Close

Strona 9 z 12 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 114
  1. #81

    Domyślnie

    @tomasz79 Na tym filmiku coś nie do końca to działa tak jak ma działać
    Ostatnio edytowane przez madebyzosiek ; 10-06-2020 o 13:50

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    @tomasz79 Na tym filmiku coś nie do końca to działa tak jak ma działać
    Gość wysłał mi na email jak dokładnie trzeba to ustawić. Pisał że to są czyste chipy a na allegro są już zaprogramowane tylko dwa lub trzy
    razy drożej. Napiszę jak go zamontuję i opiszę co i jak.

  3. #83

    Domyślnie

    Ze swojej strony sigmy 10-20 f/3.5 nie polecam, chyba że tylko mój egzemplarz (nawet po mocnym przymknięciu) mydli na brzegach niemiłosiernie. Wolę już robić krajobrazy sigmą 18-35 f/1.8 art i sklejać w LR jedno zdjęcie z dwóch jeśli brakuje mi szerokości (LR radzi sobie z tym super) - ten obiektyw polecam, bo jest sztos!

  4. #84

    Domyślnie

    a co polecacie do makro? Na razie czekam na ten dandelion do panagora ale przydał by się też jakiś af-s

  5. #85

    Domyślnie

    Hejo! Mam pytanie potrzebowałbym coś taniego do makro, na ten moment na setke mnie nie stać więc może ktoś by pomógł mi pokombinować z czymś tańszym. Mam takie propozycje, usłyszałem że nikkor AF 28-105 ma skalę odwzorowania 1:2 czy jak dołożyłbym do niego pierścienie to miałby 1:1?
    A może kupić nikkora Af-S 50mm F1/8 i do niego pierścienie, zależało by mi na skali 1:1. Ile chce wydać? 500zl na sam obiektyw maksymalnie

    A i musi być z AF

    Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

  6. #86
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Zdecydowanie 50/1.8 plus pierścienie.
    Zooma kiepskiej klasy sobie odpuść.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #87

    Domyślnie

    Miałem 3,5-4,5/28-105 AF i uważam go za całkiem przyzwoity obiektyw i dobrą alternatywę
    dla znacznie droższych konstrukcji, ale ta "przyzwoitość" nie dotyczy zakresu macro.
    Skala 1:2 jest bardzo słaba. Duża dystorsja, bardzo słaba ostrość poza środkiem
    i duża krzywizna pola. Zapewne przy skali 1:1 będzie gorzej. Odradzam jeśli
    chodzi o macro.

  8. #88

    Domyślnie

    A Panowie mam takie pytanie a opłaca się iść w nikkor micro 40mm bo mam możliwość kupna w dobrej cenie ale musze szybko się zdecydować nie chce też nic na siłę kupować, będę żałował jak nie kupię? bo widzę że jest ich mniej. Duża różnica będzie między 50mm 1.8 + pierścienie a tym mikro?

    Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

  9. #89

    Domyślnie

    Ja nabyłem w bardzo dobrej cenie 60 2.8 Nikkora i 150 2,8 sigmę którą ciężko upolować
    . Jestem mega zadowolony
    Księżak

    D3s Nikkor 50/1.4, 24-70/2.8, 200 2.0 VR sabinka 900

  10. #90
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Adriano95 Zobacz posta
    A Panowie mam takie pytanie a opłaca się iść w nikkor micro 40mm bo mam możliwość kupna w dobrej cenie ale musze szybko się zdecydować nie chce też nic na siłę kupować, będę żałował jak nie kupię? bo widzę że jest ich mniej. Duża różnica będzie między 50mm 1.8 + pierścienie a tym mikro?
    Miałem i do ogólnego zastosowania słabo, do makro ok tylko odwzorowanie 1:1 wymaga praktycznie przystawienia przedmiotu do obiektywu.
    Ja wtedy wybrałem najtańszego tamrona 90mm f/2.8 bo juz przechodziłem na pełną klatkę, a 40mm micro to DX.

Strona 9 z 12 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •