Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    to
    Gość

    Domyślnie Domowej roboty szkło makro

    Witam w tym dziale po raz pierwszy

    Na wstępie chciałbym powiedzieć, że to co Wam zaprezentuję jest dalekie poziomem technicznym i merytorycznym od tego co w tym dziale się pojawia, ale z uwagi na sprzęt jakim to zostało wykonane, chciałbym się podzielić swoją radością i efektami

    Otóż w szafie leżał i kurzył się stary kitowy 18-55 od D50-tki. Postanowiłem go odwrócić pyskiem do bagnetu i zobaczyć jakie będą efekty. Przymocowałem go za pomocą zaślepki do puchy z wyciętym otworem przyklejonej do obręczy filtra UV. Dzięki temu mogę każdy obiektyw z filtrem na 52mm przymocować do puszki w sposób odwrotny.

    Nie wyprowadzałem żadnych styków od obiektywu, zatem:

    - brak AF
    - brak potwierdzania ostrości
    - brak pomiaru światła
    - brak sterowania przysłoną (utknąłem zapałkę przy tej zapadce sterującej przysłoną w obiektywie, żeby nie była zamknięta na maksa, ale nie mam pojęcia na jaką wartość - brak informacji)

    Nikon D50
    ISO 800
    czasy 1/100 - 1/200s
    światło zastane


    1.

    2.

    3.


    bonus - przyłapany na posiłku
    4.

  2. #2

    Domyślnie

    jedynka bardzo zacna !!!!
    NIKON

  3. #3
    to
    Gość

    Domyślnie

    to jeszcze tylko biedroneczkę dorzucę i koniec na razie

    5.

  4. #4

    Domyślnie

    ameryki nie odkryłeś, nie lepiej kupić adapter z allegro zamiast się bawić? jedyneczka zacna

  5. #5

    Domyślnie

    Jedynka przednia

    pozdro
    Trzy aparaty spod znaku N i "troche" szpeja do nich....

    www.michalak24.pl

  6. #6
    to
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darkmajin Zobacz posta
    ameryki nie odkryłeś, nie lepiej kupić adapter z allegro zamiast się bawić? jedyneczka zacna
    Nawet nie miałem zamiaru odkrywać ameryki. Jak już pisałem makro to zupełnie nie moja działka, a tego rozwiązania też sam nie wymyśliłem. Mam radość, że za 0zł można nawet niezłą fotkę zrobić, bez kupowania szkieł za parę tysi lub nawet adapterów z alledrogo, o których nic nie wiedziałem... nadal nie wiem, poszukam sobie

  7. #7
    to
    Gość

    Domyślnie

    No i widzę jakieś adaptery na alledrogo... Jeśli masz na myśli te za niecałe 30zł, które działają dokładnie tak samo jak mój darmowy... To odpowiadam tak: lepiej się pobawić niż kupić! Przyjemność większa i na parę piw zostaje

    Za 30 zł to już fajny film do aparatu mam
    Ostatnio edytowane przez to ; 08-08-2011 o 09:10 Powód: uzupełnienie

  8. #8

    Domyślnie

    ba ja sam, robię ostatnio parę rzeczy chodziło mi o tą pierdółkę do sterowania przysłoną, chociaż w sumie to zbędne odwrotnego mocowania adaptery to po 10zł da się kupić, obiektyw za 50zł z manualną przysłoną i jazda, ale zdjęcia potwierdzają można mieć macro za grosze tylko trzeba chcieć fotki bardzo fajne

    polecam temat Jarka http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=185000 nie ukrywam że chciałbym wiedzieć jaki efekt to daje z odwróconym obiektywem

  9. #9
    to
    Gość

    Domyślnie

    A pewnie Probowałem też z Heliosem od Zenita, bo tam się łatwiej steruje przysłoną (jest pierścień), ale takie mydło wychodzi, że aż żal No i powiększenie jest niewielkie.

  10. #10

    Domyślnie

    Witam,
    mz 1. poza tymi nie fajnymi przepaleniami bdb
    Pozdrawiam
    Adamson

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •