Close

Strona 3 z 42 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 415
  1. #21
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Szkoda. Do wiosny sporo czasu, dopiero środek lata. Jaka wersja będzie "obowiązywała" w 2012 to zdecyduje za ładnych pare miesięcy. Ja jednak jakoś tak chcę coś robić dla jak największej liczby osób, a nie wiem czy dam rade organizować 2 plenery na wiosnę - normalny i pro . Może pro a drugi nie-modelkowy a bardziej integracyjny? Duuużo czasu do podjęcia decyzji. Jakąś rolę będzie grało też to, co będę robił zawodowo w tym momencie.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #22

    Domyślnie

    zgłaszam swój akces,
    proszę o dopisanie mnie do listy uczestników ;]
    ~dzięki!

  3. #23

    Domyślnie

    Jakby co, to miejsce w aucie u mnie też będzie.
    FX był i się zmył...

  4. #24

    Domyślnie

    Proszę mnie zapisać. Nad możliwością czasową będę zastanawiała się później. Gdyby był model, byłoby miło, ale nie jest to absolutna konieczność.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marie Zobacz posta
    Proszę mnie zapisać. Nad możliwością czasową będę zastanawiała się później. Gdyby był model, byłoby miło, ale nie jest to absolutna konieczność.
    Paru chłopaków się wybiera, więc pewnie niejeden "model" się znajdzie

  6. #26

    Domyślnie

    Sami modele, Tadziu.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta

    Proszę przy zgłoszeniu swojego akcesu do udziału w plenerze podawac imiona, nie znam "nowych" : TOP67, pm16v

    Dzięki za deklaracje transportu. To istotne, bo wtedy mogę wziąć modelki z daleka (Kraków, Warszawa) a nie wyłacznie tutejsze.
    Jacku możesz mnie nie pamiętać, bo widzieliśmy się na pospolitych ruszenia forum Nikoniarzy w Zakopcu i w Łodzi.
    Paweł M

  8. #28

    Domyślnie

    Mnie oczywiście proszę wpisać

    Jacku - mam pytanie jakie byłyby koszty gdybym zabrał ze sobą 1 lub 2 osoby towarzyszące (nie fotografów)?
    już tłumacze o czym myślę ...

    otóż z Twoich wyliczeń z pierwszego postu wynika, że:
    będą 4 grupy
    zdjęcia robimy w piątek do południa i po południu i to samo w sobotę ... czyli, każdy fotograf będzie miał cztery sesje (stylizacje) ...
    jak każdy fotograf będzie miał godzinę sam na sam z modelką ... to wynika... że podczas czterodniowej wyprawy na drugi koniec polski będę miał tylko 4 godziny sam na sam z modelką
    dlatego zastanawiam się czy jest możliwość abym przywiózł z sobą "ponad planową" modelkę (lub dwie) i tylko pokrył jej koszty pobytu?

    aaa... Jacku - jeśli chodzi o modelki to może Ola Hapka?
    nadaje się i do portret/fashion jak i do aktów ... i ma duże doświadczenie w pozowaniu na warsztatach
    a z tego co pamiętam to razem z Phoenixem robiliście jej zdjęcia
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 27-07-2011 o 19:00
    NinoVeron |==========[> | IG | Flickr | BLOG | MM | FB
    "na co sprzętu qpa gdy fotograf d..."

  9. #29
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Są wpłaty od 3 osób. fajnie.
    Cytat Zamieszczone przez pm16v Zobacz posta
    Jacku możesz mnie nie pamiętać, bo widzieliśmy się na pospolitych ruszenia forum Nikoniarzy w Zakopcu i w Łodzi.
    Ja mam taką sklerozę, że bez listy nie wiem kto był ostatnio w Kręglu , a ty mi tutaj o Zakopcu mówisz.

    Cytat Zamieszczone przez bartos Zobacz posta
    Jacku - mam pytanie jakie byłyby koszty gdybym zabrał ze sobą 1 lub 2 osoby towarzyszące (nie fotografów)?
    już tłumacze o czym myślę ...

    otóż z Twoich wyliczeń z pierwszego postu wynika, że:
    będą 4 grupy
    zdjęcia robimy w piątek do południa i po południu i to samo w sobotę ... czyli, każdy fotograf będzie miał cztery sesje (stylizacje) ...
    jak każdy fotograf będzie miał godzinę sam na sam z modelką ... to wynika... że podczas czterodniowej wyprawy na drugi koniec polski będę miał tylko 4 godziny sam na sam z modelką
    dlatego zastanawiam się czy jest możliwość abym przywiózł z sobą "ponad planową" modelkę (lub dwie) i tylko pokrył jej koszty pobytu?
    Nie bardzo, z kilku powodów. Nie chciałbym by różne osoby były na innych zasadach, z inną dostępnością do modelek. Inna sprawa - twoje dziewczyny nie miałyby makijażu, fryzur - bo wiadomo, że pierw musza być robione te 4 modelki (lub 5) dla pozostałych 15 (19) fotografów. Potem też dobrze by było, by stylistki doglądały sesji i poprawiały makijaż albo zmieniały makijaże i stylizacje. Bo ja inaczej ciut widzę podział pracy wewnątrz jednej grupy. Choc oczywiście zrobicie jak chcecie - możecie całe 4 godziny robić ją we czwórkę, możecie 4x po 1 godzinie, ale wiadomo, że tak naprawdę nie będa wtedy 3 pozostali fotografowie na kawie, tylko będzie ktoś trzymał blendę, a inni nie ma siły - będą robić z za pleców. Godzina w jednym kawałku to stanowczo za długo.
    Ja proponuję pracowac tak. 15 -20 minut fotografowania, potem kolejny. Po 60 - 80 minutach zmiana miejsca, zmiana stroju (i poprawa/zmiana/wzmocnienie makijażu - stylistka/mejkapistka ma zajęcie). Czyli będą zrobione na dziewczynie przez każdego z grupy ze 3 stylizacje tej modelki w różnych miejscach (bo zmiana stroju, makijażu, miejsca ukradnie też godzinę) . Oczywiście jeśli miejscówki będą nieodległe itd. W pewne dni da sie tak pracować, w inne dni może grupa pojechać np na wrzosowiska i nie mieć tylu zmian stylizacyjnych. To sa sprawy wewnątrz grupy. Ale to na pewno nie będzie tak, że po całym plenerze będziesz miał 4 stylizacje
    Pominełes też czas "niezagospodarowany" - tzn wschód słońca - niektórzy żałują, że w Kręglu nie wstali o 4-tej. W połowie września nie trzeba takich poświęceń. Oraz po kolacji. Zachód słońca albo wnętrza na lampach błyskowych. Od 20.00 do północy są kolejne 4 godziny! i będę się zastanawiał jak was tu pogodzić co do modelek
    Efekty po plenerze maja być naprawde porządne. A to oznacza, że trzeba czasu i spokoju. Nie ma co robić dziesiątek stylizacji. Sądzę, że kazdy będzie miał ich i tak ponad 10, na 4-5 modelkach. Jak to będzie dopracowane, to będzie naprawde dobrze. Tym bardziej, że naprawdę chcę dać super dziewczyny.

    Cytat Zamieszczone przez bartos Zobacz posta
    jeśli chodzi o modelki to może Ola Hapka?
    nadaje się i do portret/fashion jak i do aktów ... i ma duże doświadczenie w pozowaniu na warsztatach
    a z tego co pamiętam to razem z Phoenixem robiliście jej zdjęcia
    Jeśli Phoenix foci kogoś z województwa to generalnie są to moje modelki, modelki które mu poleciłem - Ola Hapka, Marysia Gaca, Klaudia El Dursi, Monika, Natalia, Angelika itd itd itd, lista taka jest naprawdę długa, bo on w ten sposób robi mi po części ich portfolio. To są dziewczyny jakie ja albo w ogóle znalazłem "na ulicy", albo zachęciłem do modelingu, robiły u mnie pierwsze kroki.
    Ola jest brana pod uwagę, ale nie jako modelka do aktu. Ona zrzuciła 10 kilogramów. Jak mówiła sama się teraz źle czuje w akcie.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 27-07-2011 o 20:19
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #30

    Domyślnie

    Jacku zmien u mnie prosze Czestochowe na Gdansk - szukam transportu... Bartek dobrze zauwazyles, w przypadku przydzialu 1:1 faktycznie malo godzin fotografowania...Modelka ktora proponujesz jest ciekawa

Strona 3 z 42 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •