Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Sigma 17-50 F2.8 EX HSM OS - problem?

    Cześć!

    Właśnie nabyłem taką Sigmę do Nikona D7000 i mam z nią mały kłopot. Ustawia ostrość w punkcie, wszystko jest pod tym względem ok. Natomiast zanim trafi w punkt wykonuje sporo małych kroczków przód/tył. Obiektyw wysłałem do serwisu, odesłali mi go z adnotacją, że "naprawiono GMR sensor". Problem w tym, że autofokus dalej działa podobnie, jak i przed naprawą. Czy posiadacze tych obiektywów też tak mają? Mogę prosić o informacje?

    Mam też Sigmą 70-200 F2.8 HSM i ona działa o wiele pewniej, stąd też moje wątpliwości.

    Rozumiem, że serwis nie zakwestionował mojego zgłoszenia, bo coś z tym obiektywem zrobił. Martwi nie, że nie ma jakiejś wyraźnej poprawy. Pewnie odeślę jeszcze raz ale chciałbym jeszcze u Was się podpytać.

    Dzięki i pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    sprzęt Sigmy jest ok, ale polski serwis to raczej kpina
    też myslałem o kupnie tego obiektywu, ale ze wzgledu na polski serwis zrezygnowałem i nie kupie nic sigmy
    |300s|N50 1,4|

  3. #3

    Domyślnie

    Przynieś do nas do SPC ten obiektyw (ul. Żeromskiego 77). Na miejscu porównamy z naszymi szkłami i możemy ew. wysłać do nich jeszcze raz.

  4. #4

    Domyślnie

    Byłem, byłem i sprawdzaliśmy. Nie działał dobrze jeszcze przed pierwszym wysłaniem - teraz zareagował sklep od którego kupowałem (Foto-Net) i w poniedziałek odsyłam nie do serwisu, a do nich. Mają się tym zająć - mam nadzieję, że dobrze.

    Przy okazji - po powrocie z serwisu sprawdziłem również celność i wychodzi na to, że nie trafia w punkt. I to nie chodzi o front/back fokus, bo raz trafia za, raz przed, czasami nawet we właściwe miejsce...
    Pozdrawiam, Pudens.
    D7000 | Sigma 17-50 mm f/2.8 HSM OS| Sigma 70-200 mm f/2.8 HSM | SB-600

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pudens Zobacz posta
    [...] wychodzi na to, że nie trafia w punkt. I to nie chodzi o front/back fokus, bo raz trafia za, raz przed, czasami nawet we właściwe miejsce...
    a może to nie kwestia szkła tylko puszki? AF w wielu egzemplarzach D7000 mniej lub bardziej okazjonalnie świruje, np. dając raz BF raz FF. Sprawdź sobie ten temat, nieomal nie ma strony żeby tego nie wałkowano:
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=176224
    x100s

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LordYoghurt Zobacz posta
    a może to nie kwestia szkła tylko puszki? AF w wielu egzemplarzach D7000 mniej lub bardziej okazjonalnie świruje, np. dając raz BF raz FF. Sprawdź sobie ten temat, nieomal nie ma strony żeby tego nie wałkowano:
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=176224
    Tak, czytałem te megawątki. Ale tutaj sytuacja jest taka, że sprawdzałem na 3 nikkorach, na dwóch innych sigmach i tylko z tym jednym obiektywem jest problem. Więc to nie to. Chyba.
    Pozdrawiam, Pudens.
    D7000 | Sigma 17-50 mm f/2.8 HSM OS| Sigma 70-200 mm f/2.8 HSM | SB-600

  7. #7

    Domyślnie

    Jakby kogoś interesowało, to sklep Foto-Net w którym kupiłem obiektywy wymienił mi na nowy egzemplarz i teraz działa normalnie. Więc jestem zadowolony i szczęśliwy, że dało się jednak załatwić sprawę jak trzeba.
    Pozdrawiam, Pudens.
    D7000 | Sigma 17-50 mm f/2.8 HSM OS| Sigma 70-200 mm f/2.8 HSM | SB-600

  8. #8

    Domyślnie

    tak, serwis sigmy olewa wszystko
    chciałem kupić sprzęt za 3000 zł, a oni mi mówią że bedą mi trzymać sprzęt ze 2 tygodnie bo takie terminy,że duzo pracy. Moge przecież odliczyć i przyjechać za dwa tygodnie żeby mi na miejscu zrobili, a oni mówia, że NIE ma mowy. No to nie kupie bo wszystkie mają FF i to spory. Nie chcą sprzedać. Dziwne.
    |300s|N50 1,4|

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •