Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie SB-700 i zdalne wyzwalanie błysku

    Mam takie pytanko, może i głupie...

    Otóż jakiś czas temu, widziałem filmik o (chyba Nissinie), kiedy gość lampą wbudowaną w aparat zmuszał lampę zewnetrzną do wyzwolenia błysku. Nie potrzebował do tego radiowego wyzwalacza, ani drugiej zewnetrznej lampy, błysk wyzwoliła lampa wewnętrzna. Jak coś takiego uzyskać w SB-700, bo za nic nie mogę do tego dojść.
    Pozdrawiam: Artur | www.foto-karbulot.com | www.borg.website.pl
    Nikon D90 | MB-D80 | N 16-85 | N 70-300 | N 35 | T 90 | SB-700 | 055XPROB

  2. #2

    Domyślnie SB-700 i zdalne wyzwalanie błysku

    Witam i polecam lekturę...

    http://www.nikoncls.com/index.html

    Co prawda link dotyczy modeli 600/800/900 ale miedzy nimi a 700 większych różnic nie ma.
    Plus instrukcja od strony 63 jeżeli się nie mylę. (Zakladka D-1) szeroko objasnione wszystkie tryby pracy bezprzewodowej.


    Lampa wbudowana musi być ustawiona na Commander Mode, daje to możliwość sterowania dwoma grupami. Sama SB-700 moze służyć jako wyzwalacz w trybie Master, wtedy możemy wyzwalac do trzech grup lamp jednocześnie.
    "When I was a child I spoke as a child I understood as a child I thought as a child; but when I became a man I put away childish things." I Cor. XIIIi. 11.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki, w końcu doszedłem.
    Musiałem w opcjach lampy zmienić w opcjach "Remote" z "Advanced" na "SU-4".
    Co dziwne w instrukcji to nie jest opisane jak należy.
    Pozdrawiam: Artur | www.foto-karbulot.com | www.borg.website.pl
    Nikon D90 | MB-D80 | N 16-85 | N 70-300 | N 35 | T 90 | SB-700 | 055XPROB

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karbulot Zobacz posta
    Musiałem w opcjach lampy zmienić w opcjach "Remote" z "Advanced" na "SU-4".

    a po co? su-4 to zwykla fotocela...

  5. #5

    Domyślnie

    Po to, żeby lampę mi wyzwolił błysk lampy wbudowanej.
    Na "Advanced" nie chciało wyzwolić.
    Pozdrawiam: Artur | www.foto-karbulot.com | www.borg.website.pl
    Nikon D90 | MB-D80 | N 16-85 | N 70-300 | N 35 | T 90 | SB-700 | 055XPROB

  6. #6

    Domyślnie

    a z instrukcja obslugi lapmy i aparatu sie zapoznales? jesli zdjecia robisz d90 to przelaczenie z cls na su-4 to nienajlepszy pomysl (no chyba ze uzywasz innych lamp ktore nie obsluguja CLS)

  7. #7

    Domyślnie

    No właśnie zapoznałem i jak wspomniałem, jest to dla mnie niejasne i niezrozumiałe.
    Zatem próbowałem metodą prób i błędów. I też nic nic wyszło.
    Pozdrawiam: Artur | www.foto-karbulot.com | www.borg.website.pl
    Nikon D90 | MB-D80 | N 16-85 | N 70-300 | N 35 | T 90 | SB-700 | 055XPROB

  8. #8

    Domyślnie

    ok, nie wiem jak jest w d90 ale pewnie jak wszedzie. w aparacie ustaw lampe na opcje commander C, lampe przestaw na advanced. ustaw ten sam kanal w aparacie i lampie, dajmy na to chanel 3 w aparacie ustaw master na -- a dowolna grupe lamp na TTL. dalej cieszysz sie cls'em.

  9. #9

    Domyślnie

    O, teraz też działa i w trybie "Advanced". Rzeczywiście nie wziąłem pod uwagę, aby w aparacie ustawić lampę na "Sterownik błysku - C".
    Wielkie dzięki .
    Pozdrawiam: Artur | www.foto-karbulot.com | www.borg.website.pl
    Nikon D90 | MB-D80 | N 16-85 | N 70-300 | N 35 | T 90 | SB-700 | 055XPROB

  10. #10

    Domyślnie

    Witam, nie chce zakladac nowego watku wiec zapytam tutaj o pewna sprawe , chodzi mi o to zeby wyzwolic sb700 poprzez interfit trigger ( int 411 ) ktory siedzi na sankach w d700 i nic z tego nie wychodzi , co moge robic zle , np. Lampe metza 48af dedykowana do olympusa wyzwala bezproblemu , ma ktos moze jakis pomysl? Z gory dziekuje za odpowiedzi,pzdr.
    Ps. Link do tego wyzwalacza , http://www.porters.com/interfit-ir-f...e-flashes.html

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •