Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Tania lampa do d3100

    Witam, szukam jakies taniej lampy do D3100 cena około 200-300zł, może być używka, lampa jak najbardziej dla amatora, chce jakąs dodatkową, bo ta wbudowana jest starsznie kiepska, a zbliza sie wesele w rodzinie i mam porobić pare zdjec takze cos by sie przydało. Jakies sugestie? Na temat lamp jestem całkowicie zielony, takze nie wiem nawet jak to działa i czy moge na auto normlanie strzelac jak z karabinu? Pozdrawiam?

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2010
    Miasto
    Kołobrzeg
    Posty
    138

    Domyślnie

    Nie potraktuj tego personalnie, ale to jest poradnik typu jak ****@# komuś zdjęcia weselne - wpuścić fotografa, który nie wie co robić.
    N

  3. #3

    Domyślnie

    To nie sprzęt robi dobre zdjęcia tylko fotograf. Jeżeli nie umiesz nawet wybrać sprzętu i sam mówisz, że jesteś "zielony" to lepiej się za to nie zabieraj, bo nic dobrego z tego nie wyjdzie.

    Co do lampy to sprawdź ofertę firm Metz i Nissin za 450 zł znajdziesz porządną lampę (np. Di662 mark II), najważniejsze, żeby miała TTL. Ale i tak lepiej nie wybieraj się z tym sprzętem na wesele.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paczi Zobacz posta
    Na temat lamp jestem całkowicie zielony, takze nie wiem nawet jak to działa i czy moge na auto normlanie strzelac jak z karabinu? Pozdrawiam?
    jeśli chodzi o zakup to proponuje nissina 662 MkII
    a co do pytania jak robić zdjęcia to rób jak chcesz bo i tak mało co będzie można pokazać ...no chyba że masz ukryty talent który dopiero się ujawni
    jak zrobisz te fotki to zamieść je na forum

    Nie obrażaj się na mnie...ale poczytaj trochę o robieniu zdjęć bez lampy a później trochę techniki z lampą...to bardzo obszerny temat
    powodzenia
    D90+grip
    | S10-20 | N35G/1.8 | N50D/1.8 | N18-105 |Nissin Di622 II, triopo i takie tam

  5. #5

    Domyślnie

    Nie na każdym weselu jest fotograf, więc lepiej, by się podjął tego zadania niż w ogóle nikt nie miałby tego zrobić.
    D3000 + N18-55 + T70-200 + Helios 58 | PSAM Mode ON

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lerain Zobacz posta
    Nie na każdym weselu jest fotograf, więc lepiej, by się podjął tego zadania niż w ogóle nikt nie miałby tego zrobić.
    jakbym nie mial kasy na fotografa to wolalbym juz nie miec fotek niz jak ktos by mial latac po sali i "strzelac jak z karabinu"

    no hello

  7. #7
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paczi Zobacz posta
    (...) Na temat lamp jestem całkowicie zielony, takze nie wiem nawet jak to działa i czy moge na auto normlanie strzelac jak z karabinu? Pozdrawiam?
    To się po prostu nie może udać bez choćby odrobiny wiedzy, sprzętu i praktyki.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  8. #8

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o fotografie to nie jestem jakimś tam całkowitym amatorem, zajmuje się głównie fotografią samochodową, kilka lat temu zaczynałem od zwykłych kompaktów, aż rok temu kupiłem w końcu lustrzanke, wiem, że nie jest ona jakąs znakomita, ale nie stać mnie było na D90 i reszte... Do fotografii samochodowej nigdy nie byla mi potrzebna lampa, także na jej temat nie mam pojęcia. Chcialem po prostu zakupić lampę, gdyż ta wbudowana jest kiepska, a wiem, że w kościele czy na weselu dodatkowa mi się przyda. Chyba, że uważacie, że nie jest potrzeba, ale w kościelnych warunkach wydaje mi sie, że bez lampy cięzko. Fotografa niema na weselu, jest tylko kamera, także zostalem poproszony o pstryknięcie paru zdjęc. Pozdro

  9. #9

    Domyślnie

    Mam Lampę która może Cię zainteresować: Nissin DI 622 Mark II.Lampa prawie nowa-zakupiona w marcu 2011.
    Wykonała około 150 błysków na komunii syna i leży sobie.Jest w stanie idealnym,bez śladów użytkowania.Wszystko co dał producent plus dołożę dyfuzor.W razie zainteresowania kontakt na priv.

  10. #10

    Domyślnie

    @Paczi Masz chociaż polara do tej fotografii samochodowej?

    Koledze też trochę odpuśćmy. Sam widziałem jedno wesela, na którym za film odpowiadała osoba zajmująca się się tym profesjonalnie. Natomiast zdjęcia robiła córka kamerzysty, która miała D3100 z kitem 18-55mm i bez dodatkowej lampy.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •