Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Pytanie amatora o iso200 w D70

    Prosze o wyjaśnienie czy iso 100 w nikonie d70 a dokładnie jego brak nie przeszkadza w fotografowaniu jasnych sceny, gdy chcemy uzyskac małą głębię przy najbardziej otwartej przysłonie, czy nie zabraknie zakresu czasu?. Zamierzam kupić lustrzankę i czytam co się da ale tego nie znalazłem. A pozostał na ringu tylko D70, odpadł Oly E300 i canony wszelkie...
    Dadatkowo chciałbym zapytać fachowców jakim programem najlepiej obrabiać Nikonowskie rawy... bo jak pstryknołem kwiatek i chciałem obrobić w PS to wyszła... dupa... dosłownie, i do tego owłosiona. Koszmar... o niebo lepiej wyszło z Rawschooter-a
    Dzięki za informacje.

  2. #2

    Domyślnie

    Brak iso100 nie jest wielkim problemem. Do tych bardzo nielicznych sytuacji gdy potrzebujesz nizszej czulosci zawsze mozesz nakrecic filtr szary.
    Co do obrobki nefow to najlepiej nikon capture lub photoshop + camera raw
    c2h5oh
    |Bessa Voigtländer|Zenit 11|Kiev 4m|D70|T28-75|SB800|055PROB
    http://www.lisiewski.info | http://modna.pl | http://giery.eu

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez c2h5oh
    Brak iso100 nie jest wielkim problemem. Do tych bardzo nielicznych sytuacji gdy potrzebujesz nizszej czulosci zawsze mozesz nakrecic filtr szary
    no i dla mnie to jest wlasnie wielka glupota nikona... nie moge dojsc z jakiego to powodu nie dali czulosci iso 100... wlasnie w takich sytuacjach, kiedy swiatla jest za duzo, przydaja sie nizsze czulosci... a nakrecanie szarego filtra to: dodatkowe koszy, pogorszenie obrazu (nie twierdze ze zrobi sie 'mydlo', ale kazde dokrecone szkielko z przodu to w jakims stopniu pogorszenie jakosci) i na dodatek jeszcze moze winetowac przy szerokim kacie
    zgroza... co nie zmienia faktu ze i tak w ten weekend kupuje D70
    D80 + MB-D80 | T [17-50, 28-75] F2.8 | N 70-200 F2.8 | SB-600i800 | DigiMate III... i inne pierdółki

  4. #4

    Domyślnie

    nie dali iso 100 bo taka jest matryca - jej nominalna czulosc to iso 200 - wszystko powyzej to wzmocnienie (stad szumy). A czulosci ponizej 200 przydadza Ci sie naprawde sporadycznie (no chyba ze chcesz np uzyskac efekt plynacej wody, ale jakos wydaje mi sie ze to nie jest glowny temat Twoich zdjec ) Bardziej boli brak iso100 w studiu jesli lampy maja ograniczony zakres regulacji i nie masz jak zmniejszyc ich mocy zeby uzyskac GO malenka. (jesli swiatlo blyskowe stanowi wiekszosc oswietlenia to naswietlenie regulujesz tylko przyslona)
    c2h5oh
    |Bessa Voigtländer|Zenit 11|Kiev 4m|D70|T28-75|SB800|055PROB
    http://www.lisiewski.info | http://modna.pl | http://giery.eu

  5. #5
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    c2h5oh, c2h5oh, wcale nie tak sporadycznie. Ostre i mocne swiatło w poludnie w plenerze i juz dupa. A jak do tego masz w kadrze jeszcze powierzchnie odbijające swiatło (wystarczy duza powierzchnia jasnego budynku). Iso 200 to wtedy za duzo conajmniej o 150

    Pozdrawiam
    DB

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dziad Borowinowy
    c2h5oh, c2h5oh, wcale nie tak sporadycznie. Ostre i mocne swiatło w poludnie w plenerze i juz dupa. A jak do tego masz w kadrze jeszcze powierzchnie odbijające swiatło (wystarczy duza powierzchnia jasnego budynku). Iso 200 to wtedy za duzo conajmniej o 150
    Bo ja wiem.. poza zakres czasow zdarzylo mi sie wyjsc tylko raz.. na 1.8.. no ale moze zwyczajnie rzadko fotografuje w takich warunkach.. Co nie zmienia faktu ze nie zaszkodziloby miec iso 25-6400, preferowalnie bez szumow
    c2h5oh
    |Bessa Voigtländer|Zenit 11|Kiev 4m|D70|T28-75|SB800|055PROB
    http://www.lisiewski.info | http://modna.pl | http://giery.eu

  7. #7

    Domyślnie

    Dawno temu ustawiłem w moim D70 ISO320... i juz tak zostało.
    Pozdrawiam - Jacek
    www.fotojaw.com

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •