Close

Strona 4 z 17 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 168
  1. #31

    Domyślnie

    ciezko, ale lepiej kupic raz dobrze niz dwa razy zle

    polowac np. na cos takiego http://allegro.pl/nikon-coolscan-v-l...686173314.html

    pzdr.
    A.

  2. #32

    Domyślnie

    co wy macie z tym skanowaniem?

    po to kupujecie analoga, żeby skanować?
    maniak ciemniowy minoltowy
    ucyfrowiony przy użyciu D300, dopieszczony przy użyciu D500
    trochę lotniczych pstryków na www.waldemarkowalski.pl
    spotter.pl

  3. #33

    Domyślnie

    nie każdego kręcą odbitki i slajdy na scianie.
    Völkchlor

  4. #34

    Domyślnie

    Kupuja analoga aby marnowac czas siedzac nad skanem (kazda klatka jakies 10min) + 3h w PSie na steplowaniu wszystkich syfow z wolania, suszenia i skanowania.

    Nie mam obecnie gdzie zainstalowac ciemni, ale skanowany B&W, np. HP5+ wolany w D76 (1+1) i wrzucony do zwyklego Espona 3200 moze powalic przejsciami w szarosciach niejednego speca od PSucia cyfrowych obrazkow.

    Ha, a skan kazdego 6x6 z Yashici Mat (np. przywolanego HP5+ tym razem w D76 (1+3)) moze wywolac bol zebow z zazdrosci o detale u kazdego kto wydal na D3 i podobne zabawki oraz szkla za tysiace zlotych.

    Nie mowie juz o "zabawach dla twardzieli" typu Tmax3200@6400 pchany w Rodinalu 1+100 ... szumo/ziarnofoby dostaja gesiej skorki na sama mysl. A do tego potem powiekszenia 30x40 ..... poezja.

    Analog to slajd a slajd to nie skaner za 1000zl, bo Velvia jest za gesta dla kazdego plaskiego skanera.

    Moznaby dlugo i namietnie rozprawiac na ten temat. BTW, oddam F80 w dobre rece.

  5. #35

    Domyślnie

    Witam!
    To i ja włączę się dyskusję ... kux zadał mądre pytanie , czy kupujemy analoga by skanować zdjęcia , zeskanowanie slajdu bo tu o niego mi chodzi to po prostu draństwo . Przecież sama przyjemność ( przynajmniej dla mnie ) to rzut na ścianę . Skan takiego slajdu pojmuje wtedy jeśli ktoś z nas chce się pochwalić tym co widział i gdzie był. Więc wrzuta na kompa . Ale prawdziwa moc w slajdach to jednak rzutnik,paluszki , chłodne piwko rozprawka o postępie technologicznym w fotografii
    Jestem dzieckiem kliszy , ale lubię pofocić cyfrą i pobawić się suwaczkami . Jednak mimo wszystko lubię ten dreszczyk na plecach myśląc że mam tylko 36 klatek i bardziej się staram
    Cyfra jest wspaniała bo szybko korygujemy nasze błędy i uczymy się błyskawicznie nie tracąc pieniążków i czasu . Ale robiąc slajdy nigdy nie myślałem i nie będę myślał by tak wspaniałą celuloidkę jaka jest FUJI VELVIA 50 skanować do pikselozy .
    Pozdrawia zatwardziały slajdowiec
    Darek R

    Nikon F100+MB15+ Nikkor 28-105 D,70-210 D, SB-28,Samsung EX1 ,rzutnik i masa slajdów

  6. #36

    Domyślnie

    to ja zapraszam jutro całego flikra na pokaz nowego zdjecia, mam nadzieję ze wszyscy przyjdą - wybaczę ew. ludziom z japonii i ameryki jeśli nie zdążą dolecieć, ale ci z europy sory nie ma wymówek - jutro punkt 16 u mie w duzym pokoju - zapraszam!!!

    ps. wszyscy z nikonforum tez niech przyjdą



    równie dobrze mozna by nie drukować zdjeć z cyfry, przeciez to nie ma porównania z RGB na dobrym monitorze!
    Ostatnio edytowane przez pastwisko ; 05-08-2011 o 18:35
    Völkchlor

  7. #37

    Domyślnie

    ps. jak ktoś mi znajdzie cyfrę dającą taki obraz jak moje aparaty i tak banalną prostotę obsługi to chętnie czemu nie.
    Völkchlor

  8. #38

    Domyślnie

    Ech, takie dyskusje pojawiają się co jakiś czas.
    Jestem świeżo po urlopie, z którego przywiozłem 7 i pół rolki 135 zdjęć cz-b, dokładnie było 276 zdjęć. Wywołanie tego zajęło mi pół dnia i następne 3/4 dnia skanowanie. Potem jakaś godzina na selekcję i druga na zmniejszenie stemplowanie i zamieszczenie na stronie.
    Z ostatniego urlopu z cyfrą przywiozłem 322 zdjęcia i coś koło tygodnia trwało zanim to "wywołałem" w LR, reszta zajęła podobnie. Przy dłuższych wyjazdach jakoś analog jest u mnie ekonomiczniejszy czasowo. Przy krótkich, jak ktoś ma chęć, to może popołudniu prezentować fotosy z porannego pleneru.
    A, że skany zamiast ściany czy odbitek, takie czasy, że medium do prezentacji talentu wszelakiego stał się Internet i chcąc nie chcąc talent musi mieć postać cyfrową. Poza tym z cyfry też da się zrobić odbitkę, zatem argument o tylko skanowaniu analogowych materiałów jest dosyć miałki.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  9. #39

    Domyślnie

    Czy nikkor 50 1.4G będzie współpracował z f80?

  10. #40

    Domyślnie

    Będzie
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

Strona 4 z 17 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •