Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 114

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #9

    Domyślnie

    Obiektywy standardowe:
    Nikkor 18-70 (kit) Plastikowy dodatek do DSLR...potrafi naprawde zaskoczyć. To całkiem dobre szkło do cyfraka. Do analoga nie nadaje się. Polecam

    Nikkor 28-105 f3.5-4.5D Solidny kawał szkła zarówno pod względem budowy jak i optyki. Doskonały do DSLR i analoga. Jedna wada...kręci mordką:-/

    Nikkor 50 f1.8 O tym szkle powiedziano już chyba wszystko. Doskonałe do analoga i DSLR. Niektórym nie odpowiada jego bookeh...generalnie wart swojej ceny. Polecam

    Teleobiektywy:
    Nikkor 70-210 f4-5.6D Wart każdych pieniędzy...w granicach rozsądku oczywiście. Bije na głowe plastikowe 70-300 obydwie wersje zarówno z analogiem jak i cyfrą. Troche wolny AF i zoom typu pompka ale i tak to jeden z lepszych o ile nie najlepszy zoom amatorski nikona.

    Nikkor 75-300 f4.5-5.6 IMO czołg. Cięzki, solidny, optycznie równie dobry co 70-210 f4-5.6 ale duuużo wolniejszy AF. Przymknięty do f8 daje super rezultaty. Kompletnie nie nadaje się do użytku na długim końcu..no chyba że przymknięty do f18

    Nikkor 80-200 f2.8DED wersja dwupierścieniowa. Mój faworyt. W miare szybki AF, świetna optyka. Po przejściach z " pompkami" i ich typowym problemem BF/FF z DSLR wersja dwupierścieniowa miło mnie rozczarowała. Polecam do DSLRa jak i analoga.

    Obiektywy szerokie:
    Nikkor 20 f2.8D Super szkiełko do analoga. Mocno przereklamowane jeżeli chodzi o współprace z DSLR (D70s,D100,D200)

    Nikkor 35 f2D Podobna sytuacja jak w/w stałka. Z analogiem super z DSLR nieco lepiej niż 20stka, ale też bez szaleństwa...

    Obiektywy portretowe:
    Nikkor 85 f1.8D W dużym skrócie; podepniesz go raz do swojego body i już go nie oddasz. Mój faworyt jeżeli chodzi o portrety. Miałem okazje używać 85 f1.4. f1.8 w zupełności wystarcza zarówno do pracy amatorskiej jak i pro.
    Ostatnio edytowane przez ALF ; 11-03-2007 o 18:35
    Analog&DSLR...w tej kolejności...
    GG 1976878

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •