Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Uczę się , porady mile widziane :)

    Oto zdjęcie , zrobiłem je przedwczoraj nieopodal domu . czy idę w dobrym kierunku ?
    Zdjecie z ręki , bez filtra , lączone ...



    Uploaded with ImageShack.us
    "GŁASKANIEM NIC SIĘ NIE NAUCZĘ - pokrytykuj mnie nieco"
    ~ JA

  2. #2

    Domyślnie Uczę się , porady mile widziane :)

    Idziesz w dobrym kierunku, a jeszcze lepszym kierunkiem był by statyw. Zacznij od najtanszego, jeżeli nie mozesz sobie pozwolić na cos z wyższej pułki( solidnego). Co do samego kadru to rożne są podejścia do elektryki w zdjeciach. Ja osobiscie preferuje "czystość" natury.

  3. #3

    Domyślnie

    ogólnie zdjęcie jest dość przyjemne...ale, wykadrowałbym tak żeby nie było widać z prawej strony tego kawałka drogi? albo robiąc zdjęcie ujął całą drogę (dwa pasy w trawie ;p ) dałbym trochę jaśniejszy dół i bawił się kolorami.

    Ale ja jestem tylko amatorem, więc to co napisałem niekoniecznie może być dobrą wskazówka..

  4. #4

    Domyślnie

    Bardzo ładne warunki miałeś!
    Temat ok - nie wszyscy go lubią, ale nie wszystkim można dogodzić. Tak na dobrą sprawę nie ma recepty na kadrowanie.
    Owszem, możesz poczytać o kompozycji i prawami jakimi się rządzi - na pewno przyda Ci się taka wiedza
    Tutaj mz za dużo jest prawej strony, bo droga odciąga wzrok od głównego elementu w centrum kadru. Myślę, że nie zaszkodziłoby trochę więcej przestrzeni nad słupem...
    Staraj się, aby pierwszy plan był ostry... No chyba, że celowo bawisz się GO i zależy Ci na rozmyciu tego czy tamtego planu. Tutaj to się niestety nie sprawdziło.
    Statyw czy to o wschodzie czy o zachodzie - rzecz niezbędna, więc myślę, że warto zainwestować
    Wstawiaj większe zdjęcia (1024px na długim boku przy poziomie i 720px na długim boku przy pionie) - będzie łatwiej ocenić stronę techniczną zdjęcia
    A do tego ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz, a efekty przyjdą same. Oglądaj zdjęcia innych, czytaj o ich błędach, a na pewno sam wiele z tego zyskasz Mówię to z własnego doświadczenia

    Powodzenia!
    www.hubertleszczynski.com
    --------------------------------------
    F_A_C_E_B_O_O_K

  5. #5

    Domyślnie

    dzięki bardzo ! o takie komenty chodziło mam plan kupic sherpe 600 r więc moze bedzie lepiej
    plan pierwszy nie ostry , bo było bardzo ciemno po tej stronjie pagóra , dlatego 2,2 było ...
    "GŁASKANIEM NIC SIĘ NIE NAUCZĘ - pokrytykuj mnie nieco"
    ~ JA

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez patrykolczyk Zobacz posta
    (...) plan pierwszy nie ostry , bo było bardzo ciemno po tej stronjie pagóra , dlatego 2,2 było ...
    Zasadniczo w tradycyjnej fotografii krajobrazowej nie jest to odpowiednia wartość... polecam przedział od f/8 - f/13
    A jeśli warunki oświetleniowe ciężkie, to zawsze można podwyższyć wartość ISO, choć nie wiem jak Twoja puszka radzi sobie z szumami...
    Ale jak wspomniałem wcześniej - statyw jest w takiej sytuacji sprawdziłby się bezapelacyjnie
    www.hubertleszczynski.com
    --------------------------------------
    F_A_C_E_B_O_O_K

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JaroPienza Zobacz posta
    Idziesz w dobrym kierunku, a jeszcze lepszym kierunkiem był by statyw. Zacznij od najtanszego, jeżeli nie mozesz sobie pozwolić na cos z wyższej pułki( solidnego). Co do samego kadru to rożne są podejścia do elektryki w zdjeciach. Ja osobiscie preferuje "czystość" natury.
    Jarku sadze, ze to zdjecie nie powstalo by bez statywu.....

    Cytat Zamieszczone przez patrykolczyk Zobacz posta
    dzięki bardzo ! o takie komenty chodziło mam plan kupic sherpe 600 r więc moze bedzie lepiej
    plan pierwszy nie ostry , bo było bardzo ciemno po tej stronjie pagóra , dlatego 2,2 było ...
    Jest ok, glowy nie urywa, ale calkiem ok jak na start.....jak wspomniano cwicz i jeszcze raz cwicz

  8. #8

    Domyślnie

    Greg77 - to zdjęcie powstało własnie bez statywu
    Będę cwiczył , tym bardziej ze wakacje za pasem
    "GŁASKANIEM NIC SIĘ NIE NAUCZĘ - pokrytykuj mnie nieco"
    ~ JA

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez patrykolczyk Zobacz posta
    Greg77 - to zdjęcie powstało własnie bez statywu
    Heh no tak nie przeczytalem.......no to gratuluje stabilnej reki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •