Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie odszumianie RAW-ów w Lightroom

    jakie odszumianie RAW-ów z D5100/D7000 w LR stosujecie (parametr noise reduction luminance) np. przy ISO 3200 wartość-25, a przy 6400-wartośc 50, oczywiście zdjęcie-zdjęciu nie równe, ale macie coś uniwersalnego ustawione tak do szybkiej obróbki ?

    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Możesz sobie stworzyć presety pod daną czułość, LR ma opcje zapamiętywania ustawień dla danej puszki i chyba czułości. a co do parametrów: w panelu odszumiania ustawiam krycie szumu koloru na 100%, reszta suwaków tak jak było.

  3. #3

    Domyślnie

    Niestety, nie ma (chyba że czegoś nie odkryłem) związania domyślnych wartości panelu odszumiania z ISO klatki.

    Inna sprawa, że naświetlenie zdjęcia (trudno obiektywnie mierzalne) ma dużo większy wpływ na szum niż ISO, więc po prawdzie ficzer ten nie byłby specjalnie użyteczny.

    Ja domyślnie nie odszumiam w ogóle, a docelowo - rzadko. I po prawdzie - z D700 przynajmniej nie za bardzo widzę potrzebę bawienia się w te rzeczy, preferując detal nad brak, całkiem przyjemnego jak dla mnie, szumu. Większość szumu i tak ginie w ostatecznym przygotowaniu produktu (przeskalowanie, drukowanie).

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  4. #4

    Domyślnie

    W sumie to nie potrzebuje takiej funkcji - presety porobiłem pod czułość - ciekawy tylko jestem jakie ustawienia stosujecie - "Luminance" widzę że działa dość ingerencyjnie zarówno w szum jak i w utratę szczegółów więc tu szukam jakiegoś kompromisu, "Color" - widzę że spokojnie można suwaczkiem jeździć. I jeszcze jedno -korekcja wad obiektywu - włączoną macie zawsze (z profilem obiektywu) ?

  5. #5

    Domyślnie

    Profile korekcyjne szkła mam domyślnie włączone, ale przy szerokich kątach często dla poszczególnych klatek je wyłączam. Beczka na szerokim często ratuje proporcje ludzi na skrajach kadru, po usunięciu dystorsji nie dość że giną często istotne fragmenty kadru jak i efekty perspektywy - są bardziej "niepokojące" w odbiorze. O ile dystorsja nie kaleczy np. jakichś prostych w kadrze, często paradoksalnie z nią kadr jest lepszy.

    Niestety, profile korekcyjne w LR uważam za mniej efektywne (przede wszystkim bardziej destrukcyjne na skrajach kadru, w rogach) niż te z CNX2.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •