Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2011
    Miasto
    Kuźnica Katowska/Opolskie
    Posty
    49

    Domyślnie Informacje; D5100

    Witam,
    Jako że jest to forum Nikon jest tu pewnie dosyć dużo posiadaczy D5100 przez co mam do Nich pytania
    - Jeżeli sam wybiorę sobie punkt ostrzenia czy muszę ostrzyć go na AF czy na MF ?
    - Jeżeli wybiorę Sobie ten punkt to będzie to jednorazowy wybór czy będę go miał ustawionego jak długo chcę ?
    - Czy na LCD jest możliwość włączenia sitaki trójpodziału ?
    - Jeżeli wybiorę sobie punktowy lub centralny pomiar światła będzie zaznaczony ten punkt w którym jest mierzone światło ?

    Pozdrawiam
    T'J

  2. #2

    Domyślnie

    1. To nie ty ostrzysz, tylko AF Ci wyostrzy w wybranym punkcie. Na MF ostrzysz bez punktów.
    2. Jak długo chcesz.
    3. Nie wiem.
    4. W punktowym światło jest mierzone tam gdzie wybrałeś punkt AF, w centralnie ważonym tam gdzie wybrałeś i z uwzględnieniem środka. (nie pamiętam ile tam było procent ze środkowego pomiaru brane pod uwagę)
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2011
    Miasto
    Kuźnica Katowska/Opolskie
    Posty
    49

    Domyślnie

    Dzięki Bardzo za odpowiedź

  4. #4

    Domyślnie

    3. jeśli miałeś na myśli tryb LV, to moża włączyć , przełączając rodzaj/ilość pokazywanych informacji na lcd, przyciskiem "info"

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2011
    Miasto
    Kuźnica Katowska/Opolskie
    Posty
    49

    Domyślnie

    Czy do D5100 będzie pasował taki Wężyk/Pilot ?

  6. #6

    Domyślnie

    Urządzenie współpracuje z następującymi aparatami:
    NIKON D7000 / D5000 / D90
    NIKON D40 / D40x / D50 / D60 / D70 / D70s / D80 (urządzenie działa tylko jako pilot)

    po co ryzykować

    http://allegro.pl/wezyk-spustowy-nik...681118893.html
    http://allegro.pl/wezyk-mc-dc2-do-ni...681388887.html

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2011
    Miasto
    Kuźnica Katowska/Opolskie
    Posty
    49

    Domyślnie

    A może lepiej kupić pilota ?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez T'J Zobacz posta
    A może lepiej kupić pilota ?
    ja własnie takiego pilota dokupiłem,
    o takiego jak w linku, mały zgrabny, jak dla mnie działa ok
    http://allegro.pl/zam-ml-l3-pilot-ml...601046868.html

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2011
    Miasto
    Kuźnica Katowska/Opolskie
    Posty
    49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Presley Zobacz posta
    ja własnie takiego pilota dokupiłem,
    o takiego jak w linku, mały zgrabny, jak dla mnie działa ok
    http://allegro.pl/zam-ml-l3-pilot-ml...601046868.html
    Słuchaj, a spust jest dwu-pozycyjny ?
    Ostatnio edytowane przez T'J ; 27-06-2011 o 20:35

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez T'J Zobacz posta
    Słuchaj, a spust jest dwu-pozycyjny ?
    nie, niestety nie,
    choc co do tego "niestety" to nie wiem czy oryginalny ma taką funkcjonalność? z tego co czytałem to nie,
    ale do tego co pstrykam to w sam raz, tanie i uproszczone, choc rozwazam zakup tez kabelka, aby miec do innych zadan dwupozycyjną funkcjonalność

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •