Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Alicja

  1. #1

    Domyślnie Alicja

    pierwszy raz na forum i poproszę o opinię o tych dwóch portretach.
    1.

    2.

  2. #2

    Domyślnie

    1. Zbyt przekombinowane z obróbką
    2. Kadr i kolory są niezłe ale mina "modelki" jest co najmniej dziwna. Do tego dochodzi ten kosmyk włosów na nosie, który rosprasza widza
    D300+MB-D10| N18-55 | 35/1.8 | 50/1.8 | SY85/1.4 | SB-900 | Flipside 400 | MF 055XPROB | 2x YN 560 | RF-602 | F&V |

  3. #3

    Domyślnie

    Na jedynce modelka wygląda jak przybysz z obcej planety (obróbka tragiczna),dwójka stanowczo za ciemna.

  4. #4

    Domyślnie

    Kiedyś też kombinowałem w takich kolorkach jak jedynka... tyle, że akt. Niezbyt udany eksperyment. Podoba mi się modelka. Kadr zbyt wyciągnięty. Jakieś smoliste czernie pod szyją. Nie wiem co to jest, ale nie wygląda za ciekawie. Natomiast wzrok ciekawy i przy innej obróbce, zdjęcie może znaleźć poklask.
    Dwójka rzeczywiście za ciemna. Jeśli miało być mrocznie, to raczej to kreować światłem należy, jego rozkładem i charakterem, a nie jasnością sceny. Kolory dyskusyjne. Modelka ponownie mi się podoba w swej roli. Włosy rzeczywiście w nieładzie. Prawdopodobnie zdjęcie we właściwym cz/b będzie całkiem niezłe. Ale obróbka powinna być rozważna i podkreślić oczy oraz ładnie tonalnie przedstawić scenę.
    Ogólnie nie jest źle kadrowo i modelkowo. Natomiast obróbka to radosna i chyba nieświadoma, nieukierunkowana twórczość. Na finalny odbiór składa się jednak każdy element.
    Uważaj na niedoświetlanie i czernie - widać, że ten temat też jakoś tu pokutuje chyba. Być może zbyt jasno ustawiony lub po prostu słaby monitor?

  5. #5

    Domyślnie

    no tak, monitor mam rozświetlony na maxa.
    Obróbka to tylko LR. jeszcze coś z nimi pokombinuję.
    wielkie dzięki za opinię!!!!

  6. #6

    Domyślnie

    w innej wersji


  7. #7
    Oszczędny w słowach Awatar wolly10
    Dołączył
    02 2011
    Miasto
    Nowa Sól/Cambridgeshire
    Posty
    57

    Domyślnie

    Moim zdaniem zdecydowanie lepiej, pozdrawiam
    [D300s][MB-D10][N 35 1.8G][N 85 1.8D][N 70-300 VR][3xSB-900]

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    1b jest za różowa. Niestety odcień skóry to temat dość trudny. 2b już zaczyna jakoś wyglądać. Natomiast nie próbuj tu do skutku. Od tego jest dział "W obróbce". Tu staramy się publikować skończone prace, choć rzeczywiście jedna iteracja obróbki się czasem zdarza. Chodzi o to by to autor był świadom co jest dobre, co złe, a nie by za niego wybierał tłum. My staramy się nakierować, ale rzadko prowadzimy za rączkę. Oczekujemy poprawek przy kolejnej sesji i tyle. Jak już opanujesz co i jak - wróć do tych zdjęć i pokaż ponownie - za kilka miesięcy, za rok - już w nowej lepszej wersji. Wówczas ocenimy postępy - chociaż sam je już pewnie zauważysz.

  10. #10

    Domyślnie

    To w "innej wersji" trochę ociepl i powinno być o.k. Za chłodno i za czerwono trochę. 2 w wersji bw ładniej wygląda.
    D700/ S5Pro / N 80-200 f2.8 / N 85 f1.8 / S 8 f3.5 / T28-75 f2.8 / SB 900 / iMac27" / iMac 20" / iPad3

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •