Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Steadicam

  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2011
    Miasto
    Kuźnica Katowska/Opolskie
    Posty
    49

    Domyślnie Steadicam

    Witam.
    Mam zamiar zbudować do mojej kamery ręczny stabilizator.
    Konstrukcja ma być z aluminium. Zastanawiam się jaki przegub lepiej wykorzystać do mocowania rękojeści
    Myślałem o:

    Przegubie kulowym.

    Przegubie krzyżowym.


    Czy ktoś może podpowiedzieć co będzie lepszym wyborem

    Stabilizator jest wzorowany na tym:


    Pozdrawiam
    T'J

  2. #2

    Domyślnie

    przegub krzyzowy chyba nie bedzie dobry - ze wzgledu na przesunieciue osi obrotu kazdego z koncow (technologicznie nie da sie dac 2 nitow przez szescian )

  3. #3

    Domyślnie

    A jak chcesz załatwić sprawę wyważenia zestawu ?
    2x D750 | 2x MB-D16 | SB-800 | SB-900 | N24-70/2.8 | N80-200/2.8 AF-S

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madburn Zobacz posta
    przegub krzyzowy chyba nie bedzie dobry - ze wzgledu na przesunieciue osi obrotu kazdego z koncow (technologicznie nie da sie dac 2 nitow przez szescian )
    dlatego można zastosować większy sześcian i jeden kołek długi i dwa krótkie, albo zamiast sześcianu pierścień - tak są na przykład łozyskowane żyroskopy.
    pozdrowienia
    drHardware. Moje zdjęcia zdradzają raczej dokumentalny charakter niźli artystyczny...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Redskull Zobacz posta
    A jak chcesz załatwić sprawę wyważenia zestawu ?
    takie rzeczy w 21 wieku po prostu mozna wyliczyc

  6. #6

    Domyślnie

    nie chodzi o liczenie, tylko hardware .... jak będzie balansować zestaw fizycznie, czyli czym będzie przesuwał balans?
    2x D750 | 2x MB-D16 | SB-800 | SB-900 | N24-70/2.8 | N80-200/2.8 AF-S

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2011
    Miasto
    Kuźnica Katowska/Opolskie
    Posty
    49

    Domyślnie

    Balans będe ustawiał na "ramieniu".

  8. #8

    Domyślnie

    A nie chcesz przypadkiem kupić FlyCama Nano Dslr?
    będzie prościej :P

  9. #9

    Domyślnie

    A sprzedajesz? Jeśli tak, można wiedzieć czemu?

  10. #10

    Domyślnie

    Przesiadka na Glidecama, dużo wyższy model. Na tym fly'u nie posadzę monitora
    Do body + szkło jest wszystko ok, ale więcej na tym nie mogę powiesić, a chciałbym.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •