Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Zaułki

  1. #1

    Domyślnie Zaułki

    Witam
    Nie jestem do końca pewnie czy wybrałem odpowiedni dział do zamieszenia tych fotek.
    Jak zwykle proszę o ocenę/krytykę. Zwłaszcza najbardziej oczekiwane są opinie odnośnie obróbki.

    1.

    2.

    3.

  2. #2

    Smile

    nie za mocno podciagnołeś kontrast i kolorki
    choc całkiem ciekawie to wyglada
    i mi sie nawet podoba
    pozdrówka
    D50,D80 kit, 28-80 Nikor, 70-300 Sigma i inne duperele

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuje za opinie i uwagi. Fajnie ze się fotki nawet podobają

    Kontrastowo miało być założenia, co do kolorów to niektóre są podciągnięte i to znacznie a niektóre wręcz przeciwnie np. zieleń na fotkach 2 i 3. Chciałem pokazać te zaułki które są elementem szarej rzeczywistości małego miasteczka w którym mieszkam w sposób bardziej wyrazisty /zwrócić na nie uwagę/ ale jednoczenie nie starając się ich w żaden sposób „upiększać”. Nie wiem czy taki właśnie efekt został w miarę dobrze osiągnięty.
    Może takie waśnie założenie można osiągnąć w sposób bardziej skuteczny ale nie uciekając się do takich „efekciarskich” kroków jak manipulacja kontrastami i kolorami.
    Oczywiście dalsze opinie/sugestie/krytyka mile widziane.

  4. #4
    Oszczędny w słowach Awatar qczman
    Dołączył
    02 2006
    Miasto
    Wawa-Stare Bemowo
    Posty
    235

    Domyślnie

    Przekonwertuj je teraz do B&W, bedziesz mial taka namiastke zdjec jak "All my life who am i?"
    Facebook // www.qczman.pl - kiedys zaktualizuje

  5. #5

    Domyślnie

    Pierwsza koncepcja to miało być waśnie B&W ale jakoś szybko zmieniłem zdanie.
    Ale z ciekawości przekonwertuje sobie do B&W żeby zobaczyć jak wygląda namiastka stylu "All my life who am i?"

  6. #6

    Domyślnie

    Nie wiem, czy juz przekonwertowałeś do czarno białego, ale jeśli nie to powstrzymaj się!!! O nie!!! Przyciemnij tylko na 100 %, a wtedy osiągniesz namiastkę stylu Mistrza Paj Chi Wo!!!

    A poważnie to jedynka bardzo mi się podoba fajne jest to, że nie usiłowałeś wyciągnąć z nich patetycznego dramatyzmu.

  7. #7
    Zbanowany
    Dołączył
    07 2005
    Miasto
    jerergeg
    Posty
    1 756

    Domyślnie

    mi obróbka odpowiada

  8. #8

    Domyślnie

    Według sugestii nie konwertowałem do BW, ale jakoś nie przekonała mnie sugestia żeby przyciemnić do 100%
    Ale pokusiłem się o taki rodzaj bichromi, a teraz to sam nie wiem która opcja bardziej mi odpowiada
    Co sądzicie które wersje są ciekawsze kolor czy bichromia ?

    4
    5

  9. #9

    Domyślnie

    Jak dla mnie w kolorze. Fotki maja fajną kolorystykę, wyglądają trochę obrazkowo.
    Pozdrawiam
    Pucha i szkła NIKON

  10. #10

    Domyślnie

    Witam

    Bardzo mi się podobają zdjęcia, zwłaszcza te w kolorze. Podoba mi się sposób obróbki (kontrasty). Niesamowite, że z tak "codziennej, szarej rzeczywistości" można stworzyć ciekawe zdjęcie.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •