Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 56
  1. #11

    Domyślnie

    digit, ja bym odpuscil, pszczol na kwiatkach jak mrowkow wszedzie wokolo
    ja na przyklad nie stosuje zadnego sprzetu dodatkowego, tylko aparat, szklo plus pierscienie i swiatlo zastane.

  2. #12

    Domyślnie

    MichalR nie masz dwójki małych dzieci Wierz mi jak się uda wygospodarować 5 minut na robienie zdjęć tygodniowo to jest sukces.

  3. #13

    Domyślnie

    Najtańszy monopod = "Autofocus bujany VR"
    Tutaj jest... podpis

  4. #14
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2010
    Miasto
    Warmińsko - Mazurskie
    Posty
    48

    Domyślnie

    polecam facet wie co mówi sam czerpie dużo z jego rad a nawet mam taki zestawik ^^

  5. #15

    Domyślnie

    Używam podobnego zestawu, tylko zamiast 18-55 mojego 18-135, ale takiego zdjęcia jak przy 6 to nie zrobiłem. Wydaje mi się, że jak na te możliwości jest świetne.

  6. #16

    Domyślnie

    Odkopuje temat. Mam mały problem,co prawda dopiero zaczęłam swoją przygodę z makro,ale może udzielicie mi rady co moze być nie tak. Używam Nikona D60+ Helios 44M+ zwykłe pierścienie. Robiąc zdjecia mam strasznie mały "zakres pola" na ,który pada ostrość,tzn.robiąc zdjęcie nie mogę złapać ostrości na większości obiektu tylko dosłowie na kawałeczku a wszystko wkoło jest zamazane. Zapewne coś robię nie tak,ale nie do konca mogę sobie z tym poradzić więc poprosze o radę. Żeby przybliżyć o co mi chodzi wrzucam "zdjęcia" :
    Tu tylko głowa reszta za chiny nie chciała już złapać ostrości a jak złapała to traciła na głowie.
    Tu jak złapałam na oczy w miare to nici z "pyska"? a jak na pysk to nici z oczu...
    Ostatnio edytowane przez Darianna ; 02-10-2011 o 20:39

  7. #17

    Domyślnie

    Dariano - ten efekt nazywa się "głębią ostrości", która przy fotografii makro określana jest mianem "papierowej" czyli bardzo małej...
    Głębia ostrości to obszar, w którym obiekt jest ostry - wszystko poza tym obszarem lub przed nim będzie nieostre...

    Nie będę tutaj opisywał jak to powstaje i skąd się bierze bo nie starczy nam miejsca Proponuję lekturę jakiegoś poradnika w sieci, który wyjaśni co to jest i jak to "się je"
    D7000, N 17-55, N 35, SB, MB-D11, EIZO, EPSON, VELBON, NNJ

  8. #18

    Domyślnie

    Darianna wszystko jest ok. Przy takim powiększeniu głębia ostrości jest niestety malutka. Są dwa sposoby rozwiązania problemu.
    1. Zmniejszyć skalę odwzorowania. Niestety powiększenie będzie mniejsze.
    2. Zrobić kilka zdjęć łapiąc ostrość na innych częściach fotografowanego obiektu i połączyć je.
    Tu masz przykład jak się to robi http://www.youtube.com/watch?v=ifoIMcTHRz0

  9. #19

    Domyślnie

    ->digit
    Jest prostsze rozwiązanie: przymknąć obiektyw
    Nikon D40 -> D90, Nikkormat EL2 + S18-35/1.8 + 35/1.8 + 18-55 II + 80-200 f/4.5 + Orestor 2.8/100 + Series E 100mm f/2.8

  10. #20

    Domyślnie

    No nie wiem czy ok,widziałam zdjecia robione tym samym sprzetem jak mój i było o niebo lepsze,wiem ćwiczenia czynią mistrzem ale myślałam,że coś pominęłam i dlatego jest nie tak. Wydaje mi się,że dzisiejszy efekt jest trochę lepszy:
    http://www.fotoszok.pl/show.php/6447...forum.jpg.html
    Ostatnio edytowane przez Darianna ; 03-10-2011 o 18:38

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •