Close

Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Głowica do panoram cylindrycznych-składak

    Kiedyś jak samochody były na talony niektórzy składali je z części i wychodziło taniej niż na giełdzie samochodowej.
    Idąc ty tropem postanowiłem poskładać z oryginalnych części Manfrotto coś na wzór głowicy MN303.
    Do posiadanej głowicy MN141RC założyłem poprzez płytkę MN200PL adapter z płytką uniwersalną przesuwną MN357PLV.
    Na jednym końcu płytki MN357 zamocowałem śrubami płytkę "L" kształtną MN341.Pomierzone punkty nodalne dla posiadanych obiektywów naniosłem na poziomej części płytki 357PLV i gotowe.Koszt ok. 440zł (bez głowicy
    MN141RC).Nie ma tutaj rotatora MN300N za ok. 680zł ale można się bez niego obejść.Zamieszczam jedną fotkę dla zobrazowania tematu.Jeżeli będzie zainteresowanie to w następnym poscie podam więcej szczegółów konstrukcyjnych.
    Pozdrawiam JP.
    D810 N20-35/2,8 AF-D; N24/2,8 Ais; N50/1,4 AiS; N60/2,8 AF micro; SB-800

  2. #2

    Domyślnie

    Witam.
    Dorzucę parę szczegółów konstrukcyjnych.Otóż w moim składaku nie zastosowałem "wózka poprzecznego" jak to jest w MN303 gdyż ramię "L" z MN341 zamocowałem bezpośrednio na płytce MN357 (wymaga to wywiercenia w niej dwóch otworów) w taki sposób aby pionowa oś symetrii przedniej soczewki obiektywu była w tej samej płaszczyżnie co pionowa oś obrotu w głowicy statywu.To zamocowanie będzie pasować tylko do konkretnego body (u mnie np. D300S lub D300). Dokładnie widać to na zdjęciu poniżej.
    Jeżeli chodzi o zakres przesuwu poziomego "przód-tył" to wynosi on 10cm (odległość pomiędzy niebieskimi znacznikami na zdjęciu w 1 poscie). Fabryczny zakres przesuwu w MN357 wynosi 6,5cm. Ja uzyskałem tak duży zakres dzięki niesymetrycznemu zamocowaniu płytki 200PL do adaptera MN357 (są odpowiednie otwory).
    Pozdrawiam J.Piwowarczyk
    D810 N20-35/2,8 AF-D; N24/2,8 Ais; N50/1,4 AiS; N60/2,8 AF micro; SB-800

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •