Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36
  1. #1

    Domyślnie jaka alternatywa dla Nikkorów AFD 35-70/2,8 i 20-35/2,8

    Do tej pory nie mam żadnego obiektywu niefirmowego i myślałem sobie, że tak już pozostanie - ostatnio jednak zacząłem się zastanawiać nad producentami niezależnymi.
    Szczególnie zainteresowała mnie Tokina i jej seria PRO.
    Doczytałem też, że dobra opinia cieszy sie standartowy zoom Tamrona a i Sigma ma swych zwolenników.
    Co możecie polecić do analoga?
    Pozdrawiam
    Jacek
    _____________

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2004
    Miasto
    A man, a city...
    Posty
    104

    Domyślnie Re: jaka alternatywa dla Nikkorów AFD 35-70/2,8 i 20-35/2,8

    Cytat Zamieszczone przez jmj
    Do tej pory nie mam żadnego obiektywu niefirmowego i myślałem sobie, że tak już pozostanie - ostatnio jednak zacząłem się zastanawiać nad producentami niezależnymi.
    Szczególnie zainteresowała mnie Tokina i jej seria PRO.
    Doczytałem też, że dobra opinia cieszy sie standartowy zoom Tamrona a i Sigma ma swych zwolenników.
    Co możecie polecić do analoga?
    Używany AF 35-70/2.8D kosztuje na giełdzie fotograficznej od 1200 do 1500 polskich złotych. Jeśli te niefirmowe odpowiedniki nie są tańsze, to nie warto się nad nimi zastanawiać. Nikkor 35-70 to jeden z najlepszych zoom'ów do systemu Nikona! A napewno o najlepszym stosunku jakości do ceny!
    Serdecznie pozdrawiam,
    Ayot

  3. #3

    Domyślnie

    Nikkorek AF 20-35/2.8 ... tanszego i lepszego lub rownie dobrego nic nie znajdziesz ... niestety.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja mam świadomość, że oba szkiełka są genialne i same w sobie subsytutów nie maja. ( z wyjatkiem tych droższych i nowszych ).
    Mam 3 stałki 50/1,8; 35/2; 24/2,8
    Zastanawiam sie jednak nad jednym obietywem ( oczywiscie z kompromisem) dla celów podróżniczych.
    takie cos 24-85 czy 28-70/80?
    Pozdrawiam
    Jacek
    _____________

  5. #5

    Domyślnie

    Zaraz mnie tu zjedza ale do celow podrozniczych polece Ci AF-S 24-85/3.5-4.5 G.
    Jak nie chce targac wszystkich maneli to biore F80 i tego zoomika, mnie nic wiecej nie potrzeba (jesli chodzi o minimalizm).

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gALL
    Zaraz mnie tu zjedza ale do celow podrozniczych polece Ci AF-S 24-85/3.5-4.5 G.
    Jak nie chce targac wszystkich maneli to biore F80 i tego zoomika, mnie nic wiecej nie potrzeba (jesli chodzi o minimalizm).
    hmmm...
    a co myslisz o Tokiach czy tak popularnych tu Tamronach??
    (az mi wlosy na glowie staja zadajac to pytanie )
    O ile zdecydowany jestem targac 80-200/2,8 to tych stalek raczej nie. Nie mam tez ochoty na noszenie 300/4 stad pytam o konwenery do 80-200.
    a moze AFS 28-70/2,8
    Pozdrawiam
    Jacek
    _____________

  7. #7

    Domyślnie

    Zdecydowanie lepszego szkła nie znajdziesz jak AF-S 28-70 2.8, oczywiście jak kasa nie robi.
    Zeiss (N)Ikon www.grenlandia2010.pl
    Pozdrawiam
    Adam

  8. #8

    Domyślnie

    afs 28-70/2.8 zdecydowanie jest najlepszy w tym zakresie, ale cena najlepsza juz nie jest.
    Moge Ci ze spokojnym sumieniem polecic tamrona 28-75/2.8 - wiele osob na forum go ma i bardzo chwali - lub tokine 28-70/2.6-2.8 (moglem pomylic zakres) ktora ponoc (sam nie korzystalem) porownywalna jest z tamronem - pod pewnymi wzgledami go przewyzsza, pod innymi nie.
    c2h5oh
    |Bessa Voigtländer|Zenit 11|Kiev 4m|D70|T28-75|SB800|055PROB
    http://www.lisiewski.info | http://modna.pl | http://giery.eu

  9. #9

    Domyślnie

    alkohol jaka jest cena: tamrona 28-75/2.8 ?

  10. #10
    fiorel
    Gość

    Domyślnie

    nówka z Allegro za ~1300 pln

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •