Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Marki k. Warszawy
    Posty
    16

    Domyślnie problem z kartą Sandisk CF Extreme III 8GB (Nikon D300)

    Witam wszystkich serdecznie,

    Potrzebuję porady, co poczynić z kartą wymienioną w tytule tematu. Po włożeniu do Nikona d300 zamiast literki -E- oznaczającej puste miejsce pojawia się... puste miejsce. Wykluczam możliwość skrzywienia styków w aparacie, bo druga moja karta, Kingston CF 4GB, działa jak należy.

    San Diska kupiłem na Allegro. Sprzedający zapewniał, że jest na "1000% sprawna". Używał jej z Sony Alfą.

    Podpiąłem kartę przez czytnik do komputera. Efekt był taki, że przez pewien czas miałem dostęp do plików na niej zawartych, a potem komputer "gubił" ją i trzeba było na nowo ją podłączać. Możliwe, że to przez mój czytnik, który nie jest super znanej firmy (4World), ale problem główny - brak widoczności w aparacie - i tak pozostaje.

    Podpiąłem też tę kartę na Macu. Mogłem usunąć znajdujące się na niej zdjęcia i ukryte pliki Sony Alfa, wydawała się działać poprawnie. Sformatowałem ją potem w Olympusie (tylko jego miałem wtedy pod ręką). Okazało się, że nic to nie pomogło. Kończą mi się pomysły, może ktoś z Forumowiczów będzie wiedział, co dalej robić?

  2. #2

    Domyślnie

    Allegro i Sandisk? hmmm...
    Wykluczyłeś, że trafiłeś na podróbę?
    D750x2|N24-70/2.8|N35/1.8|N50/1.8|N85/1.8|N180/2.8D|SB900,SB910|Lowepro

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Marki k. Warszawy
    Posty
    16

    Domyślnie

    to raczej nie jest podróbka... jest znaczek CE, literki się zgadzają. Czytałem wcześniej artykuł o podróbkach.

    Karta jest tak jak na zdjęciach: http://allegro.pl/sandisk-extreme-ii...624865904.html

  4. #4

    Domyślnie

    A probowales ja formatowac na tym macu?

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Marki k. Warszawy
    Posty
    16

    Domyślnie

    Niestety póki co mac to dla mnie obcy system i nie wiedziałem jak. Dlatego sformatowałem ją w Olympusie. W moim Nikonie nie ma takiej możliwości, bo po włożeniu tej karty opcja formatowania jest nieaktywna.

    Teraz po podłączeniu do komputera w ogóle już jej nie wykrywa...

  6. #6

    Domyślnie

    mode + kosz trzymaj przez 2sek jak zacznie migać for to puść i naciśnij jeszcze raz oba

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Marki k. Warszawy
    Posty
    16

    Domyślnie

    @darkmajin - właśnie spróbowałem, ale nie pojawiło się for. Jedyny efekt jest taki, że teraz przynajmniej po włożeniu tej karty wyświetla się literka -E-
    Drugą kartę sformatowałem Twoim sposobem bez problemów.

    Tutaj zdjęcie tej feralnej - zastanawiam się, czy te dziurki po bokach mogą mieć wpływ na jej odczyt? Ale przecież mac ją wykrywał?
    http://www.mediafire.com/imageview.p...rhnwuv&thumb=4

  8. #8

    Domyślnie

    Na macu przy podlaczonej karcie przez czytnik odpalasz narzedzie dyskowe, po lewej wybierasz dysk ktory cie interesuje, po prawej Wymaz, format woluminu msdos (fat) i nazwe jak tam sobie chcesz i wciskasz wymaz
    Jak wybierzesz ta karte to na dole bedziesz mial wszystkie informacje o niej

  9. #9

    Domyślnie

    lol chyba nieźle wpychałeś tą kartę, wyglada na powyginane piny czytnika ( skoro druga działa to nie w aparacie raczej ? )

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Marki k. Warszawy
    Posty
    16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darkmajin Zobacz posta
    lol chyba nieźle wpychałeś tą kartę, wyglada na powyginane piny czytnika ( skoro druga działa to nie w aparacie raczej ? )
    To nie ja wpychałem, ale ten, od którego ją kupiłem.

    jak się wkłada kartę na odwrót, to tak bywa...

    sprawdzę jeszcze jutro u znajomego, czy działa na jego czytniku - i aparacie. moim nie dowierzam.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •