Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie jaki filtr do D90??

    Witam
    Przy zakupie nikona d90 sprzedajacy podsunam mi - zoltodziobakowi - filtr Kenko Uv 67 mm
    Dzisiaj w instrukcji wyczytalem ze zalecane jest tylko i wylacznie uzywanie filtrow firmy Nikon,
    poniewaz inne nietestowane marki moga zaklocac prace autofocusa

    bardzo prosze o porady
    pozdrawiam lukasz

  2. #2

    Domyślnie

    nie stresuj się, filtry uv są nie potrzebne bo masz takowy przed matrycą dodatkowo zabierają ździebko światła/jakości ludzie stosują to do ochrony przedniej soczewki, mogłeś sobie darować ten filtr, ale też nic Ci nie będzie..

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez igorrro Zobacz posta
    Witam
    Przy zakupie nikona d90 sprzedajacy podsunam mi - zoltodziobakowi - filtr Kenko Uv 67 mm...
    A sprzedający powiedział Ci jak masz wcisnąć ten filtr do body?!

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marek2004 Zobacz posta
    A sprzedający powiedział Ci jak masz wcisnąć ten filtr do body?!
    Bardzo dobre pytanie. Czyścisz mi monitor Marku
    Sorry za OT.
    Pozdrawiam, Karol.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marek2004 Zobacz posta
    A sprzedający powiedział Ci jak masz wcisnąć ten filtr do body?!
    podobno sa takie co sie zaklada na body
    pozniej na to - obiektyw

    hehe
    ... ucze sie patrzec i widziec...
    i duqa z tego...

  6. #6

    Domyślnie

    naprawdę się ubawiliście ? samo przez sie wiadomo że to d90 z kitem jeszcze 67mm np. 18-105 kur... mentalność polaków..

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darkmajin Zobacz posta
    naprawdę się ubawiliście ? samo przez sie wiadomo że to d90 z kitem jeszcze 67mm np. 18-105 kur... mentalność polaków..
    Nie "mentalność Polaków", ale poprawna polszczyzna. Obowiązuje ona również na tym forum. Może warto by było założyć wątek w odpowiednim dziale? Bluzganie nic Ci nie pomoże.

    A co do meritum: Na forum istnieją wątki opisujace działanie filtra, jego wpływ na zdjęcia, czy warto zakładać, czy nie warto zakładać na obiektyw. Wystarczy poszukać i poczytać a przy okazji uzyskać inne ciekawe informacje, niekoniecznie związane z Twoim filtrem. Fotografia to nie tylko kupno aparatu. Są jeszcze książki dla poczatkujących i zaawansowanych, czasopisma i albumy. Zapewniam Cię, że warto z tego wszystkiego korzystać, a nie iść na łatwiznę.

    I żeby zakończyć już swoją wypowiedź, to powiem tylko tyle: Jakie pytanie takie odpowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez Marek ; 28-07-2011 o 15:20

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez igorrro Zobacz posta
    Witam
    Przy zakupie nikona d90 sprzedajacy podsunam mi - zoltodziobakowi - filtr Kenko Uv 67 mm
    Dzisiaj w instrukcji wyczytalem ze zalecane jest tylko i wylacznie uzywanie filtrow firmy Nikon,
    poniewaz inne nietestowane marki moga zaklocac prace autofocusa

    bardzo prosze o porady
    pozdrawiam lukasz
    Nikon wciska trochę kit w tym przypadku. Jeśli nie będziesz używał najtańszego chińskiego dziadostwa wszystko będzie OK.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  9. #9

    Domyślnie

    bo Nikon pisze co chce aby mu sprzedaż rosła...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •