Close

Strona 1 z 44 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 434
  1. #1

    Domyślnie Bieszczady - jesień 2011

    Klamka zapadła. Dzięki zaangażowaniu Mariusza i Roberta, oraz Waszej decyzji brzmiącej:"STOP ZAKOPANE", jedziemy jesienią w Bieszczady.


    Miejsce zakwaterowania:


    Strona pensjonatu



    Termin: 13 do 16 października 2011.
    Cena: 85,00 złotych ze śniadaniem i obiadokolacją (zaokrąglam do 260 złotych za cały pobyt dla 1 osoby). Zaliczki (50%) będziemy wpłacali na konto w dole postu. Reszta do uregulowania na miejscu. Uwaga, ponieważ bardzo mi zależy na braku problemów z rezerwacją (mniej osób niż zadeklarowaliśmy), wpłacona zaliczka nie będzie zwracana w przypadku rezygnacji z pleneru.

    Infrastruktura:

    Pensjonat ma do dyspozycji pokoje dwu i czteroosobowe. Wszystkie są z łazienkami. Do pełnej naszej dyspozycji mamy salę konferencyjną z telewizorem. Pomyślałem też o projektorze, może zachce nam się pooglądać nasze i innych zdjęcia.

    Wśród atrakcji kulinarnych, upieczemy prosiaka. Najlepszym na to dniem będzie sobota. Właściciele są otwarci na nasze propozycje co do ś niadań i obiadów (menu). Dla osób które nie spożywają mięsa, przewidziane dania jarskie

    Plan:

    Liczę na wasze sugestie co do tras wędrówek, znacie Bieszczady lepiej niż ja, więc wkrótce opracujemy plany na wszystkie dni. Na 100% samograje. Tarnica, Bukowe Berdo, być może odwiedzimy tereny zalewu.

    Poniżej propozycje Mariusza (wielkie dzięki) z których będziemy wybierali elementy które nas interesują:

    Pierwsze dwie pozycje szczególnie polecam, ponieważ to fotograficznie rodzynki.
    1.
    Rejs po zalewie Solińskim jest opcja 1-godzinna za 15zł/os. i 2-godzinna 30zł/os. wydaje mi się że opcja 2-godz. byłaby super rozwiązaniem. Jest opcja aranżacji spotkania z pustelnikami, podobno niesamowicie fotogeniczni,ciekawi ludzie.Rejsy odbywają się do końca października, umówić się wystarczy na 2-3 dni przed. Oferujących rejsy po jeziorze jest sporo ale celowo wybrałem tą ekipę ze względu na ilość miejsc na statku, ten ma ich 50 a inne sprawdzane przeze mnie 25. Z góry wykluczam że ktoś z nas nie będzie miał ochoty na taki rejs, chyba że sie mylę. Dobrze byłoby Piotruś wcześniej zebrać chętnych+zaliczkę i wtedy zadecydować czy bierzemy ten statek czy może mniejszy. Proponuję też byśmy z godzinę przed lub godzinę po rejsie spędzili czas na fotografowanie zatoki bo jest tego warta Dobrze byłoby też potargować cenę ale tę przyjemność zostawiam Tobie
    Link do organizatora TRAMP
    Po tej atrakcji proponuję zorganizować pieczenie zwierzaka o którym wspominałeś już na miejscu w pensjonacie.

    2.Wyprawa Na Tarnicę (czas przejścia ok.4,5godz.)przez Bukowe Berdo. Dojazd BUS-em/ami do miejscowości Muczne i tu już pieszo połoninami poprzez Krzemień (1335 m n.p.m.) drugi co do wielkości szczyt polskich Bieszczadów, na Tarnicę (1346 m n.p.m).najwyższy szczyt.Trasa dość łatwa, bardzo malownicza, przepiękne widoki gwarantowane. Zejście z Tarnicy do miejscowości Wołosate gdzie czeka na nas następna ciekawa atrakcja: zwiedzanie Zachowawczej Hodowli Konia Huculskiego, rozmawiałem z kierownikiem stadniny P.Agnieszką Jackowską. Zwiedzać i fotografować całą stadninę będziemy mogli za darmo, chyba że chcemy dostać przewodnika który powie nam parę ciekawych rzeczy o Hucułach, zademonstruje konie itd. Jest także opcja zorganizowania ogniska z kiełbaskami na ich terenie.Dla chetnych także przejażdżka w sidle. Pani Agnieszka prosiła tylko o kontakt ok.2-dni przed przybyciem tel:724750031 lub email: ajackowska@bdpn.pl Bardzo miła Pani.
    Powrót BUS-em/ami do pensjonatu i już na miejscu przy czymś dobrym opowieści minionego dnia.

    3.Wyprawa Połoniną Wetlińską(czas przejścia ok.4,5godz.) zaczynając z Wetliny(nie musimy nigdzie dojeżdżać) na Smerek (1222 m n.p.m.) łatwą i przyjemną drogą do Schroniska Chatka Puchatka,następnie zejście do pięknej Przełęczy Wyżnej i z tąd BUS-em do pensjonatu. Tą trasę można zostawić na ostatni dzień (niedziela) dla chętnych jeśli tacy oczywiście będą.
    Jak chcesz to można byłoby zorganizować wczesno-ranny wypad, tak by wschód słońca złapać z Chatki Puchatka. Wtedy zaczynając z Przełęczy Wyżnej mamy 1-no godzinne podejście do tego schroniska. Wschód słońca ok.6-tej więc start ok.4-tej.

    4.Wyprawa na Tarnicę(czas przejścia ok. 3,5godz.-krótsza niż opisana w punkcie 2.) Dojazd do Ustrzyk Górnych, i w górę Szerokim Wierchem (także malowniczym) na Tarnicę. Zejście w dół do Wołosate i tam zwiedzanie jak w punk.2.

    Najtrudniejszą rzeczą(oczywiście w/g mnie) będzie organizowanie transportu, wszędzie daleko niestety Ogłoś może wcześniej że taka sprawa i że za (AUTO)BUS-y trzeba będzie dopłacać.Mam nadzieję że maruderów nie będzie. Tu proszę LINK gdzie umieściłem wykaz przewoźników bieszczadzkich. Największą uwagę proponuję zwrócić na tych z miejscowości Lutowiska są najbliżej Wetliny. Jest jeden z Wetliny ale ma tylko jednego BUS-a, chyba że zorganizowałby sobie kogoś do pomocy. Zorientuję się jak będę już na miejscu.

    BARDZO WAŻNE: trasy bieszczadzkie są zazwyczaj bardzo błotniste. Proszę weźcie to pod uwagę dobierając obuwie na wędrówki.


    Pozwoliłem sobie skopiować osoby które już wyraziły chęć plenerową w wątku zakopiańskim. Jeśli ktoś rezygnuje, proszę dać znać...

    Wpłat będziemy dokonywali na konto podane w stopce.

    Lista uczestników (na czerwono wpłacone zaliczki):



    3. Azazel85 (wtorek)
    4. Robert_P +1 (czwartek)
    6. PiotrPJ + 1 (czwartek)
    9. Touran +1 (sobota 8 paz)
    11. idzikomD300 +1 (czwartek)
    13. JakStr +1 (środa)
    15. kojot3.0 + 1 (środa)
    17. conik + 1 (środa)
    19. jacekz40 +1 (sroda)
    21. grzegorzdz72 (czwartek)
    22. Pilot (czwatek)
    23. bwl (czwartek)
    24. Doda (czwartek)
    25. Krzysztof Wójcik (czwartek)
    26. ZleMzimu (czwartek)
    27. speccom_eu +1 (czwartek)
    29. wolf_13 (czwartek)
    30. Karol i Madzia (sobota 8 paz)
    33. przemo_k +1 (piątek)


    Ostatnio edytowane przez Grzesiek_G ; 09-10-2011 o 23:37

  2. #2

    Domyślnie

    Możesz jedyneczkę na czerwono i znak zapytania zlikwidować. Jadę ze swoją lepszą połową.

  3. #3

    Domyślnie

    Poproszę wstępnie o rezerwację 1 miejsca.

  4. #4

    Domyślnie

    ...yes,yes,yes cieszę się Piotrze bardzo że już nas wpisałeś.Termin super a i Kojotowi będzie pasował Podrzucam link do kolegów jacekz40 i JakStr,mam nadzieję że też się z nami zabiorą.

    ps: o jesienne kolorki krajobrazu się nie martwcie,wyślę tam wcześniej ekipę malarzy to nam odpowiednio pomalują
    Ostatnio edytowane przez touran ; 06-07-2011 o 13:24 Powód: ps.

  5. #5

    Domyślnie

    Ktoś z Warszawy lub okolic jest chętny aby zabrać się jednym samochodem, zrzucając się na paliwo? (samochód może być też mój)

  6. #6

    Domyślnie

    No i gra gitara ! Zaraz powiem o tym Davidowi też wstępnie by pojechał.
    D610. F801s. N28-70/2,8. N50/1,4D. N55/1,8micro. N85/1,4. N70-200/2,8VR. Sb800. LP mini trekker

  7. #7

    Domyślnie

    Oczywiscie jedziemy ja+1

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kondzio-foto Zobacz posta
    Ktoś z Warszawy lub okolic jest chętny aby zabrać się jednym samochodem, zrzucając się na paliwo? (samochód może być też mój)
    Zapewne Sandikelm będzie się wybierał więc do niego zagadaj.
    Choć jak zobaczy ten wątek to będzie wiedział co robić

    Cytat Zamieszczone przez JakStr Zobacz posta
    Oczywiscie jedziemy ja+1
    No to powoli ekipa melduje się w komplecie , super Jarku.
    Ostatnio edytowane przez Robert_P ; 06-07-2011 o 15:05
    D610. F801s. N28-70/2,8. N50/1,4D. N55/1,8micro. N85/1,4. N70-200/2,8VR. Sb800. LP mini trekker

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Robert_P Zobacz posta
    No to powoli ekipa melduje się w komplecie , super Jarku.
    ...super.
    Piotrze,na mnie możesz liczyć jeśli chodzi o organizację czasu i planowanie wycieczek(bójcie się wszyscy). W ciągu najbliższych paru dni podrzucę Ci kilka propozycji na PM do wyboru. Pozdrawiam.

  10. #10

    Domyślnie

    Dzięki Robert za info, maile w pracy czytam częściej niż forum ostatnio, a lista się szybko zapełnia. Właśnie dogaduję, czy sam czy +1 będę. Jeszcze chwilunia.

    Piotrze, to dopisz mnie +1. Mam nadzieję, że nic się nie zmieni w tej kwestii
    Ostatnio edytowane przez Sendilkelm ; 06-07-2011 o 16:15

Strona 1 z 44 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •