Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar grubydzordz
    Dołączył
    04 2011
    Miasto
    Weymouth UK DT35PS
    Posty
    12

    Domyślnie Lightroom 3.4 i ACDsee Photo Manager 12 PROBLEM.

    Mam problem z tymi dwoma programami chodzi oto że kiedy przegladam zdjęcie w ACDsee jest ok natomiasat Lightroom pokazuje iż te same zdjęcie jest prześwietlone, lub odwrotnie zdjęcie ciemne w Lightroom a dobrze doświetlone w ACDsee. Zdjęcia robione w RAWie nie wiem jak z JPEG bo nie używam. Pomóżcie bo nie wiem oco chodzi i czym sie sugerować.

  2. #2
    Oszczędny w słowach Awatar grubydzordz
    Dołączył
    04 2011
    Miasto
    Weymouth UK DT35PS
    Posty
    12

    Domyślnie

    aaaaa dzieki za pomoc............

  3. #3

    Domyślnie

    Ogladanie nefa programem, ktory nie interpretuje zrzutu matrycy sprowadza sie zwykle do ogladania jpega pogladowego, zaszywanego w tym nefie przez aparat. Acdsee i LR wyswietlaja po prostu co innego.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  4. #4
    Oszczędny w słowach Awatar grubydzordz
    Dołączył
    04 2011
    Miasto
    Weymouth UK DT35PS
    Posty
    12

    Domyślnie

    hmmm czyli LR pokazuje NEF'a a ACDsee JPEG'a ??

  5. #5

    Domyślnie

    najprawdopodobniej tak
    mysle ze soft nikona byy pokazywal to co acd
    bp on czyta ustawienia puszki (czyli wyswietla na wstepie tak jak widziales zdjecie po zrobieniu) czego LR nie robi

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grubydzordz Zobacz posta
    hmmm czyli LR pokazuje NEF'a a ACDsee JPEG'a ??
    Nef (a dokładnie zawarty w nim zrzut matrycy) jest mało atrakcyjny wizualnie, gdyby interpretować go jako bitmapę wyglądałby (dla bayerowskich matryc) mniej więcej tak


    "Przeglądarka" nefów ma dwie możliwości: wyświetlić zanurzonego przez aparat w pliku nef jpga z interpretacją danych z matrycy wykonaną przez aparat lub (jeżeli wyposażona jest w mechanizm interpretacji czyli faktycznie - jest "wołarką") zinterpretować go po swojemu.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  7. #7
    Oszczędny w słowach Awatar grubydzordz
    Dołączył
    04 2011
    Miasto
    Weymouth UK DT35PS
    Posty
    12

    Domyślnie

    Ciekawy temat, poczytam więcej, Dzięki za pomoc.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •