Close

Strona 9 z 16 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 156
  1. #81

    Domyślnie

    Uwielbiam te bliki za głównym planem, są prześliczne.
    | D90 | N18-55VR / S105-2.8 EX DG / N50-1.8D / DCR250 | SB800 |

  2. #82

    Domyślnie

    MichalR - Twoje zdjęcia bardzo mi się podobają i zmobilizowały mnie do zainwestowania w pierścienie w celu odkurzenia mojej 50-tki Nikkora. Pozwól więc, że zapytam Cię jeszcze o techniczne aspekty fotografowania z pierścieniami. Możesz mi powiedzieć jaka jest odległość pomiędzy przednią soczewką obiektywu (50mm) a fotografowanym obiektem przy odwzorowaniu 1:1. Wszędzie straszą, że w takich sytuacjach trzeba strzelać z kilku centymetrów, a modele występujący na Twoich zdjęciach raczej nie tolerowałyby takiej bliskości. Co więcej, piszesz, że fotografujesz przy świetle zastanym, więc nie możesz zacieniać sprzętem obiektu. Na logikę, jeżeli minimalna odległość ostrzenia mojej 50-tki wynosi 45cm - czyli jakieś 35cm od obiektywu, to po założeniu 50mm pierścieni będzie to ok. 30cm od obiektywu. Powiedz mi proszę czy moje rozumowanie jest prawidłowe.
    Interesuje mnie jeszcze czy używasz pierścieni ze stykami czy manualnych i czy po założeniu 50mm pierścieni pojawi się jakaś wyraźna winieta?

    Pozdrawiam

  3. #83

    Domyślnie

    Woo, nie prowadzilem obliczen o ktore pytasz Moge powiedziec tylko ze faktycznie trzeba podejsc do owada na kilka do kilkunastu centymetrow, w zaleznosci od wielkosci modela, przy czym w pewnych godzinach, czyli obecnie miedzy 5.30 a 8.00 rano badz po 19.00 wieczorem nie jest to zbyt trudne. Wszystkie zdjecia sa robione w zastanym, kiedys robilem 'ze sloncem', majac modele oswietlone zza plecow - przy dobrym ustawieniu nie zaslania sie cieniem. Teraz, odkad doswietlam blenda robie pod slonce, odbijajac swiatlo sloneczne tak zeby oswietlic zacieniona strone modela. Co do winiety - ostatnio mialem z tym problem przy Raynoxie, okazalo sie jednak ze to byla zasluga filtra ktory mialem dodatkowo na obiektywie - zdjalem filtr - winiety brak. Przy pierscieniach zalozonych na 50mm nigdy nie mialem winietowania. Mam nadzieje ze te informacje troche Ci pomoga.

    Skakuna jeszcze doloze: Industar 61L+komplet pierscieni+Raynox, swiatlo zastane, bez doswietlania, f8, 1/8s:

    80.

    81.

  4. #84

    Domyślnie

    Podobają mi się w szczególności podwójne motylki .
    Ale wszystkie fotki są znakomite .
    Pozdrawiam: Artur | www.foto-karbulot.com | www.borg.website.pl
    Nikon D90 | MB-D80 | N 16-85 | N 70-300 | N 35 | T 90 | SB-700 | 055XPROB

  5. #85

    Domyślnie

    to jeszcze dorzuce kilka:

    82.

    83.

    84.

  6. #86

    Domyślnie

    Dzięki MichalR
    Nie pozostaje zatem nic innego jak zakup pierścieni i nastawienie budzika
    A motyl nr 84 - bomba

  7. #87

    Domyślnie

    82. wow ... i inny komentarz jest zbędny! piękne
    Nikon D7200 | D90 + MB-D80 | T11-16 2.8 | N35 1.8G | N18-105 3.5-5.6 | T90 2.8 Macro | T70-200 2.8 | SB-900 | YN-560 III

  8. #88

    Domyślnie

    Ważka wyszła bardzo dobrze, lecz wydaje mi się ze jest trochę za zimna.

  9. #89

    Domyślnie

    71 pięknie uchwycone. Światełko jest super.
    76 bardzo dobry kadr. Kolorystyka bardzo przyjemna.
    79 światło pięknie zagrało w tle.
    Pozdrawiam Artur Moja galeria

  10. #90

    Domyślnie

    dzieki za wizyty i komentarze!

    85.

    86.

    87.

Strona 9 z 16 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •