Close

Strona 10 z 12 PierwszyPierwszy ... 89101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 114
  1. #91

    Domyślnie

    A da radę uzyskać skalę odwzorowania 1:1 na takim szkiełku 50mm + pierścienie makro lub raynox 250? Bo właśnie myślę nad jakimś makro tylko że mam tak 500-600zl co będzie najlepsze, macie jakiś pomysł?

    A może do kita dokupić raynoxa 250 bo czytam że on najlepiej działa z tele a nie ze stałkami takimi jak 50mm. Kurde no nie mam pomyslu.

    Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Adriano95 ; 25-03-2021 o 23:06

  2. #92
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie chcesz się bawić w odwracanie manualnych obiektywów itp ?
    Można np jakiś lepszy M42 28mm f/2.8 kupić, do tego pierścień odwrotnego mocowania i już.

  3. #93

    Domyślnie

    @koesh
    A podstawowy obiektyw musi być tele czy staloogniskowy, czy może być kitowy? Jak to wygląda w przypadku odwracania manuali? A jak wygląda sprawa AF ? Normalnie działa? bo zależy mi na tym

    Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

  4. #94

    Domyślnie

    Kurcze z tego co widzę to w tym przypadku obiekt musi być bardzo nie ruchomy a ja będę robil te makro z ręki, nie wiem czy właśnie w takim przypadku też zda egzamin?

    Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

  5. #95
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Z ręki makro z pierścieniami itd odpuść sobie i tym bardziej odwrotne mocowanie, wiesz jaka jest głębia ostrości przy odwzorowaniu nawet 1:1 ? Warto to sprawdzić, jeśli z ręki to AF przydałby się, 40mm micro żeby miało odwzorowanie właśnie 1:1 to chyba coś koło 10cm od obiektywu.
    Obiektyw makro coś koło 90mm przydałoby się.

  6. #96

    Domyślnie

    A czemu micro 40mm do ogólnego zastosowania nie podobał Ci się?

    A cosina/promaster/vivitar 100mm f3.5?


    A co do pierścieni to nawet jak masz obiektyw z AF' em to z ręki nie zrobisz ?

    Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Adriano95 ; 26-03-2021 o 00:00

  7. #97
    Oszczędny w słowach Awatar Ramzees
    Dołączył
    06 2015
    Miasto
    Górny Śląsk
    Posty
    37

    Domyślnie

    Cześć wszystkim,
    Panowie mam budżet około 4tysiace złotych na nowe szkło do mojego D5200

    Wybieram między:

    1 SIGMA A 18-35mm F1.8
    2.SAMYANG 14 mm f/2.8 AF
    3. Używany Nikkor 14-24 mm f/2.8 Niestety 7tysiecy, to póki co śpiew przyszłości jak będzie x fala covida

    Co radzicie-mam dylemat. Interesuje się fotografią krajobrazową,miejską i wiadomo również jakieś rodzinne zdjęcia. Tak wyglądają moje przykładowe zdjęcia robione kitem 18-105
    https://www.instagram.com/przemek_rodzik/ Chciałbym coś jaśniejszego przede wszystkim i na lata. Pewnie będzie mi brakować ogniskowej,ale coś za coś.

    Z góry dziękuję za każdą sugestię

    Pozdrawiam i miłego dnia

  8. #98

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ramzees Zobacz posta

    2.SAMYANG 14 mm f/2.8 AF
    3. Używany Nikkor 14-24 mm f/2.8 Niestety 7tysiecy, to póki co śpiew przyszłości jak będzie x fala covida
    Dlaczego myślisz o pełnoklatkowych UWA do cropa? Planujesz przesiadkę?
    Bo jak nie, to:
    Tokina 11-16 DX II (to II ważne, pierwsza wersja nie ma silniczka AF) + Sigma 17-50. Oba f/2.8. Z oboma zmieścisz się w 4k i jeszcze na chipsy czy ciastka zostanie. Dużo chipsów czy ciastek.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  9. #99

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Adriano95 Zobacz posta
    A Panowie mam takie pytanie a opłaca się iść w nikkor micro 40mm bo mam możliwość kupna w dobrej cenie ale musze szybko się zdecydować nie chce też nic na siłę kupować, będę żałował jak nie kupię? bo widzę że jest ich mniej. Duża różnica będzie między 50mm 1.8 + pierścienie a tym mikro?

    Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
    Zależy co chcesz fotografować - do kwiatków OK, ale do owadów będzie raczej za krótki dystans od przedniej soczewki. To odpowiednik ca 60 mm dla pełnej klatki. Jak owady, to lepiej brać 60 mm micro, a jeszcze lepiej coś w granicach 90-105 mm, np. tego Tamrona lub Sigmę 105. Też można znaleźć w dobrej cenie.

  10. #100
    Oszczędny w słowach Awatar Ramzees
    Dołączył
    06 2015
    Miasto
    Górny Śląsk
    Posty
    37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Dlaczego myślisz o pełnoklatkowych UWA do cropa? Planujesz przesiadkę?
    Bo jak nie, to:
    Tokina 11-16 DX II (to II ważne, pierwsza wersja nie ma silniczka AF) + Sigma 17-50. Oba f/2.8. Z oboma zmieścisz się w 4k i jeszcze na chipsy czy ciastka zostanie. Dużo chipsów czy ciastek.
    W sumie to nie wiedziałem nawet,czyli wyszedł brak mojej wiedzy.

    Jestem niemal przekonany do Sigmy 18-35 F1.8, ale trochę mam teraz zagwozdkę. Z tego co czytałem, to świetny obiektyw,a szukam takiego już na lata. Dlaczego Twoim zdaniem powinienem zakupić te dwa, zamiast tego jednej Sigmy? Kiedyś czytałem o Sigmie 17-50,ale dużo osób mi odradziło ze względu na małą różnice z kitem i proponowało dozbierać do czegoś lepszego. Tak też właśnie zrobiłem. Teraz nadszedł ten moment i znowu dylematy.

Strona 10 z 12 PierwszyPierwszy ... 89101112 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •