Close

Strona 7 z 12 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 114
  1. #61
    Oszczędny w słowach Awatar Ramzees
    Dołączył
    06 2015
    Miasto
    Górny Śląsk
    Posty
    37

    Domyślnie

    Witam wszystkich serdecznie.

    Posiadam Nikona D5200 z kitem 18-105. Po kilku sezonach użytkowania czuję,że te szkło mi już nie wystarcza. Jestem niemal zdecydowany na Sigmę 17-55 2.8 ale zacząłem czytać min tutaj,że to szkło w porównaniu do mojego kita nie robi dużej różnice. Bardziej jednak powstrzymuje mnie ta sprawa z kalibracją. Czy faktycznie występuje ten problem i jest to nieuniknione? Nie mam zamiaru wysyłać gdzieś sprzętu i dodatkowo za to płacić...Mój budżet to max 2000tyś zł., i chyba w tej cenie nic lepszego nie znajdę? Specjalizuje się głównie w takiej fotografii https://www.flickr.com/photos/159600079@N02/

    Dziękuję za pomoc

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ramzees Zobacz posta
    . Jestem niemal zdecydowany na Sigmę 17-55 2.8 ale zacząłem czytać min tutaj,że to szkło w porównaniu do mojego kita nie robi dużej różnice.
    Gdzie takie bzdety wyczytałeś?
    I piszę to jako były użyszkodnik 18-105.
    PS. Sigma ma 50 na długim końcu.
    Cytat Zamieszczone przez Ramzees Zobacz posta
    Bardziej jednak powstrzymuje mnie ta sprawa z kalibracją. Czy faktycznie występuje ten problem i jest to nieuniknione?
    Może, ale nie musi. Przy kupnie nowej, koszt ewentualnej kalibracji to jakieś 30 zeta... Za wysyłkę w jedną stronę.

    Cytat Zamieszczone przez Ramzees Zobacz posta
    Mój budżet to max 2000tyś zł., i chyba w tej cenie nic lepszego nie znajdę?
    Masz 2 miliony zł i pytasz co kupić? Wszystko, co Ci pasuje.
    Cytat Zamieszczone przez Ramzees Zobacz posta
    Specjalizuje się głównie w takiej fotografii https://www.flickr.com/photos/159600079@N02/

    Dziękuję za pomoc
    I do tego 18-105 nie wystarczy, ponieważ... ?
    Statyw masz?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #63

    Domyślnie

    Zrób statystykę używanych ogniskowych.
    Z tego co widzę to głównie 18mm.
    Może potrzebujesz czegoś szerszego?
    np. https://www.optyczne.pl/porownaj.php...1442&add3=1080 -dodałem Samyanga
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 20-10-2019 o 19:31

  4. #64

    Domyślnie

    @Ramzees
    Kup sobie Tokinę 11-16/2.8 lub Sigmę 10-20/3.5. Moim zdaniem to lepszy wybór do zdjęć, które pokazałeś. Niebo i pioruny robione na 10-12 mm wyglądają bardziej "dramatycznie" i zwyczajnie więcej można pokazać.

    Ps. Do tych zdjęć kalibracja S17-50/2.8? Nie wiem jak wadliwy musiałby być ten obiektyw, żebyś to w ogóle zauważył, to jest nierealne.

  5. #65
    Oszczędny w słowach Awatar Ramzees
    Dołączył
    06 2015
    Miasto
    Górny Śląsk
    Posty
    37

    Domyślnie

    Dobra, kilka błędów zrobiłem
    Chodziło o Sigmę 17-50 oczywiście a wyczytałem min na naszej stronie i na konkurencyjnych,że te kitowe moje szkło jest dobre i zakładając Sigmę nie zauważę dużej różnicy.

    Budżet to oczywiście 2.000zł.

    Gdybym nie miał statywu, to bym większości tych zdjęć nie zrobił albo byłyby rozmazane

    W sumie nie wiem czego mi do końca brakuje ale chyba najbardziej światła. Nidy nie testowałem innego obiektywu więc nie mam porównania. Najbardziej mnie denerwuje,że przy zachmurzonym niebie te szkło maluje wszystko na blado nie ważne na jakich ustawieniach. Chciałbym iść do przodu stąd myślenie nad innym obiektywem.

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ramzees Zobacz posta
    Najbardziej mnie denerwuje,że przy zachmurzonym niebie te szkło maluje wszystko na blado nie ważne na jakich ustawieniach. Chciałbym iść do przodu stąd myślenie nad innym obiektywem.
    Hm, robisz w RAWkach?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #67
    Oszczędny w słowach Awatar Ramzees
    Dołączył
    06 2015
    Miasto
    Górny Śląsk
    Posty
    37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    @Ramzees
    Kup sobie Tokinę 11-16/2.8 lub Sigmę 10-20/3.5. Moim zdaniem to lepszy wybór do zdjęć, które pokazałeś. Niebo i pioruny robione na 10-12 mm wyglądają bardziej "dramatycznie" i zwyczajnie więcej można pokazać.

    Ps. Do tych zdjęć kalibracja S17-50/2.8? Nie wiem jak wadliwy musiałby być ten obiektyw, żebyś to w ogóle zauważył, to jest nierealne.
    Staram się wszystko robić perfekcyjnie. Z czasem aż za bardzo, jednak nie jestem w stanie sobie tego zobrazować o co chodzi dokładnie z tym,że potrzebna jest kalibracja,ponieważ obiektyw "źle ostrzy". Nie chciałbym się po prostu w nocy z tym męczyć. Z reguły i tak ustawiam nieskończoność a poza tym aparat mi służy tylko wakacyjnie.

  8. #68

    Domyślnie

    Gdybym nie miał statywu, to bym większości tych zdjęć nie zrobił albo byłyby rozmazane
    To oczywiste, jak utrzymać inaczej 15s?

    W sumie nie wiem czego mi do końca brakuje ale chyba najbardziej światła.
    Na zdjęciach widzę, że przymykasz do f7.1, generalnie ekspozycję masz trochę dziwną jak dla mnie, ISO lepiej trzymać bliżej 100 i otwierać bardziej przysłonę.

    S17-50 jest ostra i kontrastowa, ale to samo osiągniesz obróbką dobrze naświetlonego zdjęcia.

  9. #69
    Oszczędny w słowach Awatar Ramzees
    Dołączył
    06 2015
    Miasto
    Górny Śląsk
    Posty
    37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Hm, robisz w RAWkach?
    Tak,wszystko w RAWAch, które po odpaleniu w LR wyglądają jakbym je ktoś wykastrował z kolorów ale to raczej normalne (surowe foto). Mimo wszystko wydaje mi się,że coś jest nie tak (nocne fotografie). Zdjęcia typowo wakacyjne lepiej wyglądają .

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ramzees Zobacz posta
    Tak,wszystko w RAWAch, które po odpaleniu w LR wyglądają jakbym je ktoś wykastrował z kolorów ale to raczej normalne (surowe foto). Mimo wszystko wydaje mi się,że coś jest nie tak (nocne fotografie). Zdjęcia typowo wakacyjne lepiej wyglądają .
    LR nie czyta ustawień z puszki. Dostajesz podgląd na standardowych ustawieniach od Adobe.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

Strona 7 z 12 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •