Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31
  1. #1
    conik
    Gość

    Domyślnie WTF!?? shutter count w d3s mozna zresetowac?

    Zdziwilem sie bardzo kiedy przypadkiem zerknalem na pozycje ShutterCount w EXIFie... z 40 tys zrobilo sie 100.
    Kiedy kupilem puszke resetowalem aparat za pomoca zielonego dwupalca i wyjalem na moment baterie pastylke z komory bateryjnej...mozliwe to zeby tak totalnie sie ilosc wyzwolen zresetowala?

  2. #2

    Domyślnie

    Aż mi się nie chce wierzyć, że to możliwe...
    | N


  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2010
    Miasto
    Kołobrzeg
    Posty
    138

    Domyślnie

    A co na to opanda w jpegu?
    N

  4. #4

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że resetowanie licznika w aparacie jest dziecinnie proste. Przeca to komputer co zdjęcia robi a każdy komputer da się zresetować. Oczywiście cichosza na ten temat bo jak lud się dowie to będzie rewolucja .
    Może w D3s licznik po prostu się przekręca po 40 tysiącach

    He,he to teraz możesz sprzedać jako prawie nie śmiganą.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 05-08-2011 o 11:28 Powód: lit. ("przeta")

  5. #5
    conik
    Gość

    Domyślnie

    obstawiam raczej ze wlaczylem jakies numerowanie od zera plikow...aczkolwiek wartosc shutter count w exifie zarowno w nefach jak i w jpg pokazuje jakas smiesznie niska liczbe i to mnie wlasnie dziwnie zdziwilo...dziwne

  6. #6

    Domyślnie

    Napisz moze teraz poradnik "Jak zresetowac licznik w D3s "
    Baardzo bardzo dziwne ale to lepiej dla Ciebie Jak bedziesz sprzedawal to mozesz napisac ze Nowy
    D300 + MB-D10 + N35 1.8G + 85 1.8G + Sb-900

  7. #7
    conik
    Gość

    Domyślnie

    no wlasnie kiedy nie wiem jak to sie stalo... przyszlo mi do glowy ze moze przypadkowo pocisnalem jakas magiczna kombinacje guzikow ktora to resetuje a ktorej np serwis uzywa do resetu migawki...sam nie wiem...weird!

  8. #8

    Domyślnie

    heheh, potestuj kombinacje i napisz poradnik, mam +/- 200k wiec przekrecenie na 40k mile widziane

  9. #9

    Domyślnie

    Albo sprzedawaj usługę - resetowanie przebiegu
    Pozdrawiam, Damian Nowakowski
    1x1
    Bękarty Kolarstwa

  10. #10
    conik
    Gość

    Domyślnie

    wiecie ze nie o to chodzi...nigdy nie probowalem nikogo naciagac i tego robic nie bede ....choc pewnie "usluga" znalazlaby wielu nabywcow....koniec koncow wczoraj bylem w serwisie na podstepu z zupelnie inna sprawa i pan serwisant zapytany czy jest jakas magiczna kombinacja alt+ctrl+del i czy mozna jakims cudem zresetowac shutter count powiedzial ze czasem sie da ale oni w serwisie sa w stanie odczytac prawidlowy przebieg

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •