Close

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 103
  1. #1

    Domyślnie Street photo - jak zacząć?

    Witam.

    Jeszcze nie ta dawno temu uważałem street za dziedzinę w fotografii bardzo poważną i trudną. Ostatnio doszedłem jednak do wniosku, że skoro mi się to podoba, to czemu by nie spróbować zająć się codziennością na ulicy
    Obecnie dysponuję D90 z 50/1.4G i SB-900. Po sierpniu spodziewam się dysponować kwotą około 6 000zł.
    Obowiązkowo będę chciał zaopatrzyć się w porządny statyw. Myślałem o SLIK PRO 780 DX (560zł). Przydałby mi się też grip (530zł). Ale to (chyba) osobne kwestie.
    Myślałem nad 2 podstawowymi zoomami. Mianowicie 18-105 (860zł) i 70-300 (1 500zł).
    Zostałbym więc przy kwocie w okolicach 2 500zł. Myślałem więc o 35/1,8. Oraz o 24/2,8. Do tego drugiego mam pytanie - jaki kąt widzenia ma ten obiektyw na cropie?
    Zaproponujecie coś innego, czy takie szkła na początek będą dobre?

    Tyle ze sprzętem. Teraz o technikę pytanie. Oglądam więc tu dużo zdjęć streetowych. Może nie tak dużo jak np krajobrazów, w których jestem strasznie zauroczony (w większości), ale oglądam. Studiuję też uważnie artykuły i filmy (w tym z fotografami miesiąca) na szerokikadr.pl. Chyba nie ma jakichś ogólnych, twardych zasad, prawda? Polecacie więc coś jeszcze? Czy uczyć się samemu "na czuja" i szukać "własnego stylu"?

    Z góry dziękuję za poświęcony czas

  2. #2

    Domyślnie

    Chłopie ty do "uliczników " chcesz używać statywu ??? weź Ty lepiej kup porządne tele 70-200 a z dalsza w sposób dyskretny i nie zwracając niczyjej uwagi mógł robić zdjęcia ewentualnie 70-300 VR
    Sabinki dwie, Nikony dwa ,nikkory dwa ,tamrony dwa i ryba

    WWW-makro widoki itd [/COLOR]

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LordRamzes Zobacz posta
    Chłopie ty do "uliczników " chcesz używać statywu ??? weź Ty lepiej kup porządne tele 70-200 a z dalsza w sposób dyskretny i nie zwracając niczyjej uwagi mógł robić zdjęcia ewentualnie 70-300 VR
    Nie. Co Ty. Statyw głównie do zdjęć nocnych, ale nie street. Albo na lampę do CLSa. Jeżeli toś chce robić zdjęcia... zwierzętom (np ptaki, jelenie itp.) w ich naturalnym środowisku dajmy na to, to jeżeli ma szerokokątny obiektyw, to nie znaczy, że do tego będzie go używał, nie ?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LordRamzes Zobacz posta
    Chłopie ty do "uliczników " chcesz używać statywu ??? weź Ty lepiej kup porządne tele 70-200 a z dalsza w sposób dyskretny i nie zwracając niczyjej uwagi mógł robić zdjęcia ewentualnie 70-300 VR
    to jest żenujące podglądactwo a nie street foto. Do streeta to kolego 24mm na FX i do dzieła. Dłuższego obiektywu niż standardowe 50mm bym nie zakładał.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stock Zobacz posta
    to jest żenujące podglądactwo a nie street foto. Do streeta to kolego 24mm na FX i do dzieła. Dłuższego obiektywu niż standardowe 50mm bym nie zakładał.
    A ja to będzie na DX? Bo widzisz... Przyrzekłem sobie, że nie zmienię puszki, dopóki nie zacznę nią cykać porządnych fot...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cysiu Zobacz posta
    A ja to będzie na DX? Bo widzisz... Przyrzekłem sobie, że nie zmienię puszki, dopóki nie zacznę nią cykać porządnych fot...
    35 1.8 na poczatek?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cysiu Zobacz posta
    Myślałem więc o 35/1,8. Oraz o 24/2,8. Do tego drugiego mam pytanie - jaki kąt widzenia ma ten obiektyw na cropie?
    Byłby też jakiś sens tej 24?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LordRamzes Zobacz posta
    Chłopie ty do "uliczników " chcesz używać statywu ??? weź Ty lepiej kup porządne tele 70-200 a z dalsza w sposób dyskretny i nie zwracając niczyjej uwagi mógł robić zdjęcia ewentualnie 70-300 VR
    Dobre ogniskowe. W każdej agencji detektywistycznej śledzącej niewierne żony i mężów, używają takich w czasie "ulicznych" wypadów.
    A tak swoją drogą koleżka pracuje w takiej agencji z niezłą kasę trzepie za fotki rozwodowe.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cysiu Zobacz posta
    Nie. Co Ty. Statyw głównie do zdjęć nocnych, ale nie street. Albo na lampę do CLSa. Jeżeli toś chce robić zdjęcia... zwierzętom (np ptaki, jelenie itp.) w ich naturalnym środowisku dajmy na to, to jeżeli ma szerokokątny obiektyw, to nie znaczy, że do tego będzie go używał, nie ?
    a to sorki bo myślałem ,że chcesz robić zdjęcia jak Rafał Czarny choć w sumie on ostatnio to jakąś małpką to robi i wszystkim szczęki opadają
    Sabinki dwie, Nikony dwa ,nikkory dwa ,tamrony dwa i ryba

    WWW-makro widoki itd [/COLOR]

  10. #10
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    cała klasyka gatunku powstała obiektywami 35mm i 50mm na FX więc nie rób siary kolego z obiektywem 70-300

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •