet przez WiFi?
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Martine Zobacz posta
    to jeszcze pytanie natury techniczno-informatycznej: czy w jakiś miejscach publicznych można złapać internet przez WiFi?
    Mnie się nie zdarzyło, ale widziałem knajpy z informacją "Wi-Fi free". Ale nie sprawdzałem.
    Na świecie ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.

    http://marchewkowakuchnia.wordpress.com/

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •