Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez judasz Zobacz posta
    Witam, nie chce zakladac nowego watku wiec zapytam tutaj o pewna sprawe , chodzi mi o to zeby wyzwolic sb700 poprzez interfit trigger ( int 411 ) ktory siedzi na sankach w d700 i nic z tego nie wychodzi , co moge robic zle , np. Lampe metza 48af dedykowana do olympusa wyzwala bezproblemu , ma ktos moze jakis pomysl? Z gory dziekuje za odpowiedzi,pzdr.
    Ps. Link do tego wyzwalacza , http://www.porters.com/interfit-ir-f...e-flashes.html
    SB-700 ustawić w tryb SU-4 i powinna działać.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  2. #12

    Domyślnie

    Hmmm... Probowalem tego i jakos slabo to wygladalo, a moze jakies specyficz e ustawienia lampy ( w jakim trybie powinna byc lampa ?) albo body powinny byc , chic w olku nic takiego nie bylo zreszta w d700-tce tez nic nie przestawiem zeby metz smigal, pzdr.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez judasz Zobacz posta
    Hmmm... Probowalem tego i jakos slabo to wygladalo, a moze jakies specyficz e ustawienia lampy ( w jakim trybie powinna byc lampa ?) albo body powinny byc , chic w olku nic takiego nie bylo zreszta w d700-tce tez nic nie przestawiem zeby metz smigal, pzdr.
    SB-700 przy trybie SU-4 może działać tylko w manualu. Aparat w dowolnym, ale nie można zejść z czasem poniżej czasu synchronizacji, czyli dla D700 - 1/200s.

    Przy czym lampa musi być obrócona czujnikiem w kierunku aparatu.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #14

  5. #15

    Domyślnie

    Jak mam pytanko
    Posiadam d7100 i lampę SB-700 chciałbym wyzwolić błysk bezprzewodowo,ale bez użycia lampy wewnętrznej,czy jest taka opcja
    Nikon

  6. #16

    Domyślnie

    Tak, używając radiowego wyzwalacza: nadajnik na aparat, odbiornik pod lampę.

  7. #17

    Domyślnie

    Jeśli chcesz, móc sterować lampą zdalną z poziomu aparatu/nadajnika, to koszta jest nie mały:
    Pixel King - zestaw 500zł, tylko TTL, brak możliwości manualne ustawienia lampy oraz brak możliwości podziału lamp na grupy z różnymi ustawieniami.
    Phottin Odin lub PocketWizard FlexTT5 z AC3 - koszt ok 2000zł - TTL i manualne ustawienia, podział na max 3 grupy.

    Pozostałe wyzwalacze nie przekazują z body żadnych informacji, poza sygnałem wyzwolenia lampy - więc lampa tylko w trybie manualny i ustawienia mocy tylko bezpośrednio na lampie.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #18

    Domyślnie

    Ja chciałbym zapytać o wyzwalanie błysku za pomocą kabla. Zdalne nadajniki są drogie i brakuje funduszy. Jak się pracuje z lampą błyskową podłączoną do body za pomocą kabla?
    Lampa to sb700, a body to d5100.
    Kompletnie w tym temacie nie jestem, bo wszystkie zdjęcia jakie do tej pory robiłem, były bez fasha.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szczemp Zobacz posta
    Ja chciałbym zapytać o wyzwalanie błysku za pomocą kabla. Zdalne nadajniki są drogie i brakuje funduszy. Jak się pracuje z lampą błyskową podłączoną do body za pomocą kabla?
    Lampa to sb700, a body to d5100.
    Kompletnie w tym temacie nie jestem, bo wszystkie zdjęcia jakie do tej pory robiłem, były bez fasha.
    Tak samo jak z lampa na body, tylko że błyska z innego miejsca. Może być jedynie problem trybem TTL-BL, a dokładnie z poprawnością naświetlenia bo uwzględnia odległość odczytaną z obiektywu, a tu będzie inna.
    Oczywiście to pod warunkiem kabla z przeniesieniem TTL.

    Bez TTL, to moc błysku trzeba ustawiać ręcznie na lampie.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •