Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: D3000?

  1. #1

    Domyślnie D3000?

    Zastanawiam się czy kupić w najbliższym czasie D3000 czy też poczekać trochę i kupić D3100. I czy jeżeli zdecydowałabym się na kupno D3100 to czy jest on sprzedawany z obiektywami czy obiektyw trzeba dobrać osobno? ;>
    Fotografując, staraj się pokazać to, czego bez ciebie, nikt by nie zobaczył.” - Robert Bresson

  2. #2

    Domyślnie

    Poczekaj, jeśli dają obiektyw to jest to napewno 18-55mm i chyba zestaw z obiektywem wychodzi taniej niż miałbyś kupić osobno.
    NEX- 5R

  3. #3

    Domyślnie

    Lepiej kup d3000 z lepszym obiektywem

  4. #4

    Domyślnie

    akurat miedzy d3000 a d3100 jest dość spora różnica w matrycy

  5. #5

    Domyślnie

    Na wysokim iso powiedział bym nawet, że jest drastyczna różnica.
    Ja mam D3000, kuzyn D3100. W D3000 na iso 1600 nawet nie wchodzę. W D3100, gdybym musiał (i miał :P), korzystał bym i z 3200. Z jasnym szkłem można poszaleć.
    Nie zmienił bym D3000 na D3100 (no chyba, że bez istotnej dopłaty :P), ale gdybym teraz miał kupować, to D3100 z tej dwójki zdecydowanie.

  6. #6

    Domyślnie

    Tu nawet nie chodzi o iso, chociaz to jest oczywiscie prawda, ze z d3100 masz wyzsze uzywalne.

  7. #7

    Domyślnie

    Aż tak dokładnie nie bawiłem się D3100, żeby stwierdzić inne aspekty. Iso rzuciło mi się drastycznie w oczy.
    Spróbowałem jeszcze LV, ale z tego, jak działa, to akurat wcale nie odczuwam jego braku.

    Przy okazji spróbuję jeszcze się pobawić i dokładniej porównać.

  8. #8

    Domyślnie

    D3000 sobie odpuść. Jak już mierzysz w taką półkę to D3100. To zupełnie inny aparat od swojego poprzednika. Filmiki też robi sympatyczne.
    Fotojoker ma D3100 z 18-105VR. Bardzo miły zestaw w marę cenowo..
    Tutaj jest... podpis

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •