Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Nikkor AF 24mm 2,8 vs. 28mm 2,8

    jak w temacie które z tych szkieł jest lepsze optycznie? które lepiej nabyć?

    no i jak mają się one do 50mm 1,8? tzn chodzi mi o to czy 2,8 na 24mm czy 28mm jest porównywalne z 2,8 z 50mm

  2. #2

    Domyślnie

    Druga część pytania jest, delikatnie mówiąc, nieprzemyslana. Jakim cudem te dwa szkiełka otwarte na maksa mogą być porównywalne z 50, która jest przymknięta o 1,33 działki. Przecież to praktycznie nie jest mozliwe. No chyba, że chodzi Ci o coś innego, tylko źle zapytałeś.
    Jacek

  3. #3
    Zbanowany
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Pogranicze
    Posty
    1 402

    Domyślnie

    Zdecydowanie lepszy optycznie jest nikkor 24/2.8. Do tego nieco szerszy. Oczywiście piszę o wersjach AF.

    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    no dobra z tym porównaniem z 50 2,8 trochę przegiąłem bardziej mi chodzi o pełna dziurę z 50 czyli 1,8 czy ostrość z 24 albo 28 na pełnych dziurach jest porównywalna

    PS. czyli bardziej skupić się na 24mm (tak mowa o AF)

  5. #5
    Zbanowany
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Pogranicze
    Posty
    1 402

    Domyślnie

    Między 24 a 50 jest spora różnica w ogniskowej. Jeśli potrzebujesz coś szerszego, to zdecydowanie polecam 24. O nikkorze 28/2.8 AF proponuję zapomnieć.

    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Swego czasu chcialem zakupic jedną ze stałek Nikona (20mm, 24mm lub 28mm) znalazlem na temat tych szkieł sporo informacji i wyszło ze jeśli chodzi o ostrosc to najlepszy jest ...28mm. Generalnie nie kupiłem wtedy nic (zdecydowałem się na zooma...) ale ostatnio miałem przez jakies 2 tygodnie Nikona 28mm (bez D) i muszę powiedzieć ze jakość obrazu (D70) na 2,8 była więcej niż dobra. Zatem sądzę ze to jest dosyć dobre szkło zwłaszcza że po cropie daje ciekawą ogniskową 42mm zbliżoną do standardu.
    Tu wykresy szkiełek 24mm i 28mm
    http://www.photozone.de/8Reviews/len...4_28/index.htm
    http://www.photozone.de/8Reviews/len...8_28/index.htm

  7. #7

    Domyślnie

    Z 24/2.8 jestem bardzo zadowolony. Zdecydowanie bardziej użyteczny "standard" niż 50/1.8
    Galeria wspinaczkowa
    Sony A5100 | SEL1650 | Kiedyś: Nikon FX | N24/2.8 | N85/1.8D

  8. #8

    Domyślnie

    Podpisuję się pod kolegą wyżej. Nareszcie coś szerszego niż 50mm

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •