Close

Strona 1 z 23 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 223
  1. #1

    Domyślnie D300s czy D7000?

    Witam po raz kolejny.

    Wcześniej pytałem o porade w wyborze body i skończyło się na D90, jednak teraz ku mojemu zaskoczeniu wygrzebałem troche więcej kieszonkowego i znalazł się sponsor (w dzisiejszych czasach to już szał ;] ).

    Do wyboru są tym razem D300s oraz D7000 - znam parametry obu jednak nie wiem tylko jednego który z nich ma mocniejszy silnik do napędu AF. Pytam ponieważ ma starszą sigmę 28-70 z którą np F4 robi sobie co chce, Fuji S3 też daje radę ale już np D50/D80 to ewidentnie słychać że silnik nie ma siły. Stąd moje pytanie odnośnie silników w tych dwóch modelach. Nie chciałbym przez przypadek ukręcić sobie motor.

    Z góry dzięki wielkie za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Zdecydowanie d300/s.

  3. #3

    Domyślnie

    Osobiście polecam tobie D300s,z D7000 są problemy jak koledzy podają,nie wiem jak D7000 ale D300s ma mocny silnik i jest bardzo szybki.
    D700,Samsung NX1/NX300,30/2,20/2,8,16/2,4,Samyang12/2,N.35-70/2.8D,N.70-200/4G VRIII,Samyang 85/1,4,SB800

  4. #4

    Domyślnie

    Stalam przed tym samym dylematem pod koniec zeszlego roku ale zdecydowalam sie na d300s i nie zaluje
    D750 | N50/1.8 | N85/1.8 | N105/2.8

  5. #5

    Domyślnie

    Obrazek lekko lepszy w D7000, natomiast cała reszta na korzyść D300/s.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  6. #6

    Domyślnie

    nowe? kup jeśli już używane.. pakować 4,5 tys w d300s to jednak chyba nie bardzo pomysł...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachumuszel Zobacz posta
    Obrazek lekko lepszy w D7000, natomiast cała reszta na korzyść D300/s.

    ta cała reszta to af.. i uszczelnienie.. bo rozmiar to kwestia preferencji...

    a do tego d300 juz są w bardzo dobrej cenie..
    Ostatnio edytowane przez jarvik ; 28-06-2011 o 12:48

  8. #8

    Domyślnie

    Jest to porównanie 2 różnych aparatów. Jeśli mówimy o możliwościach natrycy to oczywiście D7000 (kontynuacja Nikona D90 z nową matrycą z ISO do ponad 12 tys.) ale jeśli o całej reszcie (af, ergonomia, prędkość) to bez dyskusji D300. Ja sam miałem taki dylemat bo przesiadłem się z D90 na D700. Słyszy się o wielu problemachz D7000 i powiem szczerze ze jesli bym mial sie wsciekac ze co chwile coś nie dziala a to AF albo coś jeszcze to chyba wole aparat z matrycą identyczną co w D90 co jest powaznych gabarytów i z grippem strzela jak kałach Na D90 mogę ponarzekać tyle, że AF pozostawia wiele do życzenia i kalibracja z obiejtywami to prawdziwa mordęga. Reasumując, zależy do czego ten sprzęt. Jak na powaznie to D300.

    Pozdrawiam.
    D750/D700 / D80 + Nikkor N 24-70 + Nikkor 50mm + Samyang 14mm + SB600

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jarvik Zobacz posta
    nowe? kup jeśli już używane.. pakować 4,5 tys w d300s to jednak chyba nie bardzo pomysł...
    Jak już mówiłem jest sponsor a i sam mam troche złotych, a nowe to zawsze nowe

  10. #10

    Domyślnie

    od wczoraj też jestem posiadaczem D300S, a miałem podobny dylemat co Ty

Strona 1 z 23 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •