Close

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 44
  1. #31

    Domyślnie

    Skoro wspominamy stare, niekoniecznie dobre czasy to i ja coś dorzucę.
    Swoją przygodę z fotografią zaczynałem takim sprzętem w roku 1975.

    AMI 66 rok 1975

    Troszkę później START 66, oba średni format 60x60 mm, to dopiero był dzisiejszy FX, tylko 12 klatek na filmie, rolka bez kasety, przewijanie na podstawie numerków widocznych na tylnej pokrywie aparatu przez czerwoną szybkę.


    Później VILIA

    Następnie dwa modele SMIENY
    Później były:

    ZENIT ET
    ZENIT 12XP
    ZENIT 122

    I Cyfrowe
    Canon A510, A610, A620, S2 IS, S3 IS, S5 IS
    Nikon D40, D5000, D90
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  2. #32

    Domyślnie

    He, he! Ja zaczynałem w '76 fabrycznie nowym aparatem Zorkij 4K z ob. Industar 50 3,5/50, który dostałem w prezencie od dziadka. Instrukcja była po rosyjsku, którego ledwie zaczynałem się uczyć, a nie miałem wtedy pojęcia o fotografii, nie wiedziałem, co to zatwor i diafragma, i różne ryczagi wzwoda zatwora, knopki, katuszki, itd., i nie mogłem ogarnąć tej Zorki tak jak teraz przedmówcy - Smieny, a nikt z najbliższego otoczenia też nie miał o fotografii pojęcia i nie mógł mi niczego podpowiedzieć. Pierwsze rolki, robione mocno na oślep, były całkowicie nieudane.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  3. #33

    Domyślnie

    Panowie, posiadam na kompie instrukcję do Smiena 8 w formacie Word97.
    Mogę wysłać po prośbie-- pisać na majla:
    kistun{malpa}wp.pl
    Jest ona mojego autorstwa , oparta na rosyjskim oryginale plus dodatki dla lepszego zrozumienia.
    ------------
    podobnie jak jeden z dyskutantów jestem....zaskoczony i przerażony tymi 3-ma poprzednimi stronami tej dyskusji.....ale ......Tusk przeraża mnie bardziej...więc dam se spokój.

  4. #34

    Domyślnie

    Też zaczynałem od Ami 66. Był to prezent na Pierwszą Komunię. Ehhhh.... cudowne, szczenięce lata
    Coś tam, coś tam .... i jeszcze troszkę ....

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    He, he! Ja zaczynałem w '76 fabrycznie nowym aparatem Zorkij 4K z ob. Industar 50 3,5/50, który dostałem w prezencie od dziadka. Instrukcja była po rosyjsku, którego ledwie zaczynałem się uczyć, a nie miałem wtedy pojęcia o fotografii, nie wiedziałem, co to zatwor i diafragma, i różne ryczagi wzwoda zatwora, knopki, katuszki, itd., i nie mogłem ogarnąć tej Zorki tak jak teraz przedmówcy - Smieny, a nikt z najbliższego otoczenia też nie miał o fotografii pojęcia i nie mógł mi niczego podpowiedzieć. Pierwsze rolki, robione mocno na oślep, były całkowicie nieudane.
    No to ja chyba jestem lepszy Zaczynałem w 1963 roku od Druh Synchro. Obudowa i obiektyw, a raczej tubus z ebonitu. Film 6x9, a można było włożyć wkładki do komory zdjęciowej pomniejszające format do 6x6. Czasy były dwa: 1/125 i Bulb. Przysłony też dwie bez oznaczeń cyfrowych tylko obrazki słoneczka i chmurek Do dzisiaj mam fotki z tej puszki i jak je oglądam to jestem dalej dumny, że jako ośmiolatek takie fajne fotki się robiło
    zdjęcia to zatrzymany czas i nasza historia

  6. #36

    Domyślnie

    Też dostałem druha ale już wtedy wiedziałem że to sprzęt nie dla mnie zenit i exa 1a szybko zajęły jego miejsce.
    D700 | F5 | F4 | F3 | F2 | F | FM2n | NIKOMAT FTn | Fuji X100
    AF16/2.8D | AF20-35/2.8D | AF70-180/4.5-5.6D ED Micro | AF80-200/2.8D ED | AF85/1.4D | AF105/2D DC | AF135/2D DC

    MF16/3.5Ai | MF20/4Ai | MF28/2Ai | MF55/1.2Ai | MF105/2.5Ai
    MF 50/1.4S | MF 50/1.4S-C | MF 10.5cm/2.5P | MF 105/2.5P



  7. #37

    Domyślnie Smiena 6

    I jeszcze coś:
    mam przetłumaczoną i poprawioną instrukcję do SMIENA 6 na kompie i się podzielę z ludem pracującym lub bezrobotnym.
    Pisać po prośbie:
    kistun(malpa)wp.pl
    To jest w wordzie97===1,5 MB

  8. #38

    Domyślnie

    ... co byś sobie nie ustawił. to i tak wyjdzie ...przecież to CMEHA

  9. #39

    Domyślnie

    Akurat nieważne czy to Smiena-----sprawa naświetlenia filmu odbija się na kliszy tak samo w Smienie jak i Voigtlanderze.......
    Smiena ma dość tolerancyjny obiektyw co do głębi ostrości, może to trochę pomaga w sytuacji pełnej niewiedzy. Ale prześwietlenie--niestety---będzie , tak jak i niedoświetlenie.
    W Smienie 6 nie ma zwijania powrotnego; to jest okoliczność "obciążająca" co nie co.
    Jest w niej za to ( jak i w wersji 8 ), swoisty automat nastaw ekspozycji według liczb świetlnych. Nim akurat umie się posługiwać 1% użytkowników albo i nie...
    Ostatnio edytowane przez taeda ; 13-02-2014 o 23:06

  10. #40

    Domyślnie

    Smiene uwielbiam Robie do dzis, nawet przyznam sie, ze ostatnio robie praktycznie TYLKO smiena 8m :] Coraz wieksza frajde mam z niej, a z lepszych sprzetow coraz mniejsza.
    Kilka skanow
    https://www.flickr.com/photos/siudym...7649126372392/

    A to moja druga smiena 8m ale same szklo przerobione pod mocowanie canona
    https://www.flickr.com/photos/siudym...7647571861966/

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •