Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32
  1. #1

    Domyślnie Z Canona na Nikona

    Witam. Fotografuję od około 15 lat - zawsze Canonem. Nikona trzymałem w łapkach (chyba d60) przez kilka minut.
    Obecnie posiadam dwa body (CROP i FF) oraz szklarnię w ilości około 8 obiektywów, dwie lampy systemowe i takie tam.
    Fotografuje głównie widoczki, portrety, ptaszki oraz śluby. No i z tego ostatniego zawodowego zajęcia (śluby ) chcę/muszę zrezygnować co pociągnie za sobą sprzedaż Canona 5D MkII. Wpadło mi do głowy że może by pójść dalej i wyprzedać cały system C.
    Więc tu się rodzi pytanie - jakie body pod CROP'a i jakie szkiełka by zaspokoić się w kwestii widoczków, ptaszków i okazjonalnych portretów. Kasa jaką mogę przeznaczyć na ten cel to 10-12 tyś przy czym raczej wolę kupić sprzęt używany i w przypadku body jakieś słabsze by większość funduszy przeznaczyć na obiektywy. w Canonie najdłuższy obiektyw jaki posiadam to 400/5.6, najkrótszy 15-30 Sigma.
    A - dodam że w systemie Nikona jestem zielony.

  2. #2

    Domyślnie

    Bez sensu - sprzedaj piątkę i kup sobie lepszy canonowski crop np 7d - po kij sprzedawać cały canonowski syf i w to miejsce kupować nikonowski syf?
    mój chory blog

  3. #3

    Domyślnie

    pomysl bez sensu
    na takiej wyprzedazy/kupnie zawsze sie traci (finansowo)
    zrob tak jak radzi tomitom

  4. #4

    Domyślnie

    3-ci co gada tak samo
    D3S / D700 / 14-24 2,8 / 24-70 2,8 / 70-200 2,8 / 35 1,4 / 85 1,4 / SB-800 / SB-900 / NEC PA 271W / i inne takie....

  5. #5

    Domyślnie

    4-ty popierający przedmówców.
    Na zdrowie!!! Dawaj mi tu na FEJS
    Gram w Totolotka i nie zawaham się wygrać!!!

  6. #6

    Domyślnie

    A ja bym w ogóle nie sprzedawał 5-tki. Do widoczków będzie super, do portretu też, a do ptaszków to se sam "kropniesz" . Co najwyżej zrobiłbym przegląd szklarni i posprzedawał to co uznasz za zbędne.
    A jak już się uprzesz na sprzedaż to też pozostałbym przy C 7d

  7. #7

    Domyślnie

    Jeszcze raz ja
    Całkiem nie na tema. Dlatego nie linczujcie. To takie moje przemyślenie co by było gdybym...nie zarabiał na fotografii to bym z chęcią kupił Sony A850/900.
    mój chory blog

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2011
    Miasto
    Strzelce Opolskie
    Posty
    123

    Domyślnie

    Raczej nie widzę sensu robienia jakichś zmian chyba, że dla samej zmiany jako takiej. Masz sprzęt o jakim nie jeden z nas marzy. Piszesz, że w canonie masz jeszcze body niepełno klatkowe. Jaki to jest model?
    Napisz jeszcze jakie masz pozostałe szkła.

  9. #9

    Domyślnie

    po co sprzedawać tak wspaniałą puszkę jak C5DmkII?

  10. #10

    Domyślnie

    Dlaczemu? Bo to puszka tylko do ślubuff!
    mój chory blog

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •