Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: Jakie szkła?

  1. #1

    Domyślnie Jakie szkła?

    Hej

    Potrzebuje pomocy jaki obiektyw mógłbym kupić do robienia porterów.
    Na razie szukam czegoś naprawdę taniego, bo szykuję się na poważne zmiany dopiero pod koniec roku.
    Mam Nikona D3000, i zastanawiałem się nad Nikkorem 50mm f/1.8 D AF, ale dowiedziałem się że nie ma tam autofokusa więc raczej się nie nadaje.
    To co moglibyście mi taniego, nawet używanego doradzić, oczywiście z autofokusem?
    Czy Nikkor AF-S 35mm f/1.8 G DX nadawałby się czy nie zabradzo?

  2. #2

    Domyślnie

    wypada zadać sobie troszkę trudu i poszukać w wyszukiwarce, temat wałkowany był już wiele razy!!!!. 50mm, nie mówiąc już o 35mm to stanowczo za szeroko, w grę wchodzą długości 80 - 135mm, najlepiej AFS

  3. #3

    Domyślnie

    idealne do portretow sa 50mm i 85 1.4G, ale koszt sprory. 50tka na dx bedzie ci chodzila podobnie jak 85 na fx.

    35tka sie nie nadaje. Ktos wprowadzil cie w blad, bo jest 50mm 1.8 z autofokusem!

    Do twojego aparratu 85mm jest z AF ale ciemna 3.5G.

    Jeszcze sa odpowiedniki Sigmy z AF, ale czesc uzytkownikow jest srednio z nich zadowolona w D3000-5000. To tyle ze stalek.

  4. #4

    Domyślnie

    Trochę ponoć za szeroko i zniekształca twarz ale też i bardzo fajne szkło. Jest też i 50 f/1.8 g w podobnej cenie co 35tka. Pewnie masz któregoś kita, ustaw sobie an 35 popstrykaj, później na 500 i to samo. Stałka da możliwosć zabawy z głębią ostrości, ładny bokeh będzie mozna pokombinować, pewnie sporo poprawi ostrość a ogniskowe dostaniesz te samo co i kit pozwoli pomacać.

    50tki f/1.8 są dwie, AF 50 1:1.8D (i ta nie ma silniczka) oraz AF-S 50 1:1.8g, druga ok 200 zł droższa od pierweszej i tą trzeba
    Ostatnio edytowane przez krzysiozboj ; 03-07-2011 o 14:24

  5. #5

    Domyślnie

    Nikkor AF-S 50 f/1.8G - czyli ten będzie z silniczkiem autofokusa i będzie pasował do mojego D3000?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jaroox Zobacz posta
    Nikkor AF-S 50 f/1.8G - czyli ten będzie z silniczkiem autofokusa i będzie pasował do mojego D3000?
    tak
    NIKON

  7. #7

    Domyślnie

    oprocz tych:
    Nikon 60/2.8 i tamron 60/2.
    Nikon 85/3.5 nie jest gorszy do portretu od 50/1.4. Daje podobna GO (ciut mniejsza) i mniej deformuje twarz przy zblizeniach.

  8. #8

    Domyślnie

    Do d3000 niestety nic ciekawego za bardzo podpiąć nie możesz bo nie będzie działać AF. Moja propozycja - sprzedaj d3000 i kup używane D80 i 85 1.8

  9. #9

    Domyślnie

    No niby 85 to taka rasowa portretówka ale bez przesady. 85tka też ma swoje wady, trzeba się w niej ponoć nauczyć AF. Trzeba pooglądać co inni pstrykają 35tką czy 50tką - tanie i świetne szkła, jeśli faktycznie bedzie za mało to można kombinować

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotrek Charchuła Zobacz posta
    Do d3000 niestety nic ciekawego za bardzo podpiąć nie możesz bo nie będzie działać AF. Moja propozycja - sprzedaj d3000 i kup używane D80 i 85 1.8

    Jak podepnie te 85tke 1.8 na pelna klatke do swojego D3000 to bedzie mu chodzila jak 120mm a to do portretwo moim zdaniem za wasko. Jest 85tka na Dxa ale ciemna 3.5 wg mnie lipa. Ja kupiłbym 50 mm 1.4G, wiem ze wielu uwaza ze odkszałca i sie do portretow nie nadaje na pelna klatke ale jak podepniesz do D3000 bedzie ok 75mm idealnie do portretow. Co wiecej niezla inwestycja w przyszlosc.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •