Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Co to za obiektyw?

    Witam

    Wygrzebałem takiego cudaka - wygląda na XIX w. zabytek z LF... Na obręczy soczewki nad wartościami przysłony jest wygrawerowana cyfra 35 a na obręczy soczewki po przeciwnej stronie cyfra 25.
    Ktoś wie co to może być bliżej?



    pozdr.

  2. #2

    Domyślnie

    Okular lunety, lornetki, mikroskopu może...
    F80,D90, 11-300

  3. #3

    Domyślnie

    obiektyw 8x10 siakiś moze, proponuję zmontować prowizoryczne pudło z kartonu i matówką z kalki technicznej format a4 i metodą prób i błędów ustalić ogniskową i pokrycie.


    a jaki on jest duzy w ogole, bo cięzko orzec jak nie ma porównania z czymś..
    Völkchlor

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pastwisko Zobacz posta
    (...)
    a jaki on jest duzy w ogole, bo cięzko orzec jak nie ma porównania z czymś..
    Masz rację. Brak skali nie pomaga.

    Na szybko zrobione z pierwszą rzeczą, którą miałem pod ręką (jakkolwiek by to nie wyglądało )


  5. #5

    Domyślnie

    jak mowię, proponuję zmontować prowizoryczne pudło z matówką z kalki a4 i zobaczyć czy ma właściwości obiektywu
    Völkchlor

  6. #6

    Domyślnie

    obiektyw masz, potrzebna Tobie reszta prawdopodobnie tu: http://www.earlyphotography.co.uk/site/entry_C65.html
    NO SMOKING. KOMBINEZON ONLY.

  7. #7

    Domyślnie

    i jak tam się potoczyły losy obiektywu?
    Völkchlor

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pastwisko Zobacz posta
    i jak tam się potoczyły losy obiektywu?
    Cytat Zamieszczone przez pastwisko Zobacz posta
    jak mowię, proponuję zmontować prowizoryczne pudło z matówką z kalki a4 i zobaczyć czy ma właściwości obiektywu
    Sprawdziłem jak pisałeś. Działa. Na zrobienie czegoś mniej prowizorycznego nie mam czasu niestety, więc jaki daje obrazek pewnie jakiś czas się nie dowiem.
    Na pocieszenie testuję jak obrazuje małoobrazkowa Alfa-2 ( o taką Te 36 klatek jakoś strasznie ciężko wypstrykać.
    Ostatnio edytowane przez Nemeth ; 17-08-2011 o 22:36

  9. #9

    Domyślnie

    to czekam dalej
    Völkchlor

  10. #10

    Domyślnie pytanie

    Witam, Szanownych Kolegow

    Trafilem na ten watek, poszukujac pomocy w zakresie obiektywu z XIX w. Tak sie sklada za niedawno wszedlem w posiadanie takiego cacka, o dokladnie takiej samej budowie (brak jakichkolwiek oznaczen za wyjatkiem recznie grawerowanego zakresu ogniskowych f 8-64).
    Moim zamiarem jest dopasowanie tego wynalazku do cyfrowej lustrzanki. Stad moje pytanie do szanownych kolegow. Czy komukolwiek udala sie podobna sztuka, a jesli tak, to w jakiej odleglosci nalezy zainstalowac takie ''cus'', zeby dawalo to w miare ostry obraz ?
    Probuje od paru dni przykladac ten obiektyw ''na sucho'' do puszki, ale albo obraz jest przeswietlony i nie moge okreslic czy zdjecie bylo ostre, albo mam totalnie nieostre ujecie. Powiem tylko tyle ze zeby przez obiektyw bylo widac cos w miare wyraznie musze go odsunac od oka o jakies 50 cm (jesli to cos pomoze). Bede wdzieczny za pomoc w tej materii.
    Pozdrawiam

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •