Wy tu o szumach, hotach itd. a podoba wam się ogólnie obrazek? bo mi nie, jest taki sztuczny, cyfrowy, taki przypominający D70. Nie jestem przeciwnikiem cyfry i jej sterylności ale tutaj tego nie odnajduję.
Szukaj
Wy tu o szumach, hotach itd. a podoba wam się ogólnie obrazek? bo mi nie, jest taki sztuczny, cyfrowy, taki przypominający D70. Nie jestem przeciwnikiem cyfry i jej sterylności ale tutaj tego nie odnajduję.
D700 | F5 | F4 | F3 | F2 | F | FM2n | NIKOMAT FTn | FUJIFILM X100
AF16/2.8D | AF18/2.8D | AF28/1.4D |AF20-35/2.8D | AF85/1.4D | AF105/2D DC | AF135/2D DC | AF180/2.8D | AF70-180/4.5-5.6D ED Micro | AF80-200/2.8D ED
MF16/3.5Ai | MF20/4Ai | MF28/2Ai | MF55/1.2Ai | MF105/2.5Ai
Paćka jak z DCS Pro14n. Pomysł jest dobry, tylko musiałby toto zrobić Soniacz/Canon
Nikon Z6 II, 14-30/4S, 24-120/4S, 50/1.8S, 85/1.8S, 50/2.8MC, 40/2, Tamron 70-180/2.8 G2
Fuji S5 Pro, 35/2D, 50/1.4D
Proponuje popracować na rawach z takiej np sd15. Znam doskonale ten aparat i powiem szczerze ze rozdzielczość ,rozpietość tonalna, wyostrzanie po którym nie pojawiają sie "obwódki", pastelowa kolorystyka zbliżona do analogowej portry mnie zawsze zaskakiwała i nadal zaskakuje. To zupełnie coś innego, inna jakość. Fakt.Body nie ma uszczelnień, bajerów dla dzieciaków i powyżej 800 zaczyna szumieć. Ale Sigmy nie zostały stworzone do robienia zdjęć w jpg tylko w raw, mamy go wywoływać tak jak niegdyś klisze, nie sa przeznaczone do iso 3200 bo są to aparaty mające imitować analoga w wersji cyfrowej. To jest naprawde specyficzny sprzęt, poki co jeszcze nieco w powijakach i nie nastawiony na LV, filmowanie i inne pierdoły. Jesli do tej pory matryca składała się z 3 warstw po 4.6 mpx a teraz bedzie 3 x po 14.6 mpx to wyobrażam sobie efekt. O cenie nie dyskutuje. Jesli ktoś tego nie rozumie albo nie chce zrozumieć wolałbym żeby nie krytykował i nie nazywał fanów marki talibami bo to tak jakby porównywać RangeRovera do Ferrari...
a ja obawiam się że ktos nigdy nie pracował z analogami nie zrozumie Sigmeczek...
Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 23-05-2011 o 22:57
D700/N35/N85/N50/S12-24/NissinDi622+Canon QL17 GIII+Sigma DP1s http://rabpop.blogspot.com/
Drogi talibie, widziałeś sample z SD1?
To sobie obejrzyj.
Nikon Z6 II, 14-30/4S, 24-120/4S, 50/1.8S, 85/1.8S, 50/2.8MC, 40/2, Tamron 70-180/2.8 G2
Fuji S5 Pro, 35/2D, 50/1.4D
Aaaa, to najmocniej przepraszam! Nigdy w życiu nie popełniłem zdjęcia w RAW, analog ostatni raz widziałem u dziadka w lamusie, a wogóle to używam aparatów do kręcenia filmików na ISO 3200 z użyciem LV - więc się oczywiście zupełnie nie znam, stąd moje niewczesne uwagi wobec tego (jak się okazuje) niedocenionego cudu techniki.
Wczoraj na DPR znaleźli jeszcze jakiś powtarzający się blokowy pattern wyglądający jak watermark.
A jeszcze ponoć parę miesięcy temu wyszedł jakiś fejkowy samplik rzekomo z SD1. Wszyscy talibowie tańczyli i strzelali w powietrze, aż nie okazało się, że to zdjęcie z Canona 5D mk2.
Nikon Z6 II, 14-30/4S, 24-120/4S, 50/1.8S, 85/1.8S, 50/2.8MC, 40/2, Tamron 70-180/2.8 G2
Fuji S5 Pro, 35/2D, 50/1.4D
Ja też sobie wyobrażałem ten efekt już na jesieni, pisałem nawet o tym na forum O.
I co ciekawe - wszystko się sprawdziło! Wyszedł masakryczny szumofon który odszumia ISO100.
Nikon Z6 II, 14-30/4S, 24-120/4S, 50/1.8S, 85/1.8S, 50/2.8MC, 40/2, Tamron 70-180/2.8 G2
Fuji S5 Pro, 35/2D, 50/1.4D
....że wszyscy g...no wiemy o sigmie sd1. Aż Rytterfalk nie wrzuci przykladowych rawów na swoją stronke które będzie można pomęczyć. Reasumując obstaje przy tym że póki co sigma sd15 to fajna matryca w kijowym opakowaniu. A co będzie dalej zobaczymy. Uważam że powinni się skupić na udoskonalaniu swoich kompaktów. Posiadam dp1s i przy dobrym świetle nie ma sobie równych w swojej klasie jesli chodzi o jakosc obrazka. Nie ma się o co spierać![]()
D700/N35/N85/N50/S12-24/NissinDi622+Canon QL17 GIII+Sigma DP1s http://rabpop.blogspot.com/
Skontaktuj się z nami