Close

Strona 2 z 17 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 168
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Guciol Zobacz posta
    Tz że z F80 głębia ostrości będzie się rozkładać tj na każdym body FX ???

    Próbowałem szukać w internecie sampli, ale dla F80 jest tego mało.. Google zapytany o F80 wypluwa masę zdjęć z D80
    Tak to jest jak się nazywa aparat na film terminami zarezerwowanymi dla cyfry.. Jak pisałem wcześniej - body w klasycznym aparacie 35mm nie ma kompletnie bezposredniego wpływu na obraz. To tylko pudełko które trzyma obiektyw i film razem do kupy i macha migawką. Owszem nowsze konstrukcje są bardziej zaawansowane, ale nadal nie zawierają niczego co miało by jakiś bezpośredni wpływ na obraz. Wyjątkiem może będzie Contax AX*, który ma system AF w body.. Zresztą są aparaty gdzie nawet migawka jest w obiektywie.

    Tak więc nie szukaj sampli z F80, tylko ze swoich szkieł. I nie na pełnoklatkowej cyfrze, tylko na filmie. Chyba ze chodzi ci tylko o tą głębię ostrosci, to owszem wystarczą sample z jakiegoś d700 czy innego D3.



    ____________________
    * - ach ten Contax...
    Ostatnio edytowane przez pastwisko ; 28-07-2011 o 09:32
    Völkchlor

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pastwisko Zobacz posta
    Chyba ze chodzi ci tylko o tą głębię ostrosci, to owszem wystarczą sample z jakiegoś d700 czy innego D3...

    Chodzi mi nie tylko o GO - podoba mi się szum, kolory i wszystko inne co łączy się z analogiem
    Zenit 12 XP - zepsuł się

  3. #13

    Domyślnie

    No to szukaj sampli dla swoich szkieł na filmie. Tylko pamiętaj że każdy film ma inne własciwosci, a dodatkowo mozna się z nim bawić przy wołaniu, co wpływa na kontrast, ziarno, tonalość.. Dla kolorow jest łatwiej bo sa tylko dwa rodzaje obróbki, ale bw to juz kopalnia możliwości
    Völkchlor

  4. #14

    Domyślnie

    Podpiąłem niedawno z ciekawości DX35/1.8 do F5 i pstryknąłem dwie rolki slajdu. Sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie Jak odbiorę to coś wrzucę.

  5. #15

    Domyślnie

    winieta wyjdzie, ot co :P
    Völkchlor

  6. #16

    Domyślnie

    Dajcie się napalić na analoga

    Dziś, dla niektórych to prawie taka egzotyczna nowość jak 10 lat temu cyfrowy aparat
    Zenit 12 XP - zepsuł się

  7. #17

    Domyślnie

    Proponuję zanim kupisz zorientować się w cenach i dostępności:

    - filmow
    - wołania
    - skanowania

    Widzę ze nie mieszkasz w duzym miescie, więc warto się zorientować czy będziesz miał gdzie oddawać film do wołania i skanowania, no i jaka bedzie jakość tej usługi. Bo to że zrobią to jeszcze nie znaczy ze będzie dobrze. Kolorowe filmy w teorii woła się tak samo, ale.. to tylko teoria
    Völkchlor

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pastwisko Zobacz posta
    winieta wyjdzie, ot co :P
    Nie kracz bo na prawdę jeszcze wyjdzie
    Swoją drogą F80 wraz z pięćdziesiątką np1.8D musi być bardzo poręcznym aparacikiem.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pastwisko Zobacz posta
    Proponuję zanim kupisz zorientować się w cenach i dostępności:

    - filmow
    - wołania
    - skanowania
    Skanować chcę sam, nie wiem jakie efekty będą ze skanera za 300 PLN które oglądałem w sklepach, ale droższego nie kupie. Co do wołania negatywów to nie mam pojęcia ile to będzie kosztowało, ale nie zamierzam w całości przerzucić się na F80, D300 sobie zostawię, więc może uda się nie zbankrutować

    Przeglądam wątki w tym dziale i szukam informacji..
    Zenit 12 XP - zepsuł się

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Guciol Zobacz posta
    Skanować chcę sam, nie wiem jakie efekty będą ze skanera za 300 PLN które oglądałem w sklepach, ale droższego nie kupie. Co do wołania negatywów to nie mam pojęcia ile to będzie kosztowało, ale nie zamierzam w całości przerzucić się na F80, D300 sobie zostawię, więc może uda się nie zbankrutować

    Przeglądam wątki w tym dziale i szukam informacji..
    Jakie skanery bierzesz pod uwagę?
    Te zupełnie najtańsze mogą skutecznie zniechęcić efektami jakie uzyskasz...
    Napewno omijaj z daleka te 'dedykowane' co w specyfikacji 'skanują' w 1-3s. To są zwyczajne aparaty z matrycą z telefonu komórkowego wsadzone w słitaśną obudowę, więc ich wcale nie bierz pod uwagę.
    Z tanich płaskich do małego obrazka zostaje coś z epsona v300/330 lub starsze modele.
    Skanowaniu poświęcono na kliku forach całe elaboraty... więc aby efekty dobre osiągnąć to wcale nie takie hop-siup...
    (chociaż przyznam że np. soft epsona z moimi pierwszymi skanami niezły rezultat wykręcił od przysłowiowego 'kliku' - ale to też zależy w dużej mierze od jakości wywołania filmu. Są laby które potrafią spartolić nawet maszynowy proces c41.)


Strona 2 z 17 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •