Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Skaner do odbitek i negatywów

    Witam,

    ostatnimi czasy wpadłem na pomysł archiwizacji rodzinnych zdjęć.
    Większość to odbitki w albumach, ale posiadam także sporo starszych klisz.
    Czytam i czytam wątki na forum, ale mam już mętlik.
    Chciałbym poskanować wszystkie zdjęcia i zachować na dysku, ale też chciałbym aby ich jakość pozwalała na późniejszy wydruk w podobnej jakości jak oryginały, może niektóre chciałbym wydrukować w małym powiększeniu...

    Czy skaner typu Epson V370 nada się do tego celu? A może lepiej wybrać Canoscan'a 5600F?

    Proszę o wszelkie porady i sugestie, z góry dziękuję.

  2. #2

    Domyślnie

    A o jakich formatach klisz mowa? 135, 120?
    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

  3. #3

    Domyślnie

    klisze 135

  4. #4

    Domyślnie

    Zależy czy dużo tego masz. Epsą jest niezłym wyborem. Warto sprawdzić czy skaner będzie pracował z posiadanym systemem operacyjnym. Część starych skanerów (jeśli na używkę się*zdecydujesz) nie ma wsparcia w W8, osx 10.9. Canona nie miałem.
    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

  5. #5

    Domyślnie

    Aktualnie posiadam Win 7 więc nie powinno być raczej problemów?

    No a zdecyduję się prawdopodobnie na nowy skaner, nie używkę... Przy zakupie nowego mam przynajmniej jakąś gwarancję...

  6. #6

    Domyślnie

    Jeśli tych klisz jest duzo, to warto rozważyć skaner do którego wchodzą na raz dwa paski filmu. Wkładanie filmu w ramki jest upierdliwe i z ramką jednopaskową trzeba to robić czesciej, co 6 skanów.
    Völkchlor

  7. #7

    Domyślnie

    A mógłbyś coś doradzić, jakiś konkretny model skanera? Ten Epson V370 na alle... widzę ~400zł, więc cena dla mnie OK.

    Najwięcej mam odbitek na papierze. Klisz jest trochę, ale z 2 strony nie mam jakiejś założonej daty na zeskanowanie wszystkiego, raczej systematycznie w wolnych chwilach będę skanował.

  8. #8

    Domyślnie

    Jesli raz na jakiś czas, to nie ma co się na siłę pchać w wyższy model
    Völkchlor

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •