Close

Strona 6 z 15 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 150

Wątek: Cos sredniego

  1. #51

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomwidlak Zobacz posta
    Moim skromnym, najbardziej wartym zakupu 6x6 pomiedzy 0zl a najprostrzym Hasselbladem jest Arax 60, za cale 250 funciakow mniej wiecej, na http://araxfoto.com/
    Nie chcialbym byc uznany za covetofoba (zdarza mi sie czasem zakrecic z16 i j135 do mego d300), ale tak sobie poczatkowo pomyslalem, po co wbijac sie w post-radziecka produkcje (tak jakby jezykiem 35mm mowiac kupowac jakiegos modern zeniitha) kiedy cala swiatowo produkcja stoi dostepna (blizej lub dalej...cenowo).
    Jednak poogladalem sample z Araxa60, poczytalem tomaw posty i bardzo mi sie spodobal, tym bardziej, ze jakos bardzo blisko do NRDowskiej produkcji ktora posiadam i zaczalem powaznie liczyc: przy obecnym kursie $ do £ koszt Araxa to ok. £285 (z dostawa) czyli juz troche blizej Hassa niz 0zl :/ (Ok, wiem, ze to nie uzywka tylko nowy sprzet...)
    Ciekawe ile Arax kosztuje na Ukrainie (o ile nie jest to towar tylko exportowy)...?

  2. #52

    Domyślnie

    A piecioletniego D3 byś kupił ?
    Völkchlor

  3. #53
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Piaseczno
    Posty
    903

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomett Zobacz posta
    Nie chcialbym byc uznany za covetofoba (zdarza mi sie czasem zakrecic z16 i j135 do mego d300), ale tak sobie poczatkowo pomyslalem, po co wbijac sie w post-radziecka produkcje (tak jakby jezykiem 35mm mowiac kupowac jakiegos modern zeniitha) kiedy cala swiatowo produkcja stoi dostepna (blizej lub dalej...cenowo).
    Jednak poogladalem sample z Araxa60, poczytalem tomaw posty i bardzo mi sie spodobal, tym bardziej, ze jakos bardzo blisko do NRDowskiej produkcji ktora posiadam i zaczalem powaznie liczyc: przy obecnym kursie $ do £ koszt Araxa to ok. £285 (z dostawa) czyli juz troche blizej Hassa niz 0zl :/ (Ok, wiem, ze to nie uzywka tylko nowy sprzet...)
    Ciekawe ile Arax kosztuje na Ukrainie (o ile nie jest to towar tylko exportowy)...?
    Hm, blizej Hassia ? Na polskie Arax 60 wychodzi rowne 1200zl, jak mi zalatwisz Hassia nawet za 2000zl (nie mowimy o zlomie z naklejka Hasselblad, tylko o co najmniej pozniejszym 500CM zestawie, lub najlepiej 501C) to wezme ze 20, serio A co do NRDowskiej produkcji, domniemam P6, zestaw w idealnym stanie, z dorobiona matowka porzadna, pryzmatem z pomiarem, nie nakladajacy klatek i trzymajacy czasy to wydatek okolo 900zl, przynajmniej na polskim Allegro, za sprzet ktory ma 30 lat minimum, zadnych regulacji i czesci zapasowych na rynku Czy naprawde fabrycznie nowy Arax wychodzi drogo ?

    I co z tej swiatowej produkcji ze szklem 2.8 mozna kupic, za te 1200zl ? Juz nie mowie o tym ze bedzie robic gorsze zdjecia, ale generalnie, co ?

  4. #54

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomwidlak Zobacz posta
    I co z tej swiatowej produkcji ze szklem 2.8 mozna kupic, za te 1200zl ? Juz nie mowie o tym ze bedzie robic gorsze zdjecia, ale generalnie, co ?
    mamiye!
    Völkchlor

  5. #55
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Piaseczno
    Posty
    903

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pastwisko Zobacz posta
    mamiye!
    Taaa, ta wspaniala Mamiya

  6. #56

    Domyślnie

    Zostawcie Małą Mi w spokoju, ona służy do robienia zdjęć, a nie *******nika z tła

    Nawet przez chwilę kalkulowałem Kieva 60 od Hartbleia (Arax ma paskudne logo ) ale stwierdziłem, że chce 6x7 choć nie, właściwie to nie wiem czego chcę...

  7. #57

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bielik Zobacz posta
    Zostawcie Małą Mi w spokoju, ona służy do robienia zdjęć, a nie *******nika z tła
    tak to sobie tłumacz
    Völkchlor

  8. #58

    Domyślnie

    Nie muszę, ostatnią opchnąłem pół roku temu Bronię jej honoru, dobrego imienia!

  9. #59
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Piaseczno
    Posty
    903

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bielik Zobacz posta
    Zostawcie Małą Mi w spokoju, ona służy do robienia zdjęć, a nie *******nika z tła

    Nawet przez chwilę kalkulowałem Kieva 60 od Hartbleia (Arax ma paskudne logo ) ale stwierdziłem, że chce 6x7 choć nie, właściwie to nie wiem czego chcę...
    Hehe, jak zmienisz "robienia zdjec" na "cykania fotecek" to przytakne

    Jesli myslisz o Kievie to szkoda za Hartbleia przeplacac - 60tka jest tak prosta ze Arax sobie swietnie radzi z jej przerobka czarna tasma i loga niet

  10. #60

    Domyślnie

    To zdjęcie jest z M645. Nie porównuję bokehu z contaxem i hasselem, ale czy bokeh z araxa (czyli biometara, sonara albo volny) byłby jakoś zauważalnie lepszy? Wydaje mi się że nie.


Strona 6 z 15 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •