Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Lowepro Stealth Reporter D550AW / D650AW lub inna duża torba do d700

    Po wymianie d70s z tamronem 17-50 na d700 z n24-70 oraz dokupieniu kilku akcesoriów moja dotychczasowa torba Lowepro Stealth Reporter D300 AW zrobila się trochę za mała.
    W związku z tym poszukuję czegoś większego.Na pewno odpadają plecaki. Torbę wolę nosić na ramieniu a poza tym będzie używana w reportażu, a w akcji zdecydowanie wygodniej z torbą.

    Sprzęt jaki chcę tam umieścić to:
    - d700 bez gripa
    - nikkor 24-70
    - 35/1.8
    - 85/1.8
    - fish zenitara
    - 2x lampa błyskowa
    - jakieś akcesoria typu karty, baterie, małe wyzwalacze radiowe

    Moja teraźniejsza torba bardzo mi odpowiada funkcjonalnością stąd w pierwszej kolejności zainteresowalem się jej większą wersją, tj Lowepro Stealth Reporter D550AW oraz D650AW. Używa ich ktoś? Jak wygląda z pojemnością?
    Nikon, Apple, Wacom
    LukaszBerlinski.pl | Mój blog

  2. #2
    Zbanowany
    Dołączył
    10 2005
    Miasto
    Sulejówek
    Posty
    8 198

    Domyślnie

    W 650-tkę wsadzisz dwa takie zestawy, jeśli sensownie poustawiasz przegrody. I jeszcze ci trochę wolnego miejsca zostanie.

  3. #3

    Domyślnie

    650-tka jest tak wielka i ciezka (wyladowana sprzetem), ze noszenie jej na ramieniu przy reportazu mija sie z celem. Ciagle bedziesz o cos zawadzal, a po kilkunastu minutach zacznie Cie rypac w plecach
    Lepiej kup cos mniejszego na same szkla/lampy, a puszki nos na paskach na ramionach. Po skonczonej pracy wrzucisz puszki do reportera ktory masz i dowieziesz do domu.

  4. #4

    Domyślnie

    Z tym też jest racja i tego się obawiam. Mam też zamiar kupić niedługo pasek rapida, żeby mi d700 karku nie złamał Generalnie wlaśnie głównym problemem jest 24-70. Ni jak nie mieści się do tego mojego reportera w sensowny sposób. Głównie za sprawą jego monstrualnej osłony przeciwsłonecznej:/ Wiem, mogę z niej zrezygnować, ale po pierwsze jak ją mam to nie po to żeby leżała w domu, a po drugie chroni sam obiektyw.

    Ps swoja drogą, co sądzicie o umieszczeniu obiektywów w tubach na pasku na biodrach?
    Nikon, Apple, Wacom
    LukaszBerlinski.pl | Mój blog

  5. #5

    Domyślnie

    D300s z gripem i 24-70 to ja wkładam do Stealth Reporter D300 (pionowo), AF80-200 + lampa też wchodzi, może musisz zrobić reorganizację w torbie i ewentualnie Lens Case dokupić?
    nie urwie Ci to wszystko ramienia?

    EDIT: Osłona w 24-70 założona odwrotnie, z założoną normalnie nie wejdzie
    Ostatnio edytowane przez mcl ; 25-07-2011 o 12:13

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lookash Zobacz posta
    Ps swoja drogą, co sądzicie o umieszczeniu obiektywów w tubach na pasku na biodrach?
    jak jade na reportaz, to wszystko pakuje albo do plecaka, albo wlasnie do 650AW, a juz na miejscu wrzucam na siebie pas newsweara, troche szkla, lampiszona i puszki na oba ramiona. Po skonczonej robocie, sprzet wraca do plecaka/torby. Jest wygodnie, bezpiecznie przy transporcie no i plece maja sie dobrze

  7. #7

    Domyślnie

    Ciężkie jest, wiadomo. Ale i tak raczej dużo sprzętu to to nie jest. Stałki ciężkie nie sa, największym klamotem jest oczywiście nikonowski zoom. Poza tym po tym co piszesz to wagowo nie wiem czy więcej nie wyjdzie w Twoim zestawie
    Nikon, Apple, Wacom
    LukaszBerlinski.pl | Mój blog

  8. #8

    Domyślnie

    Myślę że Stealth Reporter 550AW (z którego korzystam) był by na tyle wystarczający abyś nie musiał główkować jak ułożyć w nim sprzęt. Wszystko z twoich rzeczy wejdzie i będzie jeszcze luzik na kolejne zakupy.
    Nikon D40 | N18-55 VR | YN460-II | I JESZCZE ROWER |

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Slon Zobacz posta
    jak jade na reportaz, to wszystko pakuje albo do plecaka, albo wlasnie do 650AW, a juz na miejscu wrzucam na siebie pas newsweara, troche szkla, lampiszona i puszki na oba ramiona. Po skonczonej robocie, sprzet wraca do plecaka/torby. Jest wygodnie, bezpiecznie przy transporcie no i plece maja sie dobrze
    A nie lata to tobie na boki na tym pasku? Jak przypiąłem sobie etui od 24-70 kiedys do paska to niby było lżej bo bez torby ale samo etui kręciło się na wszystkie strony.
    Nikon, Apple, Wacom
    LukaszBerlinski.pl | Mój blog

  10. #10

    Domyślnie

    ten pas newswear'a jest fajnie zaprojektowany. W zestawie sa szlufki, ktorymi blokujesz polozenie sakiew na pasie. Mozesz zrobic je na sztywno, a mozesz dac nieco luzu, tak zeby dowolnie przemieszczac

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •