Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Arrow Jak zrobić takie zdjęcie?

    Witam
    Posiadam Nikona D60. Obiektyw 18-55mm. Chciałbym go wykorzystać w firmie do robienia zdjęć samochodów.
    Chce uzyskać efekt taki jak na zdjęciu:

    Nie wiem czy trzeba zastosować jakieś filtry polaryzacyjne czy może zainwestować w nowy obiektyw?

    Z góry dziękuje za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    w tym zdjeciu nie ma nic szczególnego, zwykły pstryk, na pewno nie ma tam polara.
    Samochód się błyszczy bo.... jest czysty ot i cały sekret udanych zdjeć motoryzacyjnych.
    Jaby jeszcze zdjęcie było w czystym otoczeni bez smieci to byłoby lepiej.
    Canon, Sony, Nikon, Samsung... i tak najważniejsze jest światło

  3. #3

    Domyślnie

    Z EXIFu wynika że to Nikon D70 i zapewne obiektyw 18-70 ustawiony na 18mm, więc Nikonem D60 z obiektywem 18-55 można zrobić praktycznie takie samo zdjęcie.

  4. #4
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Znajdż sobie lepszy wzór do naśladowania

    Na zdjęciu nie ma nic ciekawego, no może po za błędami na których możesz się czegoś nauczyć
    - totalny śmietnik w kadrze, odciąga wzrok od samochodu.
    - lakier zmasakrowany odbiciami świetlówek ( potrzebny filtr o którym wspomniałeś, a którego tutaj nie było)
    - żle dobrana ogniskowa (chyba 18mm) powoduje, że bryła auta jest zdeformowana.
    - nieciekawa perspektywa.
    - można było pokazać felgę

    Poprostu aparat zatknięty na statywie i "pstryk".

    Na początek rób auta w plenerze, zwracaj uwagę na światło i na to by samochód wyglądał atrakcyjnie.
    Jeśli ma być "ciasno" ogniskowa 50mm i odległość około 6m ( jeśli samochód nie ma wypełniać całego kadru, nie zmieniaj ogniskowej, tylko odejdż dalej) od samochodu. Nie przekraczaj f 4, polar jest bardzo potrzebny ( wręcz niezbędny, ale to spory wydatek - patrz wątki o filtrach polaryzacyjnych).

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta
    .....Nie przekraczaj f 4 ....
    Z której strony?

  6. #6

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedzi
    A czy takie zdjęcia podane w linku, zostały przerobione w programie komputerówym, czy moze zastosowano coś w obiektywie?
    Chodzi mi głownie o to przyciemnienie dookoła zdjęcia.
    np. na zdjęciu porsche.
    http://www.autofinesse.co.uk/#/portfolio/4551423010

  7. #7

    Domyślnie

    dodanie winety. praktycznie każdy do obróbki zdjęć posiada tą opcje. Nic nadzwyczajnego
    NIKON

  8. #8
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez silver56 Zobacz posta
    Z której strony?
    Chodziło mi o głębię ostrości. Przy f4 i odległości jaką podałem, auto mieści się w głębi ostrości.
    Jeśli samochód umieścimy w pewnej odległości od tła (8m lub więcej), to przy otworze przesłony możemy liczyć na rozmycie tła.
    Oczywiście dotyczy to ogniskowej ok. 50mm i odległości około 6m od fotografowanego obiektu wielkości samochodu. Nie oznacza to bynajmniej, że nie należy eksperymentować

  9. #9

    Domyślnie

    na błędach z podlinkowanej strony można się nauczyć naprawdę dużo. głównie "jak się samochodów fotografować nie powinno". zaawansowanej obróbki to tam chyba nie ma wcale, bo trudno za taką uznać nieudolnie dodaną winietę. hasło przewodnie "chlew w kadrze" oczywiście moim skromnym.
    D5, D850, 14-24/2.8, 35/1.4G, 50/1.8G, 60/2.8D, 24-70, 105/1.4E, 70-200/2.8VR2, 300/4afs, TC14EII, 2xSB800, SU800, 6x6, 6x9

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez amstrongg Zobacz posta
    Witam
    Posiadam Nikona D60. Obiektyw 18-55mm. Chciałbym go wykorzystać w firmie do robienia zdjęć samochodów.
    Nie wiem czy trzeba zastosować jakieś filtry polaryzacyjne czy może zainwestować w nowy obiektyw?
    Z góry dziękuje za pomoc.
    Normalne zdjęcie. ja tu żadnych specjalnych efektów nie widzę. 18mm z bliska dało lekkie przerysowanie i zdjęcie wyszło jak wyszło. Obróbkowo po prostu poprawnie zrobione. I chyba pytanie do innego działu powinno być niż optyka np. fototechnika

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •