Close

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 66
  1. #11

    Domyślnie

    Paski profilowane gorzej nosi się na ramieniu. Dla mnie Matin 110 cm jest śmiesznie za krótki - co to za pomysł, by produkować tak krótki pasek. Standardowe 130cm nikona to nie za dużo. Kata, którą mam w tej chwili ma około 150cm i mam spory zapas na zmianę. Paski neoprenowe wiodących producentów ( w tym Lowe i Kata) mają wielką wadę - brak gumowania z jednej strony (Matin to ma). Ja pracuję dwiema puszkami i strasznie mnie wnerwia brak gumowania, bo 2ga puszka zsuwa mi się z ramienia. Stąd nie kupię drugiej Katy, ale szukam czegoś podgumowanego (ale minimum 130cm). I jeszcze jedno - pomysł montowania klamer, klamereczek, karabińczyków w paskach na szyję to.....nie chcę użyć zbyt mocnych słów. To totalne guano, które niczemu nie służy, a : - niszczy body (LCD) waląc w nie niemiłosiernie, - zawsze rodzi obawę o możliwość wypięcia, nawet jeśli producent zaklina się, że to niemożliwe. Wydziwianie producentów pasków jest śmieszne. Zamiast wyprodukować solidny, miękki, wygodny, niepoślizgowy - solidny pas, ci dodają jakieś wodotryski. Absurd.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez himi Zobacz posta
    I jeszcze jedno - pomysł montowania klamer, klamereczek, karabińczyków w paskach na szyję to.....nie chcę użyć zbyt mocnych słów. To totalne guano, które niczemu nie służy, a : - niszczy body (LCD) waląc w nie niemiłosiernie, - zawsze rodzi obawę o możliwość wypięcia, nawet jeśli producent zaklina się, że to niemożliwe. Wydziwianie producentów pasków jest śmieszne. Zamiast wyprodukować solidny, miękki, wygodny, niepoślizgowy - solidny pas, ci dodają jakieś wodotryski. Absurd.
    hmm.. używałeś takich pasków skoro się o nich negatywnie wypowiadasz??
    Ja od roku posiadam dwa paski firmy Lowepro, Voyager C i S. Jak dla mnie są doskonale wykonane, szybka możliwość odpięcia paska przy zdjęciach np. używając statywu, zero problemów z noszeniem zestawu D700/300 + 70200 czy D700/300 + 2470 + lampa. Jeszcze nigdy mi się nie wypięły, a rys na wyświetlaczach JAKOŚ nie dostrzegłem..
    FX|D800|D700|2470|50 1.4G|85 1.8G|70200|SB900 | 910 + plecak i pierdoły
    "The wicked flee when none pursueth..."

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kZC_ Zobacz posta
    szybka możliwość odpięcia paska przy zdjęciach np. używając statywu
    A w jaki sposob przeszkadza Tobie pasek, w czasie korzystania ze statywu?
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kZC_ Zobacz posta
    hmm.. używałeś takich pasków skoro się o nich negatywnie wypowiadasz??
    Ja od roku posiadam dwa paski firmy Lowepro, Voyager C i S. Jak dla mnie są doskonale wykonane, szybka możliwość odpięcia paska przy zdjęciach np. używając statywu, zero problemów z noszeniem zestawu D700/300 + 70200 czy D700/300 + 2470 + lampa. Jeszcze nigdy mi się nie wypięły, a rys na wyświetlaczach JAKOŚ nie dostrzegłem..
    Bo te Lowepro są chyba dla tych co noszą aparat na szyi. Ja najczęściej noszę na ramieniu albo zawiązuję pasek na nadgarstku, więc te plastikowe zaczepy są faktycznie denerwujące. Dlatego kupiłem Matina i jest OK. Ale oczywiście każdemu wg potrzeb i chyba fajnie, że mamy z czego wybierać
    peace & love

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    A w jaki sposob przeszkadza Tobie pasek, w czasie korzystania ze statywu?
    jak miałem pasek oryginalny to często musiałem go odgarniać, stąd wzięło się moje poirytowanie i kupiłem paski odpinane ;]

    Cytat Zamieszczone przez Canokin Zobacz posta
    i chyba fajnie, że mamy z czego wybierać
    w końcu XXI

    btw. już nie zaśmiecam wątku o paskach Matin.
    FX|D800|D700|2470|50 1.4G|85 1.8G|70200|SB900 | 910 + plecak i pierdoły
    "The wicked flee when none pursueth..."

  6. #16

    Domyślnie

    Paski Matin, profilowane z neoprenu mają jedną wadę - długość czy raczej krótkość
    Ale...gdy rozpakowałem po raz pierwszy D3 i wyjąłem to coś w folii usiadłem zadumałem się i zacząłem się zastanawiać co to jest, do czego to służy. Nie znalazłem odpowiedzi - instrukcja nakazywała zamontować tę część do aparatu, logika i zdrowy rozsądek podpowiadały mi jedno - to na pewno nie służy do tego.
    Odpiąłem więc neoprenowy profilowany pasek Matin od Canona EOS 5D i olśniło mnie! Już wiem po jakiego wałka producent to dorzuca! Paski matin - te bez bajera mają max 120długości w kłębie. Nikon zadbał o nas użytkownikach i dorzucił do zestawu akcesoria do przedłużenia paska Matin! Nożyczki płomień palnika mocne nici. Tak powstał pasek do noszenia zarówno na szyi a'la skośnooki turysta lub tak jak lubię przepasany przez ramię.

    Chyba czeka mnie mała recenzja krok po kroku jak zrobić pasek bo o dziwo w pudełku po D700 była podobna część która jak tylko wziąłem ją do ręki zaczęła krzyczeć:
    "Cześć jestem Nikona D700 FX!!! Widzisz mnie?! Heloooł, jestem tu panie zbirze, napadnij mojego właściciela w ciemnej alejce i zabierz mnie! Ponoś mnie przez 2 min a nabawisz się przepukliny i hemoroid"
    Ostatnio edytowane przez tomitom ; 11-04-2010 o 13:18
    mój chory blog

  7. #17

    Domyślnie

    Używałem już rozmaitych pasków w tym Lowepro Voyager C i S. Oba oceniam bardzo dobrze z dużym ALE. Do spokojnej fotografii, bez mieszania puszkami pewnie są świetne. Np. dla przyrodnika, spacerowicza. W reporterce - koszmar. Klamry walą po osłone LCD i całej puszce niemiłosiernie - nie jestem pedantem biegającym z wacikiem i gruszką dmuchając na body, ale mam jakiś próg tolerancji bezmyślności. W tym przypadku bardziej mojej niż producenta, bo to w końcu ja kupiłem owe osławione modele z klamrami. Producent sprzedał, a lud kupił. A zatem rysują body, utrudniają nawijanie paska na nadgarstek (często to robię). Dalej - zsuwają się z ramienia i kilka razy jedno body musiałem ratować w ostatniej chwili przed lotem. A wystarczyłoby z jednej strony neoprenu dać lekkie gumowanie - lekkie i podarować sobie te bardziewne, niczemu nie służące wielkie klamrony zostawiając po prostu po neoprenie pasek prowadzący do zaczepów w body. Można? Można, ale producent szuka bajerów, już nie wystarczą kieszonki na bógwieco w pasku. Za chwilę jakiś wyświetlacz producent tam upchnie. Szkoda tylko, że Lowe wycofało Camera Strap-y, które nie miały większości omawianych wad. (nie były idealne, ale chyba lepsze, pomijając znów te karabińczyki....). Nie wiem, szukam od dawna pasków dla siebie i nie mogę znaleźć nic. Domke gripper - fajne, ale znów - karabinki. Wersja bez nich - od razu inna wada - są wąskie i tną szyję. Może ktoś wpadnie na pomysł produkcji porządnych pasków? Zapłacę chętnie ta dobry produkt dla mnie. Byłby nim matin 43mm, ale nie długi - krótki - na 110 cm, bo mnie będzie broda boleć jak zapnę na puszkę sabinę...
    Ostatnio edytowane przez himi ; 11-04-2010 o 13:21

  8. #18

    Domyślnie

    może zamiast paska dobry sznurek i przywiązanie aparatu do głowy? Uwolnisz ręce i będziesz mógł "kamerować" albo robić zdjęcia drugim aparatem? Kolejną zaletą będzie to że nie stracisz zębów nosząc sabinę.
    mój chory blog

  9. #19

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez himi Zobacz posta
    Dla mnie Matin 110 cm jest śmiesznie za krótki - co to za pomysł, by produkować tak krótki pasek.
    Cytat Zamieszczone przez himi Zobacz posta
    Zapłacę chętnie ta dobry produkt dla mnie. Byłby nim matin 43mm, ale nie długi - krótki - na 110 cm, bo mnie będzie broda boleć jak zapnę na puszkę sabinę...
    śmieszne?
    mój chory blog

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •