Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Minolta wpadła do wody

    No i stało się. Moja X-500, po wykonaniu 2 rolek reportażu ze spływu kajakowego, przy wywrotce zaliczyła zanużenie wraz z nowym motorem. Pomiar światła nadal działa, ale matówka zaszła jakimś nalotem, a migawka się chyba ze mną pożegnała. Zimny trup. Razem z aparatem poszły 2 telefony, ale to jego najbardziej mi szkoda Rozpacz, rozkręciłem wszystko co tylko potrafiłem, ale wiadomo jak to Japończycy poskładali - metalowej oprawy zdjąć się nie udało.

    Najlepsze jest to, że wszystko było w wodoodpornym worku, który jednak nie wiedzieć czemu był otwarty

    Jestem załamany, niech mi ktoś powie, że ktoś to jeszcze naprawia

  2. #2

    Domyślnie

    W Bydgoszczy jest tylko jedna osoba, która może pomóc. Jakby co, to pisz PW.
    FX był i się zmył...

  3. #3

    Domyślnie

    Ja myślę, że przy obecnych cenach chyba taniej i prościej byłoby kupić po prostu inną X700/X500. No chyba, że znajdziesz jakiegoś drugiego trupa X500 i jakiś fachowiec złoży Ci z dwóch jeden sprawny
    D610, V1, FM2n

  4. #4

    Domyślnie

    Dzisiaj aparat jedzie do fachowca. Zobaczymy co się uda zrobić. Cóż - mój egzemplarz, poza zalaniem, był w idealnym stanie więc ciężko byłoby znaleźć zamiennik, tym bardziej, że X-500 jest w ogóle trudno dostępnym modelem. Ma tu zastosowanie stara teoria: cena != wartość

    Woda w rzeczce była brudna i upaprała całą matówkę, którą to wypłukałem w roztworze izopropanolu, ale pozostały takie półkoliste ślady. Ciężko na to patrzeć, tym bardziej, że to właśnie wielka i jasna matówka sprawiła, że tak polubiłem ten aparat. Pewnie będę szukał właśnie jakiegoś dawcy części. Na szczęście widziałem wiele X-x00 z padniętą migawką. Jestem coraz lepszej myśli

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rg2000 Zobacz posta
    W Bydgoszczy jest tylko jedna osoba, która może pomóc. Jakby co, to pisz PW.
    Wielkie dzięki - aparat uratowany. Co prawda motor nie działa w trybie seryjnym, ale nie będę za tym płakał

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •