Close

Strona 4 z 12 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 111

Wątek: Sigma sd1

  1. #31

    Domyślnie

    Wy tu o szumach, hotach itd. a podoba wam się ogólnie obrazek? bo mi nie, jest taki sztuczny, cyfrowy, taki przypominający D70. Nie jestem przeciwnikiem cyfry i jej sterylności ale tutaj tego nie odnajduję.
    D700 | F5 | F4 | F3 | F2 | F | FM2n | NIKOMAT FTn | FUJIFILM X100
    AF16/2.8D |
    AF18/2.8D | AF28/1.4D |AF20-35/2.8D | AF85/1.4D | AF105/2D DC | AF135/2D DC | AF180/2.8D | AF70-180/4.5-5.6D ED Micro | AF80-200/2.8D ED
    MF16/3.5Ai | MF20/4Ai | MF28/2Ai | MF55/1.2Ai | MF105/2.5Ai


  2. #32

    Domyślnie

    Paćka jak z DCS Pro14n. Pomysł jest dobry, tylko musiałby toto zrobić Soniacz/Canon

  3. #33
    Nikon Z6 II, 14-30/4S, 24-120/4S, 50/1.8S, 85/1.8S, 50/2.8MC, 40/2, Tamron 70-180/2.8 G2
    Fuji S5 Pro, 35/2D, 50/1.4D

  4. #34

    Domyślnie

    Proponuje popracować na rawach z takiej np sd15. Znam doskonale ten aparat i powiem szczerze ze rozdzielczość ,rozpietość tonalna, wyostrzanie po którym nie pojawiają sie "obwódki", pastelowa kolorystyka zbliżona do analogowej portry mnie zawsze zaskakiwała i nadal zaskakuje. To zupełnie coś innego, inna jakość. Fakt.Body nie ma uszczelnień, bajerów dla dzieciaków i powyżej 800 zaczyna szumieć. Ale Sigmy nie zostały stworzone do robienia zdjęć w jpg tylko w raw, mamy go wywoływać tak jak niegdyś klisze, nie sa przeznaczone do iso 3200 bo są to aparaty mające imitować analoga w wersji cyfrowej. To jest naprawde specyficzny sprzęt, poki co jeszcze nieco w powijakach i nie nastawiony na LV, filmowanie i inne pierdoły. Jesli do tej pory matryca składała się z 3 warstw po 4.6 mpx a teraz bedzie 3 x po 14.6 mpx to wyobrażam sobie efekt. O cenie nie dyskutuje. Jesli ktoś tego nie rozumie albo nie chce zrozumieć wolałbym żeby nie krytykował i nie nazywał fanów marki talibami bo to tak jakby porównywać RangeRovera do Ferrari...

    Cytat Zamieszczone przez qbic Zobacz posta
    Od pokory to są pełne pory.
    Mam pewne podejrzenie - że osoby ktory mają problemy z RAWeczkami - jarają się Sigmeczkami.
    a ja obawiam się że ktos nigdy nie pracował z analogami nie zrozumie Sigmeczek...
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 23-05-2011 o 22:57
    D700/N35/N85/N50/S12-24/NissinDi622+Canon QL17 GIII+Sigma DP1s http://rabpop.blogspot.com/

  5. #35

    Domyślnie

    Drogi talibie, widziałeś sample z SD1?

    To sobie obejrzyj.
    Nikon Z6 II, 14-30/4S, 24-120/4S, 50/1.8S, 85/1.8S, 50/2.8MC, 40/2, Tamron 70-180/2.8 G2
    Fuji S5 Pro, 35/2D, 50/1.4D

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rabpop Zobacz posta
    Proponuje popracować na rawach z takiej np sd15. Znam doskonale ten aparat i powiem szczerze ze rozdzielczość ,rozpietość tonalna, wyostrzanie po którym nie pojawiają sie "obwódki", pastelowa kolorystyka zbliżona do analogowej portry mnie zawsze zaskakiwała i nadal zaskakuje. To zupełnie coś innego, inna jakość. Fakt.Body nie ma uszczelnień, bajerów dla dzieciaków i powyżej 800 zaczyna szumieć. Ale Sigmy nie zostały stworzone do robienia zdjęć w jpg tylko w raw, mamy go wywoływać tak jak niegdyś klisze, nie sa przeznaczone do iso 3200 bo są to aparaty mające imitować analoga w wersji cyfrowej. To jest naprawde specyficzny sprzęt, poki co jeszcze nieco w powijakach i nie nastawiony na LV, filmowanie i inne pierdoły. Jesli do tej pory matryca składała się z 3 warstw po 4.6 mpx a teraz bedzie 3 x po 14.6 mpx to wyobrażam sobie efekt. O cenie nie dyskutuje. Jesli ktoś tego nie rozumie albo nie chce zrozumieć wolałbym żeby nie krytykował i nie nazywał fanów marki talibami bo to tak jakby porównywać RangeRovera do Ferrari...
    Aaaa, to najmocniej przepraszam! Nigdy w życiu nie popełniłem zdjęcia w RAW, analog ostatni raz widziałem u dziadka w lamusie, a wogóle to używam aparatów do kręcenia filmików na ISO 3200 z użyciem LV - więc się oczywiście zupełnie nie znam, stąd moje niewczesne uwagi wobec tego (jak się okazuje) niedocenionego cudu techniki.

  7. #37

    Domyślnie

    Wczoraj na DPR znaleźli jeszcze jakiś powtarzający się blokowy pattern wyglądający jak watermark.

    A jeszcze ponoć parę miesięcy temu wyszedł jakiś fejkowy samplik rzekomo z SD1. Wszyscy talibowie tańczyli i strzelali w powietrze, aż nie okazało się, że to zdjęcie z Canona 5D mk2.
    Nikon Z6 II, 14-30/4S, 24-120/4S, 50/1.8S, 85/1.8S, 50/2.8MC, 40/2, Tamron 70-180/2.8 G2
    Fuji S5 Pro, 35/2D, 50/1.4D

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rabpop Zobacz posta
    a ja obawiam się że ktos nigdy nie pracował z analogami nie zrozumie Sigmeczek...
    Łot iz de mejtrix.
    Sigmotron enabled.

    Cytat Zamieszczone przez Rabpop Zobacz posta
    Jesli ktoś tego nie rozumie albo nie chce zrozumieć wolałbym żeby nie krytykował i nie nazywał fanów marki talibami bo to tak jakby porównywać RangeRovera do Ferrari...
    Albo kable firmy Azur-Ultra-Holodeck-Stereo do zwykłego kabla audio.

    Cytat Zamieszczone przez Rabpop Zobacz posta
    PJesli do tej pory matryca składała się z 3 warstw po 4.6 mpx a teraz bedzie 3 x po 14.6 mpx to wyobrażam sobie efekt.
    Tutaj chyba doszliśmy do sedna sprawy.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 23-05-2011 o 22:57

  9. #39

    Domyślnie

    Ja też sobie wyobrażałem ten efekt już na jesieni, pisałem nawet o tym na forum O.

    I co ciekawe - wszystko się sprawdziło! Wyszedł masakryczny szumofon który odszumia ISO100.
    Nikon Z6 II, 14-30/4S, 24-120/4S, 50/1.8S, 85/1.8S, 50/2.8MC, 40/2, Tamron 70-180/2.8 G2
    Fuji S5 Pro, 35/2D, 50/1.4D

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qbic Zobacz posta
    Tutaj chyba doszliśmy do sedna sprawy.
    ....że wszyscy g...no wiemy o sigmie sd1. Aż Rytterfalk nie wrzuci przykladowych rawów na swoją stronke które będzie można pomęczyć. Reasumując obstaje przy tym że póki co sigma sd15 to fajna matryca w kijowym opakowaniu. A co będzie dalej zobaczymy. Uważam że powinni się skupić na udoskonalaniu swoich kompaktów. Posiadam dp1s i przy dobrym świetle nie ma sobie równych w swojej klasie jesli chodzi o jakosc obrazka. Nie ma się o co spierać
    D700/N35/N85/N50/S12-24/NissinDi622+Canon QL17 GIII+Sigma DP1s http://rabpop.blogspot.com/

Strona 4 z 12 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •