a co powiecie o velbon df 50 lub 60? http://www.digital24.pl/product_info...oducts_id=1518
starczy na d70s z tamronem 17-50, w przyszlosci z jakims nieduzym tele? bo na 600R mnie raczej nie stac
Szukaj
a co powiecie o velbon df 50 lub 60? http://www.digital24.pl/product_info...oducts_id=1518
starczy na d70s z tamronem 17-50, w przyszlosci z jakims nieduzym tele? bo na 600R mnie raczej nie stac
D70s + Tamron 17-50mm f/2.8 + Tamron 55-200mm + SB600
hej.
Moj braciszek ma silka, cosik sredniej klasy za okolo 300-400 zl, uzywalem go kilka razy i nie moge narzekac,
zdjecia wychodza dobrze, nie sa poruszone.
Tez jestem na etapie zakupu statywu, tylko moimi najwazniejszymi wymaganiami sa wysokosc i waga czyli
dwa poniekad wykluczajace sie parametry, oczywiscie cena tez ma duze znaczenie.
Moim zdaniem nie warto przycinac na statywie, bo to sie pozniej odbije czkawka,
jak potrzebujemy na juz na pare fotek to lepiej pozyczyc, poczekac - dozbierac kasy i kupic cos porzadniejszego...
Osobiscie wole nie kupowac niz kupic cos co bedzie mnie denerwowalo, albo nie bedzie spelnialo moich oczekiwan.
Poszukuje wysokiego statywu, od 160 cm w gore i zarazem lekkiego, ale to niestety ma swoje wady...
wysoki i lekki statyw traci na stabilnosci, znowu z drugiej strony potrzeba lekkiego statywu uwarunkowana jest
wypadami na wyprawy, gdzie kazdy kilogram na plecach ma znaczenie.
Moim faworytem jest Silk 330dx z nastepujacych wzgledow:
zbudowany jest z dobrych materialow, glowica metalowa (niestety nie znalazlem z jakiego metalu), nogi tytanowe,
niska masa (1,6kg - nie wiadomo czy z glowica czy bez), 3kg udzwigu, cena wydaje mi sie przystepna- 350zl
Pozdrawiam GustawM
mi chodzi cos takiego po glowie: http://www.allegro.pl/item179856648_...6kg_f_vat.html
mial ktos kontakt cos o nim sadzi????
raszplum raszpalinelium antinazizmum plum
jako ekonomiczna wersja MF może być...kolega ma taki od paru lat jeszcze pod nazwą fangier
trzeba tylko pamiętać żeby co jakiś czas podokręcać śrubki, dbać o głowicę i będzie oki![]()
Pozdrawiam Serdecznie Jacek PawłowskiF70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE
themoon - przynajmniej kilku uzytkownikow (na tym forum nie widzialem), chwali sobie ten statyw.
i mi sie wydaje kompromisem ceny i mozliwoscu uzytecznych... hhmmm jeszcze pomysle...podobno statyw kupuje sie na dlugo wiec moze warto doinwestowac bo jeden mam kiedys przyoszczedzilem i teraz sie denerwuje jak chce zrobic zdjecie w pionie /obracanie aparatem za kazdym razem/
dzieki za info pomysle pomysle i jak kupie opisze wrazenie...
raszplum raszpalinelium antinazizmum plum
Zapraszam do testu...
http://www.forum.nikon.org.pl/showth...636#post259636
http://allegro.pl/item177117412_144c..._pro_1174.html Knight Pro-1174 - sam taki zamowilemjakosciowy odpowiednik manfrota tyle ze duzo taniej
![]()
Statyw jest ważny i fajny, ale gdy nosi się wszystko na pleach (i ma się wybór - statyw czy jedzenie/woda) ważna staje się waga.
Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym zakresie? Jaki sensowny, lekki, statyw warto kupować? 3 kg statywu z głowicą to sporo.
W.
--
D80, SB-800, N 105 VR Micro/2.8, N 70-300VR, T 17-50/2.8, pierścienie Kenko i trochę drobiazgów
Skontaktuj się z nami