Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Kabura na lustrzankę

    Pomyślałem sobie, że przydałaby mi się torba "kabura" na lustrzankę. Dobrze żeby zmieścił się w niej aparat typu D90 lub ciut większy z jednym obiektywem (maksymalnie 70-300).
    Znalazłem taką Lowepro http://www.lowepro.com.pl/Products/T...Pro_70_AW.aspx, ale do niej chyba nie wejdzie 70-300, chociaż do tego tele nie jestem aż tak przywiązany
    Może ktoś coś polecić?
    FUJI+NIKON

  2. #2
    Oszczędny w słowach Awatar galka
    Dołączył
    07 2010
    Miasto
    Świętokrzyskie
    Posty
    213

    Domyślnie

    Witaj, ja posiadam takie coś, http://allegro.pl/torba-foto-vanguar...635279181.html, z czystym sumieniem mogę polecić. Na upartego to mieszczę w nim D90+70-300+50mm+lampa w bocznej kieszeni
    D90/N18-105 VR/N70-300 VR/N50

  3. #3

    Domyślnie

    Ja polecam ten wątek http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=174005 i właśnie benro Z30, lub 40. Cena dobra, a kabura świetna. Kupiłem 30-stkę. spokojnie mieści mi się d300s z 18-105 i z osłoną przeciwsłoneczną. Bardzo dobra jakość w zestawie płaszczyk przeciwdeszczowy.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jkowal Zobacz posta
    Pomyślałem sobie, że przydałaby mi się torba "kabura" na lustrzankę. Dobrze żeby zmieścił się w niej aparat typu D90 lub ciut większy z jednym obiektywem (maksymalnie 70-300).
    Znalazłem taką Lowepro http://www.lowepro.com.pl/Products/T...Pro_70_AW.aspx, ale do niej chyba nie wejdzie 70-300, chociaż do tego tele nie jestem aż tak przywiązany
    Może ktoś coś polecić?
    Od lat jestem zwolennikiem "kabur".
    Toploaderów używałem (i nadal używam) kilku m.in. Topload Zoom1, Toploader 65 AW. Obecnie aparat nosze w
    Toploader 75 AW.
    Nie miałem jeszcze przyjemności testować wersji PRO o której piszesz ale to będzie mój kolejny, jeśli kiedyś mi się zużyje ten który mam obecnie.
    Główną różnicą między zwykłym Toploaderem a wersją Pro jest fakt odpinania klapy w bok i możliwość jej tymczasowego zapinania na klamrę. Ułatwia to znacznie "szybkie" korzystanie i nie obciąża tak zamka (który niestety przy częstym zapinaniu i odpinaniu może się wyrobić i zepsuć).
    Oczywiście o tym, że pokrowiec przeciwdeszczowy to genialny dodatek chyba nie muszę pisać. W tej wersji PRO jest dodatkowo odpinany co ułatwia wyciągnięcie aparatu przy nałożonym "kapturku".
    Dla mnie ciekawym patentem są jeszcze szelki, które umożliwiają przypięcie pokrowca na klatkę piersiową. Używam ich głównie w terenie (np. w górach, lesie).

    W wersji 75 wchodzi body z gripem i podpiętym obiektywem N24-70 f2.8 z założonym tulipanem. Nie pamiętam czy 70-300 kiedyś wkładałem do pokrowca ale wydaje mi się, że też powinien wejść.
    D700|D80|MB-D80|N24-70 f2.8|N50 f1.4|N18-70 f3.5-4.5|S10-20 f4-5.6|SB-900|...|

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MatyaS Zobacz posta
    (...)
    W wersji 75 wchodzi body z gripem i podpiętym obiektywem N24-70 f2.8 z założonym tulipanem. Nie pamiętam czy 70-300 kiedyś wkładałem do pokrowca ale wydaje mi się, że też powinien wejść.
    Mam TL75AW - wchodzi N70-300VR z założonym tulipanem.
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  6. #6
    Rozmowny
    Dołączył
    08 2010
    Miasto
    archiwum X
    Posty
    442

    Domyślnie

    Podepne sie pod temat . Szukam kabury typu colt dla D90 z gripem i 18-105 . Dla całego zestawu mam torbę Lowerpro Nova 180 AW ale nie chciałbym jej taszczyć na szybkie wypady. Wymiary aparatu z grubsza to 15.5 x 13,5 x 17-18 cm. Przeglądałem cały ten dział i natrafiałem na kabury albo za małe albo za duże (np na długie zoomy).
    Ostatnio edytowane przez Jasand ; 24-07-2011 o 10:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •